cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Iste Bu Guzel Mark Iıı

Canon EOS-1D Mark III,

Ne diyeyim yeni farkettim saniyede 10 kare cekim hizi, 10 mp.Benim bildigim EOS-1V 4 saniyede bir makara bitiriyordu ve rekordu, herhalde Canon kendi rekorunu kirdi.

Var mi daha hizlisini bilen ? Acikcasi ben yok diyorum.

Fiyatta 4500 EU ama hayal kurmanin fiyati yok nasil olsa

Tarih: 12 Mart 2007, 23:27 - İp: 195.***.**2.39
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Yapma buffalo Ilker hakli,zaten is karti yapmakla bitmiyor ki o karta uygun makina ya Canondan yada Nikondan cikar.

Her seyden once Sony dogru duzgun makina yapsin, Prolarin elindeki Sonyler dokulmeye basladi bile,bu hafta iki gecen hafta bir tane geldi magazaya.

Haa unutmadan bende varim iddiaya, Fransadan canin ne istiyorsa ona girerim iddiaya Biz kazanirsak Ilker ile kirisiriz, seni fazla uzmeyiz zaten banada cok uzak degil ilker [>:D

Tarih: 14 Mart 2007, 20:35 - İp: 172.***.**2.75
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

cancaner, linkini verdiğim şey kart değil, sensör
yani canon un övdüğünüz saniyede 10 kare özelliğinin 6 katını sağlayan sensör....

ve sony bir gıcıklık yapıp bu sensörü kompakt makinelerde kullanacak....
o zaman kompakt kullanan birisi(benim gibi) ''ehuheu, adamlara bak 5000 avro vermişler, 10 kare çekiyor'' diye dalga geçecek

dslr lerde ayna nedeniyle o kadar kolay değil sanırım, biraz bekleyeceksiniz, gerçi bence 10 sene sonra dslr filan da kalmayacak ...

ben varım iddiaya ...fransa dan şöyle iyi cinsinden şarap isterim.

ilker giremez iddiaya

Tarih: 14 Mart 2007, 20:50 - İp: 88.***.**5.21
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ben mi giremem iddiaya?.. iddia benim soyadim dermisim..
...hakan sana bir soru.. mesela hasselblad h3d ile 1.2 saniyede bir cekim yapabiliyorsun.. canon 1dsMII ile saniyede en fazla 4 kare..
sence nasil oluyor da sony'nin o sensoru ile 60 kare cekilebilecek? acaba diyorum, sensor biraz ufak mi yoksa?..

canon, 28x19mm'lik sensorle 10fps'e cikti su anda.. [>:D

Tarih: 14 Mart 2007, 21:34 - İp: 86.***.**0.120
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

önemli olan boy değil işlev ilker

tamam varım iddiaya ağzınız açık bakacaksınız ne de olsa

fransa dan şarap istedik ama ingiltere den ne istenir ki

yemeye değer bir şey olsa 2 senedir lahmacunların önünde çekilmiş avatar kullanmazsın.

Tarih: 14 Mart 2007, 22:43 - İp: 88.***.**5.21
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sana buradan fish and chips gonderirim hakan..
yok zaten ingilizlerin mutfagi ise yaramaz.. herkes; cin, hindistan yemekleri falan yiyor..

Tarih: 14 Mart 2007, 22:45 - İp: 86.***.**0.120
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

yok kalsın ilker [>

Tarih: 14 Mart 2007, 22:51 - İp: 88.***.**5.21
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fish and raki'yi sen gonderirsin artik hakan.. oh valla, nasil da iyi olurdu su anda olsa.. acaba bitti mi benim rakim?..
....yarim sise kalmis.. ama salgam suyu yok.. ben de ayranla takilirim..
yarin ben turk sofrasi kurmaya calisayim valla.. bir de antep salata yapmaya calisirim.. olmuyor ama iste..

Tarih: 14 Mart 2007, 22:54 - İp: 86.***.**0.120
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

yarım şişe rakı kaldı ha. çok acı bir durum doğrusu.ıssız bir adadasın ve yarım paket sigaran kalmış, onun gibi bir şey sanırım.

bu arada hafta sonu alabalık yedim ilker ayıptır söylemesi
tereyağında pişirmişlerdi, antep salata da vardı.
hatta rakı bile vardı

Tarih: 14 Mart 2007, 23:03 - İp: 88.***.**5.21
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Buffalo,

Sarap senin kulun olsun ozelden yaz bana adresini bir gun sonra kargoya vereyim,elimdede cok guzel iki tane Bordeaux (Bordo) var birini sen ic.Sen daha buyuk oyna nasil olsa kaybedeceksin.

Alisamadik daha dijitale, sensor'e kart demisim , ne guzeldi eskiden yaa,film,negatif,dia vb... derdik tamam.Simdi bin tane kelime turedi her bir yerinde bu dijitalin. Ilker sansli Ingilterede,butun orjinal terimler ingilizce.Biz ne yapalim once ingilizceden turkceye sonrada fransizcaya sistim valla

Yavv sen nereden cikardin DSLR makinalari topraga gommeye,Leica bile DSLR modellerini gelistirmek icin para ayirmis kenariya gelecek icin.

En onemlisi dikkat et bu makinaya 10 MILYON PIKSEL'e saniyade 10 kare diyor adam,bu cok onemli bir ayrinti.
Bu saatten sonra Sony'e MP3 yapmak yakisir

Neyse sen adresi yaz sarap yola ciksin o basit.

Not:Tereyaginda alabalik,antep salata,RAKIIII yavvv vurma gurbetciye bu kadar kardesim.Ilker yapilirmi bize bu yavvv ?

Tarih: 15 Mart 2007, 00:11 - İp: 195.***.**2.36
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

valla yapilmaz can.. hem ayiptir soylemesi diyor hem de soyluyor..
...neyse sonunda kaybedecek nasil olsa.. bir sise raki ile antep salata isteriz.. bir sise de salgam suyu valla..
off, aciktim simdi de iyi mi..

#dadanagast' tarafından 15.03.2007 00:36:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mart 2007, 00:35 - İp: 86.***.**0.120