freshblood
freshblood (üye)
İstanbul / Amatör

İlk Makine Seçimim Ve Tavsiyeleriniz

Öncelikle herkese merhaba iyi forumlar
Forumda henüz çok yeniyim burada birçok şey öğrendim gerek makineler gerek objektifler vs satın almadan önce sizede danışıp bir iki soru sormak istiyorum yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler..
Öncelikle ilk makinem olacağı için köklü bir firma olmasını tercih ettim (Canon) canon eos600d makineyi araştırdım ve başlangıç için iyi bir makine olduğu kanısına vardım makinenin Hayyam Pasajındaki 1. ve 2. el fiyatları hakkında bilgisi olan arkadaşlar söylerse sevinirim ayrıca bu işi ileride profesyonel olarak yürütmek istiyorum ve gelişmek için eğitim almayı düşünüyorum gideceğim kursta nelere dikkat etmeliyim son olarakta arkadaşlar makineyi 2.el alırsam nelerine dikkat etmeliyim teşekkürler şimdiden..

Ayrıca arkadaşlar bu sorulara ait benzer konular var hepsini okudum ama hepsini bir arada göremedim ve içime sinmedi bazı şeyler o yüzden konu açıyorum neden açtın 487387248732. konu gibi yorumlar yapmazsanız sevinirim

Tarih: 29 Temmuz 2013, 20:04 - İp: 81.***.**1.235
mthee
mthee (üye)
Eskişehir / Meraklı

http://forum.donanimhaber.com/m_56841567/tm.htm

http://www.turknikon.com/2-el-dslr-ve-objektif-lens-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler-nelerdir-5048 bu siteleri okumanı tavsiye ederim. Bende d600 kullandım bir süre, kursa gitmedim internetten öğrendim hep deneye deneye ama uygulamalı bir kursa git gidersen. 2. elde özellikle makinenin tamir görmemiş olmasına garantisine lenste-sensörde vb. toz olmamasına dikkat et. Bazı lenslerde lens lastiği gevşiyor oda değiştiriliyor ama almışken sağlamını al. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim. Aldığında fotoğraflarını bekliyorum

Tarih: 29 Temmuz 2013, 20:15 - İp: 24.***.**9.20
freshblood
freshblood (üye)
İstanbul / Amatör

mthee gönderdiğin paylaşımlar ve tecrübeler için teşekkür ederim çok işime yaradılar saol

Aldığımda fotoğrafları atmak için sabırsızlanıyorum

Tarih: 29 Temmuz 2013, 20:30 - İp: 81.***.**1.235
  • 1