cafein34
cafein34 (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyam Mı Gittigidiyor Mu ?

Merhaba üstadlar.

Ben canon 500d alıcam gittigidiyor fiyatlarıyla hayyam fiyatları hemen hemen aynı ama nerden alacğıma karar veremedim bir türlü.

işi bilen arkadaşlar hayyamın dogubank gibi olmadıgını fotoğraf makinelerinin kalbi oldugunu soyluyorlar evet dogrudur ama yine aynı kişiler oradada bir sürü çakal oldugunu söylüyorlar hattabu gibi sitelerde konulara cevap yazıp şu yerler sağlamdır gibi cevap verenler bile varmış tabiki gerçekten iyi düşüncelerle bunu yazan gerçek kullanıcı mesajlarıda vardır ama bunu nerden anlayabiliriz ki..

gittigidiyorda ise daha once alışverişim oldu fujifilms2500 aldım begenmedim adam hemen iade aldı sorun bile yapmadı.birde ürün yurtdısından fabrikadan geliyor yani bir ali cengiz oyunu olma ihtimali yok.ali cengiz diyorum çünkü hayyamda bazı esanflar tamir görmüş yada kullanılmış ürünleri " bunlar yeni abi dün getirdik yurtdısından " gibi söylemlerle satıyorlarmış.şimdi onlarada nasıl güvenicem bilmiyorum.ne yapmalı sizce?

Birde gittigidiyorda canon un orjinal canta hediyesi var ama hayyamda yok sormadımda ne kadar diye
hayyamda orjinal canon çantaları ne kadardır ?

Tarih: 4 Kasım 2010, 19:07 - İp: 212.***.**4.51
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

bende ilk kameramı hayyam'dan atanur abi'den aldım.
alırken de fiyatının yüksek olduğunu biliyordum ama seçmemin sebebi ordaki ilgi alaka ve ilk kameram olmasından dolayı bir muhattap aramamdı.

fakat sonra yurtdışı ve spot ürün fiyatlarını gördükten sonra şuan iddia edebiliyorum: hayyam'ın fiyatları uygun değil. evet uygun ama garantili distribütör fiyatlarına göre.

sahibinden.com 'da araştırın birçok insan türedi mağazası/dükkanı olup şahsen yurtdışından kamera getirip satan.
araştırıp öyle birinden bulup almak en ekonomiği. yurtdışı fiyatı üzerine 100-150tl koyup satıyorlar.

Tarih: 5 Kasım 2010, 08:58 - İp: 88.***.**4.185
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

yurtdışından getirtebilecek tanıdık varsa olabilir diğer türlü dükkandan alın derim

Tarih: 5 Kasım 2010, 09:32 - İp: 88.***.**6.111
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Doğubank Hayyam'dan daha ucuz... Üstelik Hayyam gibi ikinci el ürün almadıkları için satınaldığınız ürünün ikinci el olmadığından emin olabilirsiniz.

Tarih: 5 Kasım 2010, 21:41 - İp: 217.***.**8.133
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sokamadınız şu bakanın , başbakanın oğullarını bu işe . Ortada ne özel tüketim vergisi kalırdı , ne başka harçlar ... Millet de mecburen kaçak mala yönelmezdi %40 vergiden kaçarken ...

Tarih: 5 Kasım 2010, 22:29 - İp: 96.***.**4.180
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yahu paperman, basbakanın fukara oglu gemicik alıyor makinecik mi alamayacak :D
burs veren biri cıkar bi kit lensli 500d alır heralde enazından :D

Tarih: 5 Kasım 2010, 22:54 - İp: 88.***.**8.140
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yok Gaijin , meslek olarak - Yalçınlar / Karfo gibi bu işe girse diyorum ... Alıverse birikmiş düğün altınlarıyla Erkayalar'ı / Yalçınlar'ı filan .

Maazallah , yok hobi olarak filan sarar , buraya fotoğraf yükler , bir de eleştiri yerse hayatımız kayar . NF , Doğan Medya'dan beter olur vallahi - kelleler gider . Ortada ne forum kalır , ne tartışma ...

Tarih: 5 Kasım 2010, 23:00 - İp: 96.***.**4.180
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Güne göre duruma göre,mantaliteye göre değişiyor fiatlar gün gün..tükkan tükkan..

Unutmayın uccuz etin yahnisi lafını..Sağlam esnaftan şaşma, ama ora ama bura tükan bazında..İnternetten görmediğin dokunamadığın malı ne alırlarki,, sonra işin yoksa uğraş..

Tarih: 5 Kasım 2010, 23:42 - İp: 78.***.**4.8
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

haaa bak sen orada da yanlıssııın :D
sıvı yumurta, mısır olaylarını falan hatırla.

bunlar fotograf işine girse kesin "deli studyo fotografcısı salgını" cıkar,herkes kendi fotograf makinesini kullansın diye acıklama yapar uzmanlar kabak yine bize patlar:D

Tarih: 6 Kasım 2010, 00:11 - İp: 88.***.**8.140
ruindula
ruindula (üye)
İstanbul / Amatör

yazılanlardan 2. el hariç sıfır ürünlerde pekte karlı olduğu söylenemez, çıkmakta.

Tarih: 29 Aralık 2010, 01:26 - İp: 78.***.**5.214
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Doğubank Hayyam'dan daha ucuz... Üstelik Hayyam gibi ikinci el ürün almadıkları için satınaldığınız ürünün ikinci el olmadığından emin olabilirsiniz

İlk olarak Doğubank'taki esnaflar da ikinci el ürü alıp satmaktadırlar..İkincisi Doğubank fotoğraf makineleri de olmak üzere tüm tüketici eletroniği (plazma tv, dijital müzikçalar, cep telefonu..v.b.) satılan çok büyük bir pazarken Hayyam sadece fotoğraf/video üzerine faaliyet gösteren mağazaların olduğu, Doğubanka nazaran çok daha küçük bir işhanıdır.Dolayısıyla doğubankta kazıklanma/ aldatılma ihtimaliniz daha fazladır..

Yani ne zaman Hayyam'dan konu açılsa, olumsuz bir eleştiri yapmadan duramıyorsunuz..Ne alıp veremediğiniz var Hayyam'la anlayamadım henüz..

Tarih: 29 Aralık 2010, 03:15 - İp: 178.***.**3.99