mkgonc
mkgonc (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyam'da Sıfır D80 Bulamadım

Bugün fiyatlar hakkında bilgim olsun diye hayyam çarşısına gideyim dedim amacım sıfır d80 fiyatlarını öğrenmekti.Zaten eski bi makine olduğu için aklıma geliyordu sıfırını bulamam diye, ki aynen öyle oldu, sadece ikinci el var ama o bile 2-3 tane denk geldi.Sonuç olarak teknosa'ya d80 gibi eski bir makine için 2.000 lira vermek istemiyorum,eos 450d'de almayı düşünmedim,1.600 liraya kadar nikon ne alabilirim ?(eğer illa, öyle şey olmaz o paraya canon alınır fıstık gibi de olur derseniz canon'da söyleyebilirsiniz) yardımcı olan veya okuma zahmetinde bulunan herkese teşekkürler... bir de diyelim ki canon aldım kit lens hiç tavsiye etmezsiniz bi de yanına uygun açılı+fiyatlı bir lens de söylerseniz.. tekrar teşekkürler

Tarih: 29 Temmuz 2009, 19:29 - İp: 78.***.**4.105
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

tak dolaş lens arıyorsunuz ilk başta.
bu düşünce doğru bir düşüncedir.

Yalnız b lensler beklendiği kadar iyi netice vermezler. Bazı zamanlar keskinliğinden şikayet falan edebilirsiniz. Ben o yüzden zoomu çok olan lens önermiyorum size.
mesela 17-70 17-50 gibi lensler çok zoom yapmazlar ama hem geniş açı verirler hemde cam gibi fotoğraf verirler.
Ne olmuş olur ozaman diyelimki uzakta bir nesne çekeceksiniz ozaman ona yaklaşmanız icap edecektir.
Ama zoomlu olsa uzaktan zoom yapardınız.
Dedimya fotoğraftan ne beklediğinize bakar diye. Kaliteli bir fotoğraf beklentiniz var ise ucuz zoomlu lensleri tercih etmeyin.

Herşeyi bir kenara bırakarak sadece lens fiyatlarına bakmanız bile o lensin kalitesini anlatır size.
--------------------
18-135 gittigidiyorda 400 civarı satılıyor.
ama ben size 600 civarı satılan ve kalitesinden herkesin menun olduğu lensi tavsiye edeceğim. Umarım akıl karıştırıcı olmuyorumdur.

gittigidiyorda 600 tl civarında canon 28-135

canon 28-135 hakkındaki birkaç yazı
http://forum.netfotograf.com/filtre_lens.asp?msg_id=38987
http://forum.netfotograf.com/filtre_lens.asp?msg_id=29344

Tarih: 30 Temmuz 2009, 14:54 - İp: 88.***.**6.66
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Ayrıca hangi lensi almaya karar verirseniz bu lens ile çekilmiş fotoğraflara alttaki adresten bakabilirsiniz.
http://www.pixel-peeper.com/adv/

Tarih: 30 Temmuz 2009, 14:59 - İp: 88.***.**6.66
mkgonc
mkgonc (üye)
İstanbul / Amatör

Okudum hepsini başlangıç için ideal gibi bir görüş var 28-135mm için,
Canon'un lensleri çok pahalı, 28-135'in fiyatı diğerlerine göre daha uygun yine.
Yine araştırmaya devam ederim tabi ama şu anda mantıklı geldi 450d ve 28-135mm.
Bakalım daha sonra da sigma 70-300mm apo macro almayı düşünüyorum inş. tabi o işe daha zaman var.
Bir de 450d "Sıfır" hayyamda bulabilirmiyim ? daha sonra sorun çıkmasın..

Tarih: 30 Temmuz 2009, 15:45 - İp: 85.***.**3.105
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Bir de 450d "Sıfır" hayyamda bulabilirmiyim ? daha sonra sorun çıkmasın..
bunu ben bilemem.
Ben manisada ikamet ediyorum.
İstanbuldan arkadaşlar yorumlarsa daha güzel olur.
yada
acele etmemek lazım alırken.

Tarih: 30 Temmuz 2009, 15:50 - İp: 88.***.**6.66
mkgonc
mkgonc (üye)
İstanbul / Amatör

doğru haklısınız,

fakat d80'e karar verene kadar 1,5 sene araştırdım üretimden kalktı
1 aya kadar almayı düşünüyorum artık.

remi5861; sizede teşekkür ederim yardımlarınız için,
istanbul'dan konu hakkında bilgisi olan biri yardımcı olur inş.

Tarih: 30 Temmuz 2009, 15:55 - İp: 85.***.**3.105
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

İkinci el bir Canon 40D al (Canon ve Nikonun dışına çıkmam dediğin için) Body 1.100 TL civarı temiz. Güzelde bir veya iki lens al. Olsun bitsin.

Tarih: 30 Temmuz 2009, 17:14 - İp: 81.***.**9.145
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

temiz gövde+lensi nerden bulacak bu arkadaş?
bildiğiniz bi yer varda söylemiyorsanız ayıp ediyorsunuz demektir

Tarih: 30 Temmuz 2009, 17:17 - İp: 88.***.**6.66
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bulunur Remi hatta azcık fotokritikte uzansa ilanlar var. Ayıp olmasın diye yazmadık azcık araştırınca bulunur. Hele hele 450D falan dersen daha kolay. Gittigidiyorda 1049 TL Sıfır Body . İllla Canon ve Nikonsa ve sonuç fotoğrafsa alternatif çok

Tarih: 30 Temmuz 2009, 17:32 - İp: 81.***.**9.145
elkkanat
elkkanat (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyamda Bozdağ Fotoğrafçılıkta Resul Bozdağ ın dükkanına mutlaka uğra.Herhangi bir ürün alıp satmasanda,detaylı olarak seni aydınlatır.
Nikon distribütörü ve yetkili servisi olan mercek fotoğrafta Ali bey var.(Ana cadde üzerinde) Vakıfbankın 2.katı.
Temiz 2.el d80 fiyatı lensile birlikte(18/135) 1400 tl civarı,Bu fiyatlara canon 40d de alabilirsin.İki makınanında netliğiçok güzel.
Bence D80 orta seviye profosyonel bir makına.
18/135 genel kullanımda güzel bir lens.
kolay gelsin

Tarih: 30 Temmuz 2009, 17:59 - İp: 85.***.**0.168
togay
togay (üye)
İstanbul / Amatör

aynı problemde var bi gün d80 2. el alıcam diyorum sonra yok ben sıfır 450d alıcam diyorum galiba eniyisi hemen gidip fazla kurcalamadan bu işi almak makineyi yoksa soğuyacağım bu işten )) bide komik gelebilir konuyla pek alakalı değilde arkadaşlar lens olarrak 18-200 ile neler çekebiliriz? makro çekilebilirmi geniş açı olmaz heralde bu lenste demi?

Tarih: 30 Temmuz 2009, 18:58 - İp: 62.***.**6.47