s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

İnceledim Ve Makinemi Aldım.. K10d

Merhaba,

Çok şükür uzuun netfotograf ve diğer sitelerdeki gezinti ve gözlemlerin sonucunda Sirkeci'den gönlüme yatan bir makine olan PENTAX K10D'mi aldım. Hayırlı olur inşallah.

Kit lensle beraber aldım (18-55). Henüz yeni bir şey alamam ama özellikle makro ve manzara fotoğrafları noktasında meraklıyım. Bu konuda fiyatı uygun objektif önerilerine ihtiyacım olacak. Tabii bir çok forum konusunda belirtildiği gibi bu kitlens beni bir süre idare edecek zannımca.

İyi dilekleriniz ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 4 Eylül 2007, 17:37 - İp: 88.***.**5.141
magggma
magggma (üye)
İstanbul / Amatör

sn onixon
anladığım kadarıyla bir filtre alıp her lensle kullanma durumu yokbenim amaç lensi güneş ışınlarından v.s korumak ve aşırı patlamaları önlemek.70-300 için yazdığınızı ben bulamadım netten,başka birşey olmazmı buna.birde 8-10 euroluk filtreler var bunlar hikaye galibabilgisi olanlardan rica edeyim...

Tarih: 19 Eylül 2007, 00:39 - İp: 85.***.**9.190
s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

Lensinle bereber çok güzel kareler yakalayacaksındır umarım. Bizim malum öğretim sezonu başladığı için makina kenarda duruyor şimdilik. Ama sene içerisinde 3-4 doğa yürüyüşü planladık, o zamana dek hala ev sokak vs.de çekimlere devam zaman oldukça tabii...

Tarih: 19 Eylül 2007, 17:44 - İp: 88.***.**9.34
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

70-300 APO için bulursun netten olması lazım,o lense en iyi uyum sağlayan filtredir.

kit içinse 52mm Polorize bakacaksın.O dediğin filtreleri lens kapağı yapabilirsin.

Tarih: 19 Eylül 2007, 22:00 - İp: 85.***.**8.151
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

böyle bir lensi internetten sipariş etsek,kargoda çok riskli olur mu?hassas davranırlar mı pek emin olamıyorum.
taşımaya göre hassasiyeti bozulacak aletler değildir herhalde.

Tarih: 19 Eylül 2007, 23:12 - İp: 85.***.**4.6
s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

Kargodan yana problemin olmasın bence ka-dir, gönderen firmalar ona göre ambalaj yapıyor. Ben makinemi kargodan aldım. Yalnız bir şeye dikkat etmek gerekiyor: kargoyu almadan önce kurye yanındayken paketi aç ve kontrol et, eğer uygun bulmadığın bir durum varsa kabul etmediğini belirtirsen paket geri gider telefonla halledersin meseleyi. Tabii bu durum sık yaşanan bir şey değil.

Onixon lens kapağı olur demişsin ya çok güldüm, senden önce yanıtlaya tıklayıp ben de benzer bir şey yazacaktım ama sildim kendi kendime kullanmadığın bir şey hakkında fikir beyan etme diyerek.

Tarih: 20 Eylül 2007, 06:13 - İp: 88.***.**9.34
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

iyi bir Polorize foto kalitesini bozmadan Neye yarar şöle sıralıyım,

(alıntı)
Yansıtıcı Yüzeyler: Polarize filtreler metal olan yüzeyler dışında her türlü yansıtıcı yüzeyden gelen yansımaları filtreler. Bu sayede su
ve cam gibi yüzeyler daha transparan görünecektir. Filtreleme oranı, yüzeyle olan açınıza da bağlı olarak değişir. Örneğin denizi alçaktan
çekerken yansımalar az filtrelenecek, yüksekten çekerken ise maksimum filtreleme sağlanacaktır. Polarize filtre ayrıca ağaç
yaprakları gibi az yansıtıcı yüzeylerdeki yansımaları da filtreleyerek bunların renklerinin daha yoğun ve koyu görünmelerini sağlar,
az ışık alan alanlar ise daha da karanlık görünür.

Gökyüzü: Havada bulunan ufak su taneciklerinden yansıyan ışık gökyüzünün mavisini daha açık renkte ve donuk görünmesine neden
olur. Polarize filtre ise bu yansımaları filtreleyerek daha canlı, doygun ve koyu bir gökyüzü mavisi oluşmasını sağlar. Ayrıca butlutlu
havalarda gökyüzünün mavisi ile bulutlar güzel bir kontrast oluşturarak daha etkileyici fotoğraflar elde edebilirsiniz. Polarize filtre
bu nedenlerden dolayı manzara fotoğrafçılığının vazgeçilmez ekipmanlarından biridir.

Tarih: 20 Eylül 2007, 09:07 - İp: 88.***.**2.218
magggma
magggma (üye)
İstanbul / Amatör

sn onixon açıklama için teşekkür ederim.
filtre almak şart bence.çünkü tozlanma lekelenme gibi durumlar oluyor.18-55 e polaroıd kesin oldu sizinde açıklamalardan vede benim kullanımımdan sonra.yanlız 70-300 ede gerekli gördüğüm.uv sadece koruyucu sanıyorum.polarizenin bu lenste bir olumsuz etkisi olurmu acaba

Tarih: 20 Eylül 2007, 21:53 - İp: 85.***.**9.190
magggma
magggma (üye)
İstanbul / Amatör

sn kad-ir
arkadaşında dediği gibi eğer lenste bir hata yoksa kargoda hasar göreceğini sanmıyorum.lensin güzel bir kılıfı da var extradan.tekrardan bir kutunun içinde,zor zarar görür yani...

Tarih: 20 Eylül 2007, 21:56 - İp: 85.***.**9.190
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

artık bir şekilde internetten alacağım.İzmir de İstanbul gibi alternatifimiz yok.(diğer şehirleri hiç düşünemiyorum.Güya 3.büyük şehir)Bugün sigma bayi telefon açtım,sipariş üzerine getiriyoruz dedi.ve fiyatıda internetten çok daha pahalı.ve taksit seçeneği çok kötü.

Tarih: 20 Eylül 2007, 22:41 - İp: 85.***.**3.220
magggma
magggma (üye)
İstanbul / Amatör

daha önce yazmışıydım hatırlayamadım
ben 70-300 apoyu 37x12 ye aldım,peşinide 400ytl idi.
aldığım yerin telefonunu verebilirim gönderirler belki...

Tarih: 20 Eylül 2007, 22:57 - İp: 85.***.**9.190