turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

Hayyam Ve Doğubanktan Fiyat Ve Yardım...

yaklaşık 15 gün sonra istanbul a gideceğim spot dslr almayı düşünüyorum en aşağı 1500 liram olacak bu rakam 2000tlye kadar ulaşabilir aklımda bi kaç makina var fakat netleştiremedim alacağım ürünü...

Canon 450D 18-55is kit lens + bi lens daha

Canon 500D 18-55is kit

Sony a300x çift lens kit

Sony a350x çift lens kit

Nikon D90 kit lens (bu biraz parama bağlı)

Araştırdığım kadarıyla Aklımdaki makinalar bunlar forumda pentaxında çok övgü aldığını görüyorum fakat ben bi türlü ısınamadım. makinelerin fiyatları hakkında bilgisi olan varsa sevinirim ayrıca dslr olarak bu işe ilk kez başlayacağım sizin tavsiyeleriniz neler olabilir.

Tarih: 6 Kasım 2009, 17:40 - İp: 78.***.**5.243
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sony a300x çift lens kit

Tarih: 6 Kasım 2009, 17:42 - İp: 78.***.**4.140
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

Gajin bu makinayı doğu bank yada hayyamda bulma imkanı nedir ben kırklarelinde oturuyorum. bide sony dslr lerde en çok noise sorunundan bahsediliyor bildiğim kadarıyla bu sorunda kirli bi görüntü oluşuormuş. sony makinalara sempatim çok fazla ama forumda okuduğum bu gibi sorunlar kafamı karıştırıyor...

Tarih: 6 Kasım 2009, 17:48 - İp: 78.***.**5.243
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Bu aradıklarınızı gittiğinizde bulamama ihtimaliniz var. Bence gitmeden önce oradaki dükkanların telefonlarını bulup telefonla sormak en mantıklısı.
hele hele sadece makinaları almak için gidilecekse ozaman boş dönmemek için telefon etmek uygun olur.
Yok zaten işim vardı gitmişken aradan onuda çıkartıveririm diye düşünüyorsanız o zaman şansınıza kalmış demektir.
bu yazdıklarınız farklı farklı markalar ve modellerdir. Buyüzden ben tavsiye vermeyeyim. içinize sinen bir makinayı alın kullanın. hiç makina almamaktan iyidir.

Tarih: 6 Kasım 2009, 18:50 - İp: 88.***.**4.148
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Ben "Fotograf Dünyası"nı tavsiye ederim. Yeri Sirkeci'de Hayyama girmeden sağdadır. Canon 450 d ve 50 d nin olduğunu biliyorum. Ve de fiyatları Doğubank ve Hayyamdan 50 dolar daha ucuz. Nikon ve diğer markalarla ilgilenmediğimi için varmı bilmiyorum. Satış müdürü Oktay bey'i tanırım. Dürüst bir insandır. En azından insana güven veren bir tipi var. Eğer isterseniz mağazanın telefon numarasını verebilirim. Gitmeden önce telefon eder, en azından bilgi ve fiyat alırsınız...
İyi Alışverişler, kolay gelsin...

#ercan43' tarafından 06.11.2009 20:31:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Kasım 2009, 20:29 - İp: 217.***.**6.126
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cift lensli sony a300 bunlar içinde size uygun en iyi secenek bence.
500d ve d90 tabiki cok iyi makineler ancak govdede titreşim onleme ve liveview bence daha onemli acemi kullanıcı için.
ama işin birde obur tarafı var.
----------------

sonyleri hayyamda bulamazsınız malesef.
gittigidiyordada a300 yada a330 gorunmuyor, anlasılan onlarda bulunmuyor artık,oyuzden listeden cıkarmak gerekecek..
elde a350 ve a380 kalıyor..

a350 18-70 le beraber 1450 lira gittigidiyorda. satıcısı guvenilir gorunuyor.
a380 18-55 lensle 1660 lira
-
burda hesap degişiyor.
cunku a300 cift kit lensiyle normalde 450d ve 500d ye gore daha karlı bir alısverişti fiyat olarak. ancak piyasada bulunmuyor.
a350 ve a380 500d ile aynı fiyata ve biraz pahalı olunca burada onceliklerinizi dusunmeniz gerekiyor.

govdede titreşim onleme ve liveview hala daha bnm onceliklerim olurdu..
acemi kulanıcı için yuksek isodan daha onemli ozellikler bence.
yuksek iso performansı bahsedildigi kadar kotu degil , ayrıca 800 iso uzerinde fotograf cekeceginizi sanmıyorum. sonydeki iki ozelliginde yuksek iso performansından daha onemli oldugunu dusunuyorum.

a300un piyasada bulunmadıgını gozonune alırsanız ve a350-a380in cift lensle degil 18-55 le geldigini dusunurseniz 500d ye karsı hiçbir fiyat avantajı olmadıgını gorursunuz.

burada karar size kalmıs,içinize sineni almanız en iyisi olur.

ancaaaaaaaaak

işin birde ısınamadım dediginiz pentax tarafı var ki

pentax k-x gittigidiyorda 1300 lira

govdede titreşim onleme
ve levobjk nin yurtdısı forumlara dayanarak soyledigine gore 500d den daha iyi,hadi iyi demeyelim ve farzedelimki denk iso performansı..
hd video kaydı gibi artıları var.
yanı sony ve canonun artıları tek govdede.

ve bu ıkı makineden ayrılan ozellikleride var
dolu pille 1900e varan cekim sayısı,inanılmaz bir rakam.
sanıyede 4.7 kare cekim hızı
alkalin pil kullanması gibi.
ayrıca fiyat olarak daha uygun.
sizi bilmem bana en mantıklı geleni o.

pentax k-x bu fiyata bunları sunabiliyorsa eger, baska makine almak gercekten mantıksız.

Tarih: 6 Kasım 2009, 20:57 - İp: 78.***.**4.140
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

Şimdiye kadar gönlümde yatan makine sony a350x yada a300x oldu hep evet bu makineyi bulmanın zor olduğunuda az çok forumlardan takip ettiğim kadarıyla biliyorum. İstanbula iş için gideceğim ama bi dslr almakta 2-3 yıldan beri hayalimi süslemiştir ve elimde hazır para varkende makinemi almak istiyorum kuzenim istanbulda 1aya yakın bi süre önce hayyama uğramıştı ve 500d nin 1400-1500 arası olduğunu söylemişti kit olarak kırklarelinde inceleme fırsatım olmadığı içinde kesin karar veremiyorum. Gittigidiyoru bende sıkı bi şekilde takip ediyorum söz konusu elektronik ürün olunca spotta olsa insan kendine bi muhattap arıyor ve en azından şahıs yerine hayyamdan dükkan garantilide olsa ürün almak daha mantıklı geliyor bana. sony livewiew ve gövdede titreşim önlemeyle öne çıkan bi ürün pentaxlar hakkında çok bilgim olmadığı için eğer hayyamda fırsat bulursam incelleme fırsatım olacak. İlk hedef sony x serisi çift lens kitler ardında 450D çift lens ardındada 500d olacak tabi pentaxlarıda inceleyince belkide sıralama değişir

ercan bey mağazanın numarasını mesaj olarak atabilirsiniz tabi başka mağazalarda varsa güvenilir bilgi verebilirsiniz arkadaşlar özelden teşekkür ederim yorumlarınıza...

Tarih: 6 Kasım 2009, 22:01 - İp: 78.***.**0.216
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

Fiytlar hakkında kimsenin bilgisi varmı acaba ?

Tarih: 9 Kasım 2009, 22:49 - İp: 78.***.**3.39
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Trenle veya otobosla çok rahat gelip aynı gün dönebilirsiniz keza..Malı bulun da alması kolay o bölgelerde zati..Ç.köy treni 5,75 lira mesela..Sirkeci son durak..

Tarih: 10 Kasım 2009, 08:47 - İp: 88.***.**5.187
facetk
facetk (üye)
İstanbul / Meraklı

Kimsenin spot piyasadaki fiyatlardan haberi yok sanırım

Tarih: 10 Kasım 2009, 10:30 - İp: 79.***.**4.103
turkay86
turkay86 (üye)
Kırklareli / Amatör

istanbula ve sirkeciye nasıl gidileceği değilde fiyat hakkında bilgi verseydiniz daha memnun olurdum

Tarih: 10 Kasım 2009, 17:12 - İp: 78.***.**3.39