k.durmus
k.durmus (üye)
İstanbul / Meraklı

İkinci Göz Ağrısı İlk D-slr.

İlk makinem samsung compact bir makineydi. 3-4 yıldır fotoğrafçılıkla ilgileniyorum ve dslr ye geçmek istiyorum. Herhangi bir kursa gitmedim makineyi temin ettikten sonra bu kurs meselesini halletmeye çalışacağım. Benim öyle böcekle arıyla işim olmaz fobisi var bende. Portre,soyut fotoğrafçılık,sokak fotoğrafçılığı üzerinde çalışmayı düşünüyorum bir de bazen manzara fotoğrafları çekebilirim. Bütçeye gelirsek babamın 2000 liradan daha fazla bu işe para vereceğini zannetmem. Öyle canon olsun nikon olsun diye bir takıntım yok gövde sağlamlığı önemli. Şu da var ki aldığım makinenin yanına lens olarak ne düşünebilirim? Son olarakta şunu sorayım national geographicin temel fotoğrafçılık eğitim seti gibi bir şeyi var onu nereden temin edebilrim? Unutmadan belirteyim makineyi nisan sonu gibi alacağım. Sanırım şimdilik bu kadar cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Tarih: 23 Şubat 2011, 00:22 - İp: 88.***.**2.174
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

500d 550d de af motoru mevcuttur. Sadece titreşim önleme lenstedir. Nikon d5000 ve d3100 de af motoru ve tirreşim önleme makinede mevcut değildir. AF motorlu ve tireşim (VR) önleme özellikli lenslerle sağlarsınız bu özellikleri. Bu da artı masraf. Sony de bu iki özellik gövdede mevcuttur. Fotoğraf kalitesine gelince DSLR alan kişi ne alırsa alsın kalitede sıkıntı yaşamaz. Selamlar.

Tarih: 24 Şubat 2011, 13:09 - İp: 217.***.**9.210
k.durmus
k.durmus (üye)
İstanbul / Meraklı

yurtdışından getirebilme gibi bi olanağım maalesef yok. spotlara da pek güvenemiyorum açıkçası ve de pek bilgimde yok. ikinci el mi yoksa sıfır mı satarlar onu bile bilmiyorum 450d düşünebileceğim bir model, 500d den vazgeçmek istemem ama yapabileceğim pek bir şeyde yok. af motorunun olmaması forumda okuduğum kadarıyla lens alırken bana sorun çıkaracak bu nedenle d5000 i beğeniyorum ama emin değilim. peki sony alırsam lens alırken daha pahalıya mı alırım? sony lensler daha mı pahalıdır? şimdi buradan biraz bilgilenmem lazım ki belki babamı 500d ye ikna edeyim

Tarih: 24 Şubat 2011, 19:43 - İp: 88.***.**2.174
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sony'nin ikinci elleri yok pahasına gidiyor. Bazı "sıfır" lensleri ise bir nebze daha pahalı denebilir.

Tarih: 24 Şubat 2011, 23:28 - İp: 95.***.**7.109
k.durmus
k.durmus (üye)
İstanbul / Meraklı

delirendeli bey, sizin dediğinizden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki hepsi giriş seviyesi makineler. benim ihtiyaçlarımda belli af motorunu ise lens alırken sorun çıkarmaması için kafama taktım. bunun dışında hangi makineye daha kolay ve ucuz lens bulabilirsem o daha makbuldur. tabii lens kaliteside önemli ama elde olanların en iyisini arıyorum diyebilirim. spotlardan baktım pek bir fiyat değişikliği yok. bir yerde 2200 diyor diğerinde 2300 falan. sirkeciden falan bakmayı düşünüyorum. ikinci el tercih etmememin sebebiyse teknik olarak makinenin iyi mi kötü mü kullanıldığını anlayamayacak olmam. lens konusunda belki olabilir ancak gövde beni uzun yıllar götüreceğinden riske atmak istemem.

Tarih: 25 Şubat 2011, 00:38 - İp: 88.***.**2.174
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

Sony a550-a500 videolu olsun derseniz a580 Canon 450,500,550d Nikon d90 Pentax k-x bu makineler bence size yeter. Dğerlendirin derin. Hangisi uyarsa...
Selamlar

Tarih: 25 Şubat 2011, 13:29 - İp: 217.***.**9.210