s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

İnceledim Ve Makinemi Aldım.. K10d

Merhaba,

Çok şükür uzuun netfotograf ve diğer sitelerdeki gezinti ve gözlemlerin sonucunda Sirkeci'den gönlüme yatan bir makine olan PENTAX K10D'mi aldım. Hayırlı olur inşallah.

Kit lensle beraber aldım (18-55). Henüz yeni bir şey alamam ama özellikle makro ve manzara fotoğrafları noktasında meraklıyım. Bu konuda fiyatı uygun objektif önerilerine ihtiyacım olacak. Tabii bir çok forum konusunda belirtildiği gibi bu kitlens beni bir süre idare edecek zannımca.

İyi dilekleriniz ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 4 Eylül 2007, 17:37 - İp: 88.***.**5.141
s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

Zaman içerisinde güzel şeyler çekmeye çalışacağım genc1, teşekkürler...

Bu arada bir sorun oldu bu sabah makinemde:
sabah hava çok açıktı bir iki poz çekeyim dedim ama vizörde net görüntü olmasına rağmen LCD'de simsiyahtı fotoğraf. Yanlış mı çektim dedim farklı tercihlerde ve otomatikte bir kaç poz çektim ama sonuç aynı oldu. Bu arada bir iki pozda da yemyeşil görüntü vardı LCD'de. çektiğim alan hiç görünmüyordu full yeşil ya da siyah renk. Fabrika ayarlarına resetledim ama sonuç aynı. Daha sonra firmayı aradım gönderin dediler. Kahvaltı yaptım o arada bir daha deniyeyim dedim önce karanlık bir poz çıktı sonra normal çekim.. Örnekler aşağıda. Böyle bir şeyin nedeni ne olabilir? Makine çantasında ve koltuk üzerindeydi. Yani sıcak soğuk olayının etkilemesi muhtemel değil.

Tarih: 8 Eylül 2007, 12:26 - İp: 88.***.**2.174
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

servis inceleyebilir bence,ben hiç rastlamadım böyle birşeye,

şayet çok soğuktada kaldı uzun süre çekim yaparken ,40-45 derece adanada devamlı güneş altındada

Tarih: 8 Eylül 2007, 12:43 - İp: 88.***.**7.118
s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

Onixon, Bükey Fotoğrafçılık ile görüştüm, şu an için kullanmaya devam edin, tekrarı halinde gönderirsiniz dediler. Bakalım kullanmaya devam ediyorum şimdilik... Ama bu şekilde bir durumla karşılaşan olduysa nedenlerini paylaşmak isterim.

Ayrıca bahsettiğiniz ayarlarla çekimler yapmaya başladım, daha güzel sonuçlara ulaşmaya başladım. Beğenmeye yakın şeylerr çıkarsa yükleyeceğim.

Şunu da belirtmeden edemeyeceğim, ayarları düzgün yapınca gerçekten çoook güzel sonuçlar çıkıyor...

Tarih: 9 Eylül 2007, 12:06 - İp: 85.***.**5.83
s_mavus
s_mavus (üye)
Kocaeli / Amatör

Arkadaşlar bir şey soracağım, lensin önünde oluşan iz ve toz için kağıt mendili lense puflayarak kullansak mahzuru olur mu? ya da pamuklu bez...

Tarih: 12 Eylül 2007, 09:40 - İp: 85.***.**5.76
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

Islak mendil, peçete toz temizliğinde kullanıma pek uygun değiller. siz 1 parça tozu alayım derken onlar arkalarında daha fazlasını bırakıyorlar.

Tarih: 13 Eylül 2007, 15:40 - İp: 88.***.**2.231
magggma
magggma (üye)
İstanbul / Amatör

eveeeet bende pentaxK10D de karar kıldım ve ctesi günü aldım .hemde sanırım oldukça iyi bir fiyata ve bükey garantili.12x140ytl ve 18-55 kit olarak.axses kartım olsaydı 12x135 alacaktım.70-300apo siparişinide verdim.bakalım nasıl fotoğraflar çekiyormuş...

Tarih: 16 Eylül 2007, 23:30 - İp: 85.***.**9.190
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

magggma makinan hayırlı olsun,güle güle kullan.

Tarih: 16 Eylül 2007, 23:39 - İp: 88.***.**9.156
magggma
magggma (üye)
İstanbul / Amatör

sn as
teşekkür ederim...
daha önce dslr kullanmamış olduğum için mukayese etmem imkansız.şuana kadar gördüğüm SR sinin çok işe yarar olduğu...

Tarih: 17 Eylül 2007, 00:21 - İp: 85.***.**9.190
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

çekilmeyen kareleri çekmen dileği ile hayırlı olsun

Tarih: 17 Eylül 2007, 00:34 - İp: 85.***.**8.151
magggma
magggma (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim sn onixon
canon 400D den vazgeçip bunu aldım inşallah iyi tercih yapmışımdır...

Tarih: 17 Eylül 2007, 00:55 - İp: 85.***.**9.190