komadetone
komadetone (üye)
Aydın / Amatör

Hep Aynı Soru Ve Aynı Sorunlar!..

3 haftadan beri 1.200 YTL'ye kadar SLR benzeri bir fotoğraf makinesi almak için araştırmalar yapıyorum.aşağıdaki makinelerin hepsinin can alıcı birer ikişer özellikleri eksik.forumlarda yapılan yorumlar da fanatik tavırlar kokuyor.sanırım,insana kullandığı makine hoş geliyor ya da insan en çok kullandığı makineden nefret ediyor.aynı konuda açılmış onlarca forumda sonuca varamayı etkileyemeyen yüzlerce yorum var.eğer böyle devam ederse,ufukta benim için en basit tavsiye olan kendi beğendiğini al kurtul var!ama,çok fazla anlamadığım konuda bunu yapmaktansa,deneyimleriyle yapılan hatalı seçimleri harmanlamış arkadaşların ağzına da bakarak karar vermeyi seçtim.deneyimleriniz,gözlemlerinizi ve nedenleriyle kesine yakın kararlarınızı burada okumak beni dünyanın en mutlu kişisi yapmasa da,mutlu bir kişi yapacaktır.şimdiden teşekkürler...
işin içinden çıkamadım.benim incelediklerim:
-CANON PRO 1
-CANON S3 IS
-SONY DSC H5 (H7 VE H9)
-PANASONİC FZ50
-FUJİ FİNE-PİX S9600
-FUJİ FİNE-PİX S9500
-SAMSUNG PRO 815

Tarih: 4 Nisan 2007, 23:35 - İp: 88.***.**0.97
serbes
serbes (üye)
Bursa / Meraklı

FZ30 ve Pro1 i tek bir gün kullanmış biri olarak (arkadaşlarımındı) her koşulda pro1 i tercih ederdim.

Fotoğraf bilgim yoktur önemle belirteyim. Ancak pro1 in panasonic ten çok daha iyi kareler çektiğini söyleyebilirim. Oda sanıyorum üzerindeki lensin kalitesindenmiş.

Eğer pro1 öyle 500-550 YTL ye bulunuyorsa, adres yada telefon yada site adresi vb verirseniz çok memnun olurum.

Tarih: 5 Nisan 2007, 23:28 - İp: 85.***.**8.57
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

kekemeyim yahu neden yüzüme vuruyorsunuz?

erdenbay,
400 ytl fark verip k100d alırsan fedakarlık edeceğin tek şey zoom özelliği olacak ki onu da ileride bir tele lens alarak çözersin. Ama kazançların o kadar fazlaki.. Bence zoom özelliğini ilk başta feda etmeğe değer. Şahsen benim fikrim böyle.
Tabii bu dediklerim tr deki fiyatlarla s6500fd alanlar için geçerli.

Tarih: 6 Nisan 2007, 00:06 - İp: 85.***.**1.110
komadetone
komadetone (üye)
Aydın / Amatör

çok sağolun arkadaşlar.alacağım makine kafamda belirdi.ayrıca,dslr yerine 300 ytl'ye izmir'deki arkadaşım aracılığı ile tanıdığından geleneksel bir filmli makine alacağım.ölen bir fotoğraf sanatçısının kıymet bilmez oğlunun 30 tane makineyi yok pahasına sattığını söyledi.marka söylemedi ama,mutlaka oraya gelmemi söyledi.
banyo parası diyorsanız,aradaki farkı ürün parasında sayın derim.ayrıca zevki de başka!hem böyle daha da ilgim artabilir ve işimi bile değiştiriebilirim!sanırım r1'i de kardeşim alacak!kısmen(45 km ve zaman zaman!..) ona da sahip olacağım.

Tarih: 6 Nisan 2007, 00:40 - İp: 88.***.**4.163
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

ya ölen sanatçının hiç mi dijital makinesi yokmuş?

Tarih: 6 Nisan 2007, 11:10 - İp: 213.***.**8.2
komadetone
komadetone (üye)
Aydın / Amatör

eski toprakmış.işi olmazmış dijitalle!hani teknoloji gelişiyor ya!..bu nedenle çevre kirleniyor,doğal kaynaklar hor kullanılıyor,tüketim çılgınlığını azdırmak için daha dayanıksız ürünler üretiliyor...sanatçımızda bir sanatçı duyarlılığı varmış.arkadaş istanbul'dan dönünce adını da öğreneceğim,çektiği fotoğraflarına da bakacağım, makinelere de...o zaman haber ederim.

Tarih: 8 Nisan 2007, 23:35 - İp: 88.***.**6.116
komadetone
komadetone (üye)
Aydın / Amatör

bu arada osmanlı,
pro1 yok piyasada!millet memnun ki 2. eli de pek yok.belkide ben bulamadım!
s3'ün manuel ayarları yeterli midir?bir de 1/2,5 sensör ebatı çok mu olumsuz?

Tarih: 8 Nisan 2007, 23:38 - İp: 88.***.**6.116
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

S3'ün manuıel modu bir DSLR kadar, S9500 kadar yeterli olmasada yetecektir sana. Sonuçta pro diilsin. Alışana kadar. Zaten bir kaç yıl sonra elinde olmadan DSLR'e geçeceksin. ele bide alacağın makine ile güzel işler çıkardığına inanmaya başladınmı alev alev yanacaksın DSLR için.
1/2,5 boyutlu sensör küçük. ufacık. minminnacık.

Tarih: 9 Nisan 2007, 01:55 - İp: 88.***.**6.72
komadetone
komadetone (üye)
Aydın / Amatör

sağolasın mehmetklyr.s3'ün manuel odaklaması olmasına rağmen,manuel odaklama halkası yok sanırım!bu özellik sadece fuji'lerde ve fz 50'de var batıklarım arsında.ama,canon'dan şaşmamam gerektiği salıkları verildi.s3'ün o mini minnacık sensör boyutu bana ne kadar,nereye kadar yeter geçiş dönemimde?

s3'teki tek tereddütlerim bunlar.yerli midir,yersiz midir bu hınzırlar ey erenler?..

Tarih: 10 Nisan 2007, 01:04 - İp: 88.***.**0.253
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

bikere sana canondan şaşma diyenlerle küs. konuşma daha..
S3'ün sensoru normal kompakt bi makineden fazla ileri gidemez. Ben senin yerinde olsam FZ50 veya S9500'den birini tercih ederim. S3 bu iki makineninde gerisinde.

Tarih: 10 Nisan 2007, 02:43 - İp: 88.***.**1.8
komadetone
komadetone (üye)
Aydın / Amatör

f 828 ne bulunmaz bir makineymiş!sipariş verdim çin'deki arkadaşlardan.hem tr'de yok,hem de orada ucuz...ama,nafile!

Tarih: 22 Nisan 2007, 02:24 - İp: 88.***.**9.144