mkgonc
mkgonc (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyam'da Sıfır D80 Bulamadım

Bugün fiyatlar hakkında bilgim olsun diye hayyam çarşısına gideyim dedim amacım sıfır d80 fiyatlarını öğrenmekti.Zaten eski bi makine olduğu için aklıma geliyordu sıfırını bulamam diye, ki aynen öyle oldu, sadece ikinci el var ama o bile 2-3 tane denk geldi.Sonuç olarak teknosa'ya d80 gibi eski bir makine için 2.000 lira vermek istemiyorum,eos 450d'de almayı düşünmedim,1.600 liraya kadar nikon ne alabilirim ?(eğer illa, öyle şey olmaz o paraya canon alınır fıstık gibi de olur derseniz canon'da söyleyebilirsiniz) yardımcı olan veya okuma zahmetinde bulunan herkese teşekkürler... bir de diyelim ki canon aldım kit lens hiç tavsiye etmezsiniz bi de yanına uygun açılı+fiyatlı bir lens de söylerseniz.. tekrar teşekkürler

Tarih: 29 Temmuz 2009, 19:29 - İp: 78.***.**4.105
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

18-200 ile çekilmiş fotoğraflara bu adresten ulaşabilirsiniz.
http://www.pixel-peeper.com/adv/

kolay gelsin

Tarih: 30 Temmuz 2009, 23:20 - İp: 78.***.**4.63
mkgonc
mkgonc (üye)
İstanbul / Amatör

canon 40d, d80'den daha iyi bir makine özellik olarak, eğer fiyat olarak farkı yoksa 2.el de 40d daha mantıklı olur ,yanına da 28-135mm' den alırım güzel olmaz mı :D? fakat bana hayyam da canon ve nikon için 2.el makine çeşiti bol dükkanlar tavsiye ederseniz sevinirim
Bu arada togay; aynı sorun bende de var en iyisi bir an önce karar verip almak

Tarih: 31 Temmuz 2009, 11:30 - İp: 85.***.**1.65
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

aslında sadece gövde arasanız bulursunuz.
siz hem lens hem temiz hemde ucuz olsun istiyorsunuz.
hatta aynı yerlerde aynı dükkanda olursa daha iyi olur istiyorsunuz.

malesef teker teker düşünmeliyiz.

mesela önce gövdeyi bul.
al kafan rahat etsin.
Sonra hangi lensi takarsanız takın.

Tarih: 31 Temmuz 2009, 11:42 - İp: 88.***.**7.59
mkgonc
mkgonc (üye)
İstanbul / Amatör

Mantığımı anlamışsınız
Fakat sonra düşündüğümü ve hepsini aynı yerde bulamayacağımı anladığımı da anlamışsınız
Şimdi ufak bir araştırma yaptım 1.600 liraya sıfır 40d gövde bile var eğer 1.000 liraya temiz 2.el bulursam alırım
Yanına temiz lens denk gelirse onu da alırım ama aceleye gerek yok önce bi gövdeyi halledeyim hele
Lens'de zamanla bulurum

Tarih: 31 Temmuz 2009, 12:04 - İp: 85.***.**1.65
mkgonc
mkgonc (üye)
İstanbul / Amatör

Bu arada 17-85mm 'ydi sanırım eos 40d 'nin kit lensi,
O nasıl ,bilgisi olan varsa yazabilir mi

Tarih: 1 Ağustos 2009, 14:48 - İp: 85.***.**3.131
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

amerika ve avrupada fotoğraf makineleri paket halinde yani body,lens ,hafıza kartı ve çantası ile satılmaktadır. avrupa ve amrikadaki forumlara incelediğimdeoradaki forumlarda genellikle üyelerin bu paket halinde aldılkları ekipmanları değiştirmedikleri ve çok uzun süreler bunu kullandıklarını gözledim.hatta gazetedede okumuştum avrupada insanlar cep telofonlarını bile uzun süreler kullanıyorlarmış.şimdi sen önce bir makine almaya niyet etmişsin senin alacağın herhangi giriş seviyesi bir makina sana yeterlidir.mesela bende giriş seviyesi bir makinayı geçen cumartesi aldım fotoğraf çemeye başladım ve birçok özellikleri olan bu makinaları yeni öğrenmeye başladım.acaba bütün özellilerini kullanabilecekmiyim diye.şimdi kendime soruyorum bu makinaları alınca illa kuş yada böcek çekmek şartmı.yok ben bunları çekmiyeceğim,ben neyi çekeceğim aile fotoğrafları ve manzara fotoğrafları ve elimdeki lens benim işimi görür.bir anda hepsine dalmaya gerek yok.olur ilerde hevesde edebilirim kuş çekecem diye ozaman bakarım ama sen fotoğraf makinesini ne amaçla alıcağını sorgula ve kendince çözümlemesini yap .sonra hareket tarzını uygula derim.sadece fotoraf çekeceksen bütçene göre alıcağın bir makinanın sana yeteceğini umuyorum.

Tarih: 7 Ağustos 2009, 00:00 - İp: 65.***.**2.13
mkgonc
mkgonc (üye)
İstanbul / Amatör

40d 'ye ne kadar içim gitsede başlangıç için gerek yok sanırım fiyat olarak üstüne biraz daha ekleyip düzgün,güzel bir lens alırım.
Heralde 2. el bir 450d alsam yeterli olur üstüne de 17-70 sigma macro'sundan alırım işimi en güzeliye görür

Tarih: 7 Ağustos 2009, 20:17 - İp: 78.***.**1.173