as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İşte Canon Eos 400d / Digital

Canon EOS 400D / Digital Rebel XTi Linki Burada

10.1 MP efektif, 9 nokta AF, 3fps, 2,5 inç LCD, Anti-dust sistem, ISO
100-1600, Spot metering yok. 350D ile aynı batarya, aynı batt.grip, Digic II İşlemci.

Ayrıca Canon EF 50 mm F1.2L USM lens ve Canon EF 70-200 mm F4L IS USM lens lerin duyurusuda yapılmış.

#as' tarafından 24.08.2006 23:51:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ağustos 2006, 22:51 - İp: 85.***.**4.32
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

canmahmut sanırım burdasın ama sorunun yanıtını alamadık açtığın konu ile ilgili...

bu arada eser burak a teşekkür ederiz bizi çok iyi aydınlattı şu body meselesi ile ilgili

arkadaşklar 400 d için sanki body yi eline alıp foto çekmiş gibi konuşuyosunuz da acaba dedim türkiyeye makine geldide haberimizmi yok

Tarih: 26 Ağustos 2006, 17:14 - İp: 81.***.**4.170
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ukalalıgınızı anlayabilmis degilim ama okuyunca sadece gülümsedim sevgili azya

Ben fiyat konusunda yanlış anladığım icin o yorumu yapmıstım, yoksa emin olun en az sizin kadar bilgim vardir saniyorum...

Size burada ünlü bir sözü yolluyorum türkceye cevirebildigim kadarı ile

''Öğrendiklerini bir saat gibi cebinde taşı; ikide bir saati olduğunu göstermek isteyen insanlar gibi ortaya çıkarma; eğer birisi sana saati sorarsa söylersin; ama her saat başında saat kulesi gibi ötme!''

Zaten türkceye cevrilmis bu daha once bulup yazdim

#eserburak' tarafyndan 26.08.2006 17:24:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ağustos 2006, 17:19 - İp: 88.***.**4.86
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

eser burak amacım burada ufak bi espri yapıp gülümsemek ti yoksa ukalalığın luzümü olmayan bir konu...aslında benim sormak istediğim senin yanlış okuman değil şu 400 d nin body si çok dandik diyen arkadaşlara soruyorum bir foto görmekle nasıl kolay emin olabiliyolar...body dandik diyebiliyolar bu ilgincime gitti açıkçası...

Tarih: 26 Ağustos 2006, 17:29 - İp: 81.***.**4.170
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ben o arkadaslarin yerine cevaplayayim isterseniz, oyle diyorlar cunku 400d icin Canon'un sitesinde direk olarak plastic body denmis, yani 350D deki gibi tipki ve dpreview de (bilmiyorum arkadaslar okudu mu) body olarak 350D den tek farkinin metal bilezik gibi bisey oldugu yorumlari yapilmis birkac kisi tarafindan, ancak ne demek oldugunu bende cozemedim, su anda onu ariyorum...

Tarih: 26 Ağustos 2006, 17:35 - İp: 88.***.**4.86
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili eos, gövdenin sadece görünümü değil benim söylemek istediğim. Ergonomisi, sağlamlığı, kullanım rahatlığı, dengesi,kaliteli ağır lenslere kullanıma uygunluğu, menuler vs. pek çok faktör var. 30D ve 350D'yi kısa süre deneme şansım olduğu için söylüyorum. Aralarında dağlar kadar fark var. 400Dnin 350Dden daha basit gövde yapısına sahip olduğu söylendiğine göre, artık sen karar ver....

Görüntü kalitesi her şey değil, Zaten önüne kaliteli lens takıldığında şimdiki makinaların hepsi şahane fotograflar çeker. hiç biri diğerinden kötü değil.

Tarih: 26 Ağustos 2006, 17:44 - İp: 85.***.**4.158
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Katiliyorum canmahmut,

zira oyle olmasa, yani kalite hersey olsa sanirim kimse D200 dusunmez direk olarak 30D alrdi, hem lens fiyatlari Canon'da daha ucuz, hem canon un daha cok lens yelpazesi var, hem de 30D daha basarili bir sensore sahip ve iso yonunden de ileri...

Ama D200 daha kullanisli ve daha zevkli bir body...

Tarih: 26 Ağustos 2006, 17:48 - İp: 88.***.**4.86
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

(sevgili eser burak) bu arada birbirimizi tanımadığımıza göre ve burda bilgilerimizi yarıştırmadığımıza göre "en az senin kadar bilgim vardır sanırım" lafını kabul etmiyorum...
verdiğin bilgiler içinde teşekkür ediyorum...

Tarih: 26 Ağustos 2006, 18:04 - İp: 81.***.**4.170
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Ayza, söylediğin linki verdim

Tarih: 26 Ağustos 2006, 18:10 - İp: 85.***.**4.158
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Tamam bende geri aliyorum ama zaten ''...senin kadar...'' hitap kelimesini kullanacak kadar saygisiz degilim, ''sizin kadar'' demistim...

Bilgi konusunda ise bana ulasirsaniz eger sizin engin bilgi birikiminizden yararlanmak isterim

Tarih: 26 Ağustos 2006, 18:13 - İp: 88.***.**4.86
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Sevgili canmahmut 30D ile 400D arasında farkları çok iyi bir şekilde biliyorum.kıyasım değil zaten buradaki yazım.400D daha iyide demiyorum.Sadece 400D body ucuz olduğu için L serisi lensleri almak dahada kolaylaştırıyor demek istedim.
Ben 20d kullanıcısıydım bugünlerde bir katalog çekiyorum ve 30D ile 17-40 kullanıyorum.canım 5D çekiyor ergonomi,sağlamlık,custom func seçeneklerinin geniş olması açısından elbetteki 400D den klas olarak ayrılıyor.Ama buradaki başlık 400D ile alakalı,insanların beğenmeyişini biliyorum(body basit gözüküyor gözünüzü doyurmuyor) Canon niye böyle yaptı onuda biliyorum (fiyat politikası)dolayısyla kendi fikrimce body nin ucuz olması L serisi lensler alabilmeye olanak sağlayabilir demek istedim.
Olay 400D 30D kıyasına vardı,eserburak arkadaşımız eksik okudu yapma eos dedi.siz o nereeee bu nereee dediniz.Sağlamlık diyorsunuz ama oda sağlam bence safariye çıkmayacaksınız sanırım.

Link canonun Sitesi eserburak belkide incelemişsindir.

http://web.canon.jp/Imaging/eosdigital3/eosdigital3_sample-e.html

Haydi hoşçakalın.

Tarih: 26 Ağustos 2006, 18:36 - İp: 85.***.**3.100