1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

Hd Video Nikon D3100 mü Canon 550d Mi?

daha önce kimse Nikon d3100 ile ilgili konu açmamış, ben de prof görüşleri merak ediyorum hd video çekimi için en iyisi sizce hangisi?
http://www.youtube.com/watch?v=WGZwk9YgeKg

Tarih: 17 Ocak 2011, 00:17 - İp: 88.***.**8.31
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Eger video onemli ise,video cekiminde otomatik fokuslama D3100 de mevcut.550D ne kadar buradan kaybetsede ,ileride lenslere yatirim yaptiginda eger ucuzcu bir yol katedeceksen,550D ile baslaman mantikli olabilir.1.8 50mm burada en ragbet edilen lens cesidi ve Canonunkide sanirim en ucuzu...Ama ben kaliteli lensler kullanirim yada kit ile uzun bir sure gidecegim dersen D3100 bence mukemmel bir makinadir...Ben bir Nikon sever olarak Nikon alacaklara 50mm yerine yeni ve kalitesi super 35mm 1.8 lensi tavsiye ederim.Cogu kisi burda neredeyse teleye kacacak 50mm lense takilmis kalmis ancak bu lens ve 50mm full-frame makinalar icin daha iyi sonuclar verir.50mm yi APS-C de yakalamak isteyenler 35mm yazan bir lens alirlarsa gercek 50mm yi yakalarlar ancak kimsenin caktigi yada taktigi yok...

Tarih: 17 Ocak 2011, 01:23 - İp: 221.***.**6.23
1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim benim de en çok takıldığım nokta bu AF olayı, yoksa çoktan alacaktım 550d ama videodaki eleman da Nikon'un AF'ının düzgün çalışmadığından bahsediyor..Bir de Sony A33 var tabi ama onun da lensleri çok pahalı ve pili çok az dayanıyormuş ve ısınma sorunu oluyormuş.. o 35 mm lik lens canonda da var mı ve fiyatı 50 mm kadar uygun mu acaba?

Tarih: 18 Ocak 2011, 00:37 - İp: 88.***.**8.37
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

Ben Nikon D3100 kullanıyorum. Video konusunda başarılı olduğunu söyleyebilirim. Video modunda sürekli AF kabiliyeti bol ışıklı ortamlarda başarılı ancak karanlık az ışıklı ortamlarda başarılı olduğunu söylemek zor. Dahası bu tip az ışıklı ortamlarda genel video kalitesi için çok olumlu şeyler söylemek mümkün değil. Canon 550D yi denemedim. Ancak ciddi videolar çekecekseniz (anı videoları dışında) harici mikrofon çıkışı olması nedeniyle Canon 550D yi tercih etmenizde fayda var. Çünkü D3100 de focus sesi görüntü üzerine biniyor malesef ve buna engel olacak bir harici mikrofon jakı mevcut değil. Genel olarak ise Nikon D3100 sensörü Canon 550D sensöründen biraz büyük. Vizörü ise biraz daha küçük gibi. Dahili ekran kalitesi tartışmasız Canon lehine, sürekli çekim hızı da Canon lehine, tüm bunlara karşın da fiyat etiketi de Canon lehine büyük elbette. Tek tercih kriteriniz video çekebilmek olacaksa bence video kamera almanızda fayda var. Yeni başlıyorum bir süre deneyim kazanayım diyorsanız d3100 alın, öyle bir makine alayım ki 5 yıl değiştirmeyeyim diyorsanız da Canon 550D alın derim.

Tarih: 1 Şubat 2011, 14:15 - İp: 62.***.**2.1
1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

cevap için çok teşekkür ederim

Tarih: 13 Şubat 2011, 18:34 - İp: 88.***.**9.47
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

d3100 ile ilgili çok konu var fakat siteye giren kişi sadece ilk sayfaya baktığı için görmüyor.biraz araştırsanız....üstelik her bir şey için ayrı konu açmanız kirliliğe sebep olur konunuzun devamına yazın lütfen.

Tarih: 13 Şubat 2011, 20:41 - İp: 78.***.**6.136
  • 1