camokanas
camokanas (üye)
İstanbul / Meraklı

İlk Makinem Olacak. Yardım Lütfen.

İlk defa bir fotoğraf makinesi alacağım (dslr). Fakat her yeni kullanıcı gibi çok bilgisizim. Malum ekonomik sebeplerde var. Zaten bu makineden 1 kere alabiliyoruz.(hani derler ya şu hayatta 1 kere evleniyoruz. aldığım makineyi uzun süre kullanmak isterim. bilmiyorum siz ustaların tarzı nasıl. belki en düşük makineden başlayarak ustalaştıkça daha iyi makineler alıyorsunuz.) Ben ilk önce çıkabileceğim maksimum rakamın 1200-1500 ytl olduğunu söyleyeyim. Önemli bir nokta da 2 tane lens alacağım. Canon veya nikon almakta fayda var diyorlar. Bir arkadaşım canon eos 350d tavsiye etti. Bu makineyi 18-55 mm ve 55-200 mm lensler dahil 1800 ytl ye buldum. Bu fiyat beni biraz aştı. heralde eos 300d daha ucuzdur ama internette onunla ilgili bir fiyat bulamadım. zannedersem eski bir ürün. nikon d40 veya d40x modelinden mi bulmalıyım acaba?

sizin tavsiyeleriniz nelerdir? yazdığınız cevaplara göre yeni sorular sorup başınızıda ağrıtabilirim büyük ihtimal

bu arada eski mesajlara baktım fakat pek tatmin olamadım. hem kendi durumumu yazıp ona göre yorumlar almak istedim. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Tarih: 13 Eylül 2007, 23:53 - İp: 85.***.**9.180
dentist444
dentist444 (üye)
Malatya / Amatör

sevgili camokanas

bence yapacağın en mantıklı iş beklemk olsun..zaten önümüz kış fazla foto çekemezsin ve elinde bütçende artar ve o zamanda gider((Baharda yani)) fiyatı biraz daha uygunlaşmış olan A700 ü alırsın olur biter ne o ne bu...

Tarih: 16 Eylül 2007, 02:05 - İp: 88.***.**9.147