hades
hades (üye)
Giresun / Amatör

İkinci El 7d

Giresunda oturuyorum , burada ortak arkadaşlarım sayesinde tanıdığım bi fotoğrafçı arkadaş var hobi üzerine yapıyor. 8 Tane makinası falan var birisi Canon EOS 7D sattığı üzerine facebook'a ilan çıkarmış. Sordum sana gelmez dedi nedenini sorduğumda 4 tane ölü pixeli olduğunu söyledi.Garantisi var makinanın ama garanti kapsamına girmiyomuş kullanıcı hatası diye.Pixel hatasının tamiri olur mu tamir edildiği takdirde ilerde bi sorun cıkarırmı ? Fiyat 1400 TL. Kaçırmak istemiyorum lütfen yardımlarınızı bekliyorum

#hades' tarafından 06.08.2011 12:03:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Ağustos 2011, 11:49 - İp: 78.***.**8.132
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

4 tane ölü piksel?
yahu 18 milyon tane piksel var o makinede
baska bir derdi yok da sadece ölü piksel yuzunden 1400 liraya satıyorsa balıklama atlayın derim.
ne tamir edilmeye ihtiyacı var makinenin ne masraf yapmaya, fotografta buyuk cogunlukla fark dahi etmeyeceginiz birşey.

Tarih: 6 Ağustos 2011, 12:31 - İp: 88.***.**8.140
hades
hades (üye)
Giresun / Amatör

Bende öyle dedim. Çekerken vizörde fazla değil ama bilgisayara atınca çok açık belli oluyor dedi. baya bi araştırma yaptım PS ile tek tıkta halledilebilecek bi problemmiş . Veya remapping denen bir olay oluyormuş. Buna gerek kalırmı ? Kalırsa bana ne kadara mal olur. Uzun zamandır makina arıyorum ve önceden 7D deneyimim olduğu için bu makinayı kaçırmak istemiyorum. Nolur bi yol gösterin

Tarih: 6 Ağustos 2011, 12:55 - İp: 78.***.**8.132
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

vizorden zaten ölü piksel falan gorunmez. oyle diyorsa sorun baskadır (allah bilir tozdur)
yahu azonce de dedim 18 milyon piksel içinde 4 tane ölü pikselden bahsediyorsunuz.

bunun gibi ifadeler yerine 1400 e 7d buldum [>:D :D :D<] falan yapmanız gerek.
ne remappingi ne maliyeti?
diyelimki 300 lira maliyeti oldu. (ki olmayacak) 1700 liraya 7d niz olacak.
makinenin ikinci eli 2300-2500 lira..
ölü piksel photoshopta tek bir tıklama ile halledilebilecek bir sorun. cogu zaman goze batmayacaktır bile.
baska herhangi bir sorunu yoksa eger, sakın kacırmayın derim.

Tarih: 6 Ağustos 2011, 13:35 - İp: 88.***.**8.140
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bence başka bir sorunu daha vardır.:Yoksa iki ölü piksele 1000 tele indrim olmaz..
Ya da arakdaşın paraya ihityacı yok...

Tarih: 6 Ağustos 2011, 13:46 - İp: 88.***.**5.22
hades
hades (üye)
Giresun / Amatör

@gaijin: Haklısınız tabide daha liseyi yeni bitirdim 1400 lira bile çok ciddi bi maliyet benim için . eğer ilerde bişey olursa tekrardan işin altından zor çıkarım. açıkcası sorunsuz bi makina almak istiyorum . :S ama 1400 TL ye 7D deyince insanın içi bi hoş oluyor be @lazut : Arkadaş durumu gayet yerinde ayrıca 8 tane makinası var 7D bunların içinde evde yatanlardan biri siz düşünün artık :/

Tarih: 6 Ağustos 2011, 14:12 - İp: 188.***.**1.5
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hades sıfır 500d alsan 1400 lira zaten. alma sansın varsa 7d yi al. ama tekrarlıyorum baska herhangi bir sorunu yoksa..
ölü piksel maliyet cıkarmaz ama baska bir sorun varsa canın sıkılabilir sonrasında.

Tarih: 6 Ağustos 2011, 14:20 - İp: 88.***.**8.140
hades
hades (üye)
Giresun / Amatör

Zaten onun 7D yi sattığını görmeden 550Dye karar vermiştim. Başka bi sorunu yoksa mutlaka kacırmadan 7Dyi alacağım. Verdiğin bilgiler bi nebze olsun beni rahatlattı çok teşekkürler gaijin

Tarih: 6 Ağustos 2011, 14:43 - İp: 188.***.**1.5
buyukcakir
buyukcakir (üye)
Yurtdışı / Meraklı

makinanin cekmis oldugu bir fotoyu siteye yükle sorun daha net anlasilir.ustalar bakar karar verir.

Tarih: 6 Ağustos 2011, 15:15 - İp: 87.***.**8.158
hades
hades (üye)
Giresun / Amatör

@buyukcakir satan arkadastan böyle bi foto talep ettim zaten aksam iftardan sonra verebileceğini söyledi. bu konuya ekleyeceğim inşallah. Teşekkürler

Tarih: 6 Ağustos 2011, 15:47 - İp: 188.***.**1.5
fotomehmet56
fotomehmet56 (üye)
Batman / Stüdyo Fotoğrafçısı

gaijin'in dediği doğru 4 ölü pixsel hiçbir şey
yalnız ben makinanın başka bir probleminin olduğunu düşünüyorum.4 ölü pizsel bu kadar fiyat farkı yaratmaz.4 yerine 4 milyon olmasın?

Tarih: 7 Ağustos 2011, 03:30 - İp: 94.***.**4.126