as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İşte Canon Eos 400d / Digital

Canon EOS 400D / Digital Rebel XTi Linki Burada

10.1 MP efektif, 9 nokta AF, 3fps, 2,5 inç LCD, Anti-dust sistem, ISO
100-1600, Spot metering yok. 350D ile aynı batarya, aynı batt.grip, Digic II İşlemci.

Ayrıca Canon EF 50 mm F1.2L USM lens ve Canon EF 70-200 mm F4L IS USM lens lerin duyurusuda yapılmış.

#as' tarafından 24.08.2006 23:51:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ağustos 2006, 22:51 - İp: 85.***.**4.32
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

furkan (eos) 20d yi fiyat+performas olarak ve 2.elde
daha avantajlı olmasından dolayı iyi dedi bana bu akşam konuştuk ve sanırım haklı...

Tarih: 28 Ağustos 2006, 00:21 - İp: 85.***.**1.85
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Herkes sormuş bende sorayım.

Canon 5D üzerine 400D yazsaydı ve 2000 ytl'nin altına satsaydı satışları nasıl olurdu?

Tarih: 28 Ağustos 2006, 00:25 - İp: 85.***.**4.149
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

osmanlı bu çok zor bir soru olmuş yaww herhalde topluca bütün site olarak 5d almaya giderdik sanırım olacağı bu

#azya' tarafyndan 28.08.2006 00:38:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ağustos 2006, 00:36 - İp: 85.***.**1.85
kobayashi
kobayashi (üye)
İstanbul / Amatör

Benim sözüm biraz dadaganast'a olacak sanırım.

400D beni büyük hayal kırıklığına uğrattı çünkü yerini alacağı makine üzerine getirdiği özellikler son derece yetersiz ve gereksiz. Şahsen elinde 350D olan bir kullanıcının onu satıpta yeni bir 400D almak için bir sebep göremiyorum, alan olursa da aklından şüphe ederim. Yani sana sorayım sen alırmısın 350D'ni satıp 400D?

Hayal kırıklığının başka sebeplerinden biride şu gövde. Piyasadaki gövdelerin en ucuz görüneni ve ele en kötü uyum sağlayanı. Ve Canon bunun için hiç bir şey yapmamış. Tamam giriş seviyesinde ufaklık önemli ama bu makineyi ben küçük ellerimle bile rahat kavrayamıyorum. Benim 7D 2 kat daha ağır ama inan etek elinle çok çok daha iyi ve rahat tutuşu var.

En büyük hayal kırıklığı ise Canon'un genelde yaptığı liderliği yapamamış olması. Bu konuda teknolojik olarak liderliği Sony yapmış görünüyor.

D-SLR dünyasına yeni başlayacaklar için şu an ki tavsiyem tartışmasız Sony olurdu. Ama ben yeni makine alacak olsam kesin D80'i tercih ederdim.

Bir konuya da açıklık getirmek istiyorum. Burada yoo onun fotoğrafları kötü bununkiler iyi gibi bazı tartışmalara şahit oldum ve şaşırdım. Arkadaşlar piyasadaki makineler arasında kalite farkı olduğu doğru ama bu fark o kadar küçük ki bizim gibi amatörler için hiç mi hiç önemli olmayacak. Son iki üç senede çıkan 6 ila 16 MP arası her DSLR tekrarlıyorum her DSLR fotoğraf kalitesi açısından bu forumdakilerin yüzde 99'unu tatmin edecektir. Bundan adım kadar eminim. O yüzden benim tavsiyem mekine seçerken sizin için önemli olana özellikleri, alacağınız ve lileride alabileceğiniz lensleri göz önüne almanız ve düşündüğünüz makineleri mutlaka ve mutlaka elinizde iyice bir incelemenizi öneririm. Ben alırken D70 ve 350D ve 7D'yi iyice kurcaladım ve şu an bu seçimimden çok memnunum.

Neyse çok uzattım sonuç olarak imaj (kalitesi) hiç bir şeydir, lens herşey.. nasıl bir cümle oldu bu yaw..

Tarih: 28 Ağustos 2006, 01:35 - İp: 88.***.**6.231
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

...400d yuzyilin en iyi dslr'i secilirdi buyuk ihtimalle kivanc..
........(ama onumuzdeki yillarda, 5d gibi bir makinenin uzerinde uc haneli bir rakamla D ekini gorme ihtimalimiz de var dogrusu.. yoksa yok mu? yok yok.. vazgectim.. )

..................

branko merhaba.. foruma hosgeldin..

acikcasi satis rakamlari beni pek de ilgilendirmiyor.. onemli olan iyi olup olmadigi makinenin..
surasi bir gercek ki, a100 gibi bir makine canon katalogunda olmazdi.. cunku sensoru, canon'un adini kotuye cikarirdi..
neyse.. kimseyi sinirlendirme niyetinde degilim aslinda..
branko, her makinenin bir digerine gore artilari ve eksileri var.. onemli olan senin o artilari ve eksileri degerlendirerek dogru makineyi bulman..
eger ki 400d sana hitap etmiyorsa a100'e veya d80'e yonel..
...
sordugun soruyu ise su sekilde cevaplandirabilirim sanirim..
herkes iyisini kotusunu kendisine gore yorumlayip degerlendiriyor.. a100 eger ki kotu bir makine olsaydi; istedigi kadar ustune canon yazsinlar (altina, ustune, sagina soluna.. ) kimse de o makineyi almazdi branko.. kimse aptal degil.. herkes arastirarak aliyor makinesini..
o yuzden bekleyip gorelim.. hangisinin iyi olduguna karar verirse insanlar ondan alsinlar.. herkes ozgur..

Tarih: 28 Ağustos 2006, 01:50 - İp: 62.***.**2.10
branko
branko (üye)
Bursa / Amatör

dadanagast, teşekkürler
Düne kadar EOS 350D + Sigma 17-70 + 430EX almayı düşünüyordum (reklam çekimleri için) ama şimdi EOS 400D konusunda emin değilim. Etkin piksel önemli (Nekadar çok o kadar büyük basabiliyorsun)

Tarih: 28 Ağustos 2006, 09:11 - İp: 81.***.**3.193
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

arkadaslar kusuruma bakmayın ama biraz basit birazda komık bi soru soracam bu spot olcum konusunda.spot olcum dedigimiz sey deklansore yarım bastıgımızda ekranda gorunen degerler mı oluyor?ben 300v analog kullanıcısıyım.merak ettigim bi noktayı olcmek ıcın bu makınada boyle yapıyorum ve ona gore cekım yapıyorum....spot olcum bu mu ?
yoksa spot olcum bambaska bisey mı? ya kusuruma bakmayın bılmedıgım ıcın soruyorum.

son olarak 400d fena bi makına degil uygun bı battery griple ele cok ıyı oturacagına emınım.bence tek eksıgı lcd ekrandı onu da halletmısler... yardımalrınız ıcın sımdıden tesekkurler
saygılarımla ....

Tarih: 28 Ağustos 2006, 11:12 - İp: 85.***.**6.94
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Vizördeki alanın sadece %1 %2 gibi bir bölgesindeki ışığı ölçen sisteme deniyor spot ölçüm.

#kobra' tarafyndan 28.08.2006 15:31:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ağustos 2006, 15:28 - İp: 85.***.**8.206
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

surasi bir gercek ki, a100 gibi bir makine canon katalogunda olmazdi.. cunku sensoru, canon'un adini kotuye cikarirdi

Sevgili İlker, 800 ve 1600 iso için dediğine katılıyorum.
Ama dünyada fotografların çok büyük bir kısmı 100-400 iso aralığında çekiliyor. Bu aralıkta da sony sensör bana göre daha başarılı.
Ayrıca sonynin ürettiği bu sensör kötü olsa Nikon da kullanmazdı.

Simdi SURADAKİ FOTOGRAFLARDA hangisinde detaylar daha belirgin, hangisinde yazılar daha rahat okunabiliyor. Sony sensör burada canondan daha başarılı, Ama 800-1600 iso karşılaştırmasında da canonun bariz üstünlüğü var.

Yani söylemek istediğim şu ki, mutlak bir üstünlük yok, yerine göre biri diğerinin üzerine geçebiliyor.

Keşke 3200 isoda 100 isoluk noise veren bir sensör olsa da hepimiz rahatlasak. Ama şimdilik uzak ihtimal. Bu gerçekleşene kadar Kendi aramızda bunuki şununkinden iyidir öbürü onu yener diye yazışacağız ve bir süre daha benim itirazlarıma katlanmak zorunda kalacaksın anlaşılan.

sağlıcakla kal

Tarih: 28 Ağustos 2006, 15:50 - İp: 195.***.**7.2
makulmurat
makulmurat (üye)
İstanbul / Amatör

fotomon bende senınler aynı fıkırdeyım A100 testınde en net goruntuyu A100 verıyor kı Sony R1 zeiss lensle bıle o kadar net degıl Mınolta 50 mm 1.4 lensın sonucundan.
Acaba bızım gozlerımızde problemmı var . da en ıyı A100 goruyoruz.

Tarih: 28 Ağustos 2006, 16:01 - İp: 195.***.**6.81