a_cahit
a_cahit (üye)
İzmir / Amatör

Hevesli Ama Kararsız..

Merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım fotoğrafçılığa çok istekli ama az bilgili biriyim. aranıza öğrenmek için ve karar vermek için katıldım. Bir makina almak istiyorum tabiki karar veremiyorum en iyisinin bu isi bilen insanlardan bilgi ve tavsiye almak olduğunu biliyorum. Pek çok kez profosyolanel ve yarı profosyonel makinalarla çekim yaptım ama hiç kendime ait bir makinam olmadı ve bir tane almaya karar verdim. Makina kullanma hakkında bilgim var ve fotoğraf cekme(ama fazla deil ). Ama ne kadar arastırsamda beni tatmin edicek bi sonuca varamadım. öğrenciyim ve maddi açıdanda dusunmem gerekiyo malesef. Arastırdığım makineler D90, D3000 ve D5000 bunlar arasında tabiki d90 en öne cıkan diye dusunuyorum ama fiyatı biraz fazla. Sizden yardım istiyorum. Ben D5000 alsam D90 almadığıma pişman olurmuyum ? yada nikonun hangi slr modelini öneririsiniz? yada baska bi markanın? ben bu işten para kazanmıycam sonucta kendim için güzel kareler yakalamak istiyorum ama bu işi hissederek yani sadece deklansöre basarak çekmek deil. yardımları dokunan herkeze simdiden tesekkürler...

#a_cahit' tarafından 17.05.2010 02:38:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Mayıs 2010, 02:37 - İp: 88.***.**2.12
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Pisman olmazsiniz.

#ocaklilar' tarafından 17.05.2010 15:11:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Mayıs 2010, 15:10 - İp: 174.***.**6.103
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Sn. ocaklılar bugüne kadar yeni başlayan birinin yeteneklerine cevap veremeyecek bir Dslr henüz icat edilmediğini çok iyi bildiğinden normal olanı söylemiş. Ancak, yeryüzünde enstantane-diyafram ilişkisini bilmediği halde Nikon D200'ünün bir müddet sonra kendisine yetmediğine inanarak D300'e upgrade eden bir sürü insan olduğunu hesaba katarsak hangisinden pişman olup olmayacağınızı sizin adınıza hiçbirimiz bilemeyiz. Bu bir kişilik meselesi. Bazı insanlar bir şey alınca kayıtsız şartsız diğerini almadığına pişman olur. Böyle bir yapınız varsa hangisini alırsanız alın pişman olacaksınızdır. Yoksa gerçekte hiçbir Dslr'de sizi pişman edebilecek bir zaafiyet yoktur. Hepsi sizin yeteneklerinizden birkaç adım öndedir. 6-7 sene önce üretilen Canon 300D, Nikon D70 gibi modeller de dahil.

Tarih: 17 Mayıs 2010, 16:15 - İp: 213.***.**5.242
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Cahit Bey,
Bir de bu linkteki yazıyı inceleyin isterseniz. Size yardımcı olabilir..

Hangi DSLR?

Tarih: 17 Mayıs 2010, 17:54 - İp: 58.***.**0.150
  • 1