bayantic
bayantic (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyamdan Alışveriş

MERHABALAR...bende kararsız kalanlardanım. bende ilk profsynel makinamı alacağım...Geçtiğimiz haftalarda hayyam pasajına uğramak istedim ilk kez gittğim için pazar günü kapalı olduğunu bilmiyorudum.tekrar gitmeyi düşünüyorum... bende civardaki dükkanları dolaştım...sirkecide piyasa hakikaten tuhaf 550d bakıyorum yada 500d...550d için bana 1500 ile 1850 arasında değişen fiyat aralıkları buldum...Çoğu 2 yıl firma garantili yani stop...çok kararsızım..spot mal almanın ne gibi sorunlarını yaşayabilirim ilerisi için..ne yapabilirim bana yardımcı olursanız bildiğiniz güvenilir yerler arıyorum... teknosa vb.yerlerede baktım fakat teknosa elindeki ürünü satabilmek için adeta canon ve nikonu kötüler gibiydi...kesinlikle oralardan almayı düşünmüyorum. bütçeme uygun birşeyler arıyorum... yardımcı olmanızı diliyorum şimdiden teşekkürler.

Tarih: 21 Mayıs 2012, 09:26 - İp: 78.***.**4.112
okeanus
okeanus (üye)
İzmir / Amatör

Ben de sizin gibi 550d almayi dusunuyorum. Fiyatindan dolayi spota yoneldim diyebilirim. Bu tarz makineler dusmedikce kolay kolay bozulmuyor neticede kaliteleri ortada. Fakat dukkan garantili alin en azindan
Ben de arastiriyorum 18-55lens ile birlikte 1350 e buldum japon uretimi kiss x4. Eger tekrar hayyama giderseniz bana da fiyat hakkinda bilgi verirseniz sevinirim..

Tarih: 21 Mayıs 2012, 10:07 - İp: 95.***.**0.167
tombik
tombik (üye)
İstanbul / Amatör

hayyama bende gittim etraftaki mağazalarıda gezdim ama spot almaktan çekiniyorum tabi bu çekince fazladan 300-400 tl vermek demek ama uygun fiyata 550d bulunabilir mi bilmiyorum

Tarih: 21 Mayıs 2012, 10:26 - İp: 13.***.**5.8
bayantic
bayantic (üye)
İstanbul / Amatör

yorumunuz için teşekkürler...gerçekten piyasa spota yöneltiyor.dükkan garatili 1500 tl buldum 550d ...onu almayı düşünüyorum aslında... fakat kararsız olduğum için biraz daha bekliyorum..tam 3 haftadır düşünüyorum araştıyorum yorumlar okuyorum fakat... henüz kararverebilmiş değilim. siz 1350 tl fiyata iyi bulmuşsunuz. bu haftasonu gitmeyi planlıyorum açıkçası artık dayanamayıp almayı bile düşünüyorum ama hayyamada son kez gitmeden almak istemiyorum ben fiyatları araştırıp paylaşırım sizlerle ...

Tarih: 21 Mayıs 2012, 10:29 - İp: 78.***.**4.112
bayantic
bayantic (üye)
İstanbul / Amatör

sayn tombik,, bende sizin gibi çekiniyorum bu yüzden günlerdir düşünüyorum araştıyorum saatlerce fakat dediğim gibi piyasa gerçekten spot ürün almaya yönlendiriyor.. ben sirkecide canon garantili 1650 tl üründe buldum ve ben bu dükkanların güvenilir olup olmadığını www.ito.org.tr'den araştırdım kurulluşlarını sermayelerini v.b aklınızda varsa düşündüğünüz dükkanlar buralardan kontrol edebilirsiniz güvenirliklerini... en azından içinizi bir nevi rahatlatmış oluyorsunuz bu araştırmalarla .

Tarih: 21 Mayıs 2012, 10:39 - İp: 78.***.**4.112
tombik
tombik (üye)
İstanbul / Amatör

fiyat bilgilerini bekliyoruz bende araştırıyorum içimden geçen 2 yıl canon garantili ama fiyatlar gerçekten de spot'a yöneltiyor insanı

#tombik' tarafından 21.05.2012 10:49:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Mayıs 2012, 10:46 - İp: 13.***.**5.8
bayantic
bayantic (üye)
İstanbul / Amatör

en kısa zamnda paylaşacağımı umuyorum ... sizlerden de bekliyorum uygun bulduğunuz fiyatlar ve güvenilir dükkanlar ile ilgili haberleriniz...

Tarih: 21 Mayıs 2012, 10:48 - İp: 78.***.**4.112
tombik
tombik (üye)
İstanbul / Amatör

tabi ki uygun bulduğum fiyatları paylaşırım 500d yada 550d arasında bende gidip geliyorum

Tarih: 21 Mayıs 2012, 11:04 - İp: 13.***.**5.8
bayantic
bayantic (üye)
İstanbul / Amatör

Bende aynı durumdayım ...hem spot ürüne güvenemiyorum hemde piyasa malum diyorum. hemde 550d mi 500d mi alsam diyorum..gel gitler yaşıyorum açıkçası... o yüzden çok iyi anlayabiliyorum içinde bulunduğunuz durumu... sanırım bizim gibi kararveremeyen bir çok insan var.

Tarih: 21 Mayıs 2012, 11:35 - İp: 78.***.**4.112
okeanus
okeanus (üye)
İzmir / Amatör

Ben bir kac dukkan adi duymustum fakat suan hatirlayamiyorum. Pc e gecince yazarim ins.

Tarih: 21 Mayıs 2012, 11:42 - İp: 95.***.**0.167
bayantic
bayantic (üye)
İstanbul / Amatör

yazarsan çok sevinirim en azından bir kaç fikrim daha olur. şimiden teşekkürler. bekliyorum..

Tarih: 21 Mayıs 2012, 11:59 - İp: 78.***.**4.112