seasun
seasun (üye)
Bursa / Amatör

Hayallerime Kavustum: ”nikon D90”

Artik bende profesyonellerin arasına katıldım, darısı tüm SLR tutkunlarına. Makinayı yurt dısına bizzat giderek kendim aldım. Maglesef 2 gun yolculuk yaptım ama sonunda deydi, cunku hayalimi gercege donusturdum. Bu konuda ilgilenen arkadaslara yardımcı olurum, Nikon D90 + 18-105 objektif + yedek nikon pil + uzaktan kumanda + uluslararası avrupa garanti 2 yil toplam 2000 tl'ye mal oldu bana arkadaslar.

Tarih: 11 Aralık 2010, 12:27 - İp: 88.***.**0.225
ahmetahmete
ahmetahmete (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Peki nerden aldınız ve bizlere nasıl yardımcı olabilirsiniz?
Saygılar

Tarih: 11 Aralık 2010, 12:34 - İp: 88.***.**6.8
seasun
seasun (üye)
Bursa / Amatör

oncelikle bu konuda 2 yillik bir arastirma yaptim, fiyat konusunda en iyi ulkenin isvicre oldugunu ogrendim. ancak balkan ulkelerinde de fiyatlar, bizim ulkemize gore daha uygun. bende makedonyaya gittim aldim. tabi avrupadan aldiginiz icin garanti sartlari da ona gore hazırlandı. en buyuk sıkıntım kutusunu getirememek oldu (cunku biliyorum ki bizim gumruk memurlarimiz bunu soeacak), aldim bir canta tum icerigi yerlestirdim cantaya. taktim boynuma geldim.

Tarih: 11 Aralık 2010, 12:43 - İp: 88.***.**0.225
ahmetahmete
ahmetahmete (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

ok fakat bize nasıl yardımcı olabilirsiniz biz nasıl alabiliriz.Sizin getirtme şansınız varmı

Tarih: 11 Aralık 2010, 12:54 - İp: 88.***.**6.8
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

hayırlı olsun güle güle kullanın.

yazdıklarınızdan sadece nikon d90 almak için yurtdışına gittiğiniz gibi birşey anlaşılıyor.

merak ettim de neden 2yıl resmi garantili birşekilde 2200-2300tl'ye almadınız türkiyeden. hem taksit vs şansınız da vardı. uçak parası vize vs uğraşmazdınız.
hem hafıza kartı veya çanta da hediye ediyorlar

#rockhound' tarafından 11.12.2010 12:59:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Aralık 2010, 12:58 - İp: 88.***.**5.161
seasun
seasun (üye)
Bursa / Amatör

burda dediğiniz gibi 2200 tl nin altinda bulamadim, yurt disina gelince giden bir arac buldum ucretsiz(bende geleyim dedim sizlerle). ayrica benim baska ulke vatandasligim oldugun icin vize sorunum yoktu. boylesi daha mantikli geldi boyle yapalim dedik. ama isteyen olursa getiririz arkadaslar(nede olsa artik ogrendik).

Tarih: 11 Aralık 2010, 13:28 - İp: 88.***.**0.225
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

hayırlısı olsun güle güle kullanın zaten bu fiyata makedonyaya gideceğinize istanbul sirkeciye gitseydiniz doğubanka hem bu fiyata alacaktınız hemde yol parasıda içinde bursaya gidip gelecektiniz.neyse almışınız fiyatlar orayla burayla aynı,zaten sen uluslararası garanti alıyorsun 1 yıl burdaki esnaflarda 6 ayla-1" yıl arası dükkan garantisi veriyor hemde bire bir değişim,bilmem haberin varmıydı..

Tarih: 11 Aralık 2010, 13:33 - İp: 78.***.**9.45
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

neyse artık alınmış alınmıştır, iyi günlerde kullanın tekrar
bir d90 için yurtdışına gidip getirme azmi size fotoğraf çekerken güzel kareler yakalama şansı doğurur umarım

Tarih: 11 Aralık 2010, 13:43 - İp: 88.***.**5.161
seasun
seasun (üye)
Bursa / Amatör

insallah yakinda fotolarimida paylasirim burda, dogu banki arastirmistim. bende cok kararsiz kaldim dogubank m yurtdisimi diye, ama kararimi yurtdisindan kullandim. 2 gunluk yol yorgunlşugunu saymazsak, gezdigimiz kar kaldi.

Tarih: 11 Aralık 2010, 13:47 - İp: 88.***.**0.225
stumer
stumer (üye)
İzmir / Amatör

Değerli Kardeşim, makineniz hayırlı olsun, güle güle kullanın ama digital SLR veya gelişmiş bir fotoğraf makinesi almakla profesyonel olunmaz. Zaten profesyonel demek o işi para kazanmak amacıyla yapmak demektir. İyi profesyoneller olduğu gibi iyi olmayan profesyoneller de vardır. Ama profesyonellik ayrı bir iştir. Siz iyi bir fotoğraf amatörü veya meraklısı olmak isteyebilirsiniz, belki biraz yetenek, bu konuda çok okumak, denemeler yapmak, iyi fotoğrafçıların yapıtlarını izlemekle bir süre sonra kendinizi geliştirip iyi bir fotoğrafçı (ama iyi bir profesyonel değil) olabilirsiniz. Ama kavramları birbirine karıştırmayalım. Her profesyonel de her zaman iyi fotoğrafçı demek değildir, onu da unutmayalım. Ayrıca bu ve benzeri sitelerdeki yazışmalarla kimi fotoğraf meraklılarının konuşmalarından sanki illa iyi ve gelişmiş bir makine ile iyi fotoğraf çekilir şeklinde bir düşünce görülmektedir ki bu da doğru değildir. Bu düşünce fotoğraf meraklılarına her yıl yeni masraf kapısı açmaktan başka pek bir işe yaramaz. İyi fotoğrafı çeken iyi bir göz, bunun arkasındaki bir beyin ve kazanılmış, öğrenilmiş bilgiler ve deneyimlerdir. İyi çalışmalar dilerim.

Tarih: 11 Aralık 2010, 15:51 - İp: 85.***.**3.54
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

Hayırlı olsun ; güzel ve mutlu çekimler dileğiyle

Tarih: 11 Aralık 2010, 18:50 - İp: 85.***.**1.63