fearless33
fearless33 (üye)
İçel / Meraklı

Her Kafadan Bir Ses Çıkıyor!

Arkadaşlar 3 hafta önce Slr-like makina almaya karar verdim internetten arastırayımda sonucunda pişman olmayayım dedim.
Araştırdım araştırmasına ama her kafadan bir ses çıkıyor kimsenin dediği birbirini tutmuyor sonuçta benim isteklerim belli;
yarı profesyonel bir kişiyim(3 yıldır çekim yapıyorum)
optik zoom önemlidir
gece görüntüsü ve hareketli cisimleri çekmekten hoşlanırım..
Suan Belirlediğim 4 model var(bu arada 800 civarı bütcem var)

1.olympus sp550(18x optik zoom kafamda 1. sıraya yerleştirdi)
2.sony h9 (Gece çekim NightShot,Carl Zeiss )
3.canon s3 (Yaygın servis,gece çekimleri iyi)
4.fuji s6500 (1/1.7" Super Ccd)

İlk 3 makina hemen hemen aynı özelliklere sahip ama 4. model 1/1.7 ccd sensörü ile öne geçiyor ama diğer modellerdeki gibi fazla bir özellik yok.sonuçta hepsi fotograf makinası üretiminde ün yapmış Markalar kafam karıştı arkadaşlar yardımcı olun bana!!

Her makinanın kendine göre özellikleri var ama içlerinde bana uygun en iyisi hangisidir...
Sizin bunlardan başka öneriniz varsa yazabilirsiniz..

Tarih: 17 Haziran 2007, 18:40 - İp: 88.***.**7.75
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

edikleri doğru gajin,

şeçenekleri arasında gece onu rahat ettirecek 6500fd gibi

fearless33 deneme imkanın varsa H9 ve 6500fd yi bir dene.

uzun bir mesaj atmıştımda databaseden tam çıkmamış yarım yamalak çıkmış ,sildim.Bir ara gene yazarım

Tarih: 19 Haziran 2007, 16:25 - İp: 88.***.**5.228
fearless33
fearless33 (üye)
İçel / Meraklı

gaijin dostum içimden geçenleri yazmışsın..
evet ya ben slr-like alacagım ben o kadar profesyonel değilim ki?hem dedğiniz gibi zoom iiçin ayrı makro için ayrı lensler mi tasıyacagım..bana slr-like yeter..
Ama bana bu seçtiğim 4 marka arsında hiç seçim yapmadınız yoksa çookmu kötü makinalar

Tarih: 19 Haziran 2007, 17:36 - İp: 88.***.**4.150
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

6500fd ile H9 la gece çekimi bak bi dene.Teknosa filam yokmu

#onixon' tarafından 19.06.2007 17:55:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Haziran 2007, 17:53 - İp: 88.***.**5.228
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben tıtresım onleme yuzunden fujiyi eledim..sonynın modelleri bana daha yakın duruyor demiştim..
ama maksımum1000 ytl..daha fazlasını kesinlikle vermeyin.h9 olmazda h5 olur okadar onemli degil..

Tarih: 19 Haziran 2007, 17:59 - İp: 88.***.**0.201
fearless33
fearless33 (üye)
İçel / Meraklı

gittigidiyorda H9 800 civarı eğer öneriyorsanız alıyorum..
zaten suan seçenekler 2 ye indi olympus ve sony

Tarih: 19 Haziran 2007, 20:09 - İp: 88.***.**4.150
spradon
spradon (üye)
İstanbul / Amatör

Kusura bakmayın ama ben yarı amatör bile değilim ama yarı profesyonel birinin ben dslr-like makina alıcam hangisini alayım demesini anlayamadım.Ya yarı prefesyonel değilsiniz,yada bizimle kafa yapıyorsunuz!! Yarı prefesyonel biri canon eos 400d,nikon d70 pentax k10d den aşağı makinaları eline almaz.Çünkü diğerleri onu tatmin etmez.
Saygılar

Tarih: 19 Haziran 2007, 22:12 - İp: 85.***.**4.72
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fearless 800 ytl cok iyi fiyat ancak makinanın ikinci el olmadıgından emin ol,ayrıca garanti kapsamında olmayacagını dusunuyorum..bunları goze aldıysan eger hayırlı olsun..

spradon yanlış duşunuyorsun gerekcelerinide onceki cevaplarımda yazdım..
yarı profesyonel birinin dslr alıp elindeki makinayı tam randımanla kullanamamasındansa,dslr like alıp makinasına hakim olması oncelikle cok cok daha ıyıdır..
kolunu kullanamıyorsan omzundan asagı asılan bır et parcasıdır sadece,oyle dusun..

ayrıca lens alma tasıma degiştirme zahmetine katlanmak istemeyen ve makinasını pratik kullanmak isteyen birisi için dslr yüktür.

hem video cekmek isteyenler hatta bunu cok onemseyenlerde var..
ayrıca nekadar, "fotograf makinasıyla fotograf cekilir video cekeceksen video kamera al" densede,kişinin isteklerini yonetmek için degil,ihtiyacını karsılamak için oneri veriyoruz.

tatmin olma meselesine gelirsek,o konudada hatalısın..kişinin sevdigi makina en iyi makinadır..ayrıca fotografı fotografcı ceker..sana bunu iki fotografla kanıtlayabilirim..biri d200le digeri kompakt bir makinayla cekilmiş iki fotografla bile hemde...

ihtiyacın dogrultusunda alışveriş yapmıyorsan eger,sadece bosa para harcarsın ve dslr dedigin surekli masraf yaratan bir eş gibidir,bugun altın alırsan yarın pırlanta ister,oburgun tek taş..
(lenslerden bahsediyorum anlamayan cıkmasın..)

herkes bir ferrari ister,ehliyeti olmasa bile,ama bir megane sana yetiyorsa ve maaşın ayda 10000 dolar degilse bir ferrari almazsın sanırım???
megane seni tatmin edermi orasını bilmem??

#gaijin' tarafından 19.06.2007 23:21:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Haziran 2007, 23:18 - İp: 88.***.**7.69
fearless33
fearless33 (üye)
İçel / Meraklı

gaijin kesinkle katılıyorum sana...

Tarih: 25 Haziran 2007, 22:09 - İp: 88.***.**5.226
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tesekkurler fearless33
makina işini ne yaptın acaba??

Tarih: 25 Haziran 2007, 22:34 - İp: 88.***.**4.27
grosso
grosso (üye)
İstanbul / Amatör

Eğer bir kişi gezilerde arkadaş toplantılarında vs.. fotoğraf çekmek istiyorsa SLR like alabilir. Ama fotoğraf çekmek istiyorsa SLR almalıdır. Aradaki farkı bilmem anlatabildimmi. Eğer bu işi seviyorsan eninde sonunda SLR diyeceksin. Bari SLR like alacaksan satılabilir birşey al

Tarih: 26 Haziran 2007, 00:24 - İp: 88.***.**8.86