tilbeist
tilbeist (üye)
Kocaeli / Amatör

Hangisiyle Başlamalıyım?

Merhaba öncelikle..

Fotoğraf merakım bi kaç yıldır devam ediyo ve bu süre zarfında da bu sitenin takipçisiyim. pek profosynel olmayan bi makinayla kendimce çekimler yapmaya çalışıyorum ama makinamı değiştirmeye karar verdim. şuan casio EX-Z12 adında basit bi makina var elimde.. ben şimdi bu makinanın yerine Dslr Nikon marka bi makina almayı düşünüyorum. Canonla nikon arasında kaldım aslında. modelleri hakkında ise bilgim sıfır denecek kadar az. Hangi makina ile başlamalıyım. Yardımlarınızı bekliyorum..

İyi çalışmalar kolay gelsin.

Tarih: 29 Haziran 2009, 13:42 - İp: 88.***.**8.163
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Modelleri hakkında hiç bir fikriniz olmayan 2 marka arasında nasıl kaldınız alamadım

Nikon : D80 veya D90
Canon : 450D - 500D
Sony : A200 - A300
Pentax : K200d (hala var mı bilmiyorum)

yukardaki modelleri bir inceleyin derim...

Tarih: 29 Haziran 2009, 14:02 - İp: 78.***.**6.243
tilbeist
tilbeist (üye)
Kocaeli / Amatör

marka olarak canon ve nikon düşünüyorum fakat bunların modelleri arasında seçim yapamadım.. bunu kastetmiştim teşekkür ederim fikirlerniz için.

Tarih: 29 Haziran 2009, 14:05 - İp: 88.***.**8.163
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

forumda, canon ve nikon'un hemen her modeli için açılmış topicler var. bi önfikir edinmeniz için,öncelikle onları incelemenizi şiddetle tavsiye ederim.

daha sonra , konu başlığınızı ,kararsız kaldığınız makinalarla ilgili ,konu içeriğini özetleyen net bir başlıkla değiştirirseniz, yardım almanız daha kolay olacaktır.
zira, canon'mu nikon mu çok genel bir soru .. öncelikleriniz ne, bütçeniz ne gibi sorular sorulacak çünkü. bu yüzden,
mesela, @ocanic'de belirtmiş, canon'un 400D, 450D makinaları için forumdaki konuları arayın.
nikon topiğinde, d80-90 için açılan konuları inceleyin... birşeyler oluşacaktır. iyi yolculuklar

Tarih: 29 Haziran 2009, 15:00 - İp: 88.***.**1.125
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Neden Canon ve/veya Nikon düşünüyorsunuz? Yani yanlış anlaşılmasın buna bir itirazım yok tabi de merak ettim, bu konudaki kullanıcı fikirleri ciddi anlamda ilgimi çekiyor da. Beklentiniz nelerdir, bu markalar ve modelleri bunu nasıl sağlayacaklar?

#t_yaman' tarafından 29.06.2009 15:39:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Haziran 2009, 15:37 - İp: 78.***.**5.148
tilbeist
tilbeist (üye)
Kocaeli / Amatör

Bütçe olarak çok uçuk fiyatlarda bişey düşünmüyorum şuan için. 1000-1500 arası olabilir sanırım. Neden canon veya nikon derseniz hani şu özellikleri için istiyorum diyemicem ama gördüğüm kadarıyla incelediğim kadarıyla bana en cazip bu iki marka geldi tabi daha detaylı incelesem ya da anlasam bu konudan daha farklı da olabilirdi. ama şuan için seçimlerim bu iki model arasında olcak.

Tarih: 29 Haziran 2009, 15:46 - İp: 88.***.**8.163
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Hımm anladım, teşekkürler. 1000-1500 TL iyi bütçe, seçeneğiniz bol. Canon olsun Nikon olsun iyi markalardır, ne alırsanız alın işinizi fazlasıyla görecektir.

Tarih: 29 Haziran 2009, 16:54 - İp: 78.***.**5.148
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sıfır 450D+17 50 =1600'ü az geçer, yerine göre tabi.(bu ikiliye takıldım kaldım ben )

Tarih: 29 Haziran 2009, 18:44 - İp: 81.***.**5.19
tilbeist
tilbeist (üye)
Kocaeli / Amatör

sıfır da düşünmüyorum açıkçası..bulabilirsem temiz ve ikinci el almyı düşünüyorum.. sıfıra vereceğim o fiyata daha iyi bi model ikinci el bulabilirim belki..

Tarih: 29 Haziran 2009, 18:53 - İp: 88.***.**8.163
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sıfır kutudan ürün kullanmak bir ayrıcalıktır. Kutuyu açarsınız mis gini kokar(depo kokusu ) sonra naylonlu bilmemneli korumayı açıp sıfır mis gibi ürünüelinize alırsınız.

diğer yandan kullanılmış üründe ise aklınıza takılır. Acaba patates kızartmasını elledikten sonra makinayı ellerini yıkamadan elledimi?
yada gripken hapşurduktan sonra elini silmeden heryeri kavradımı

daha çoğaltabilirim isterseniz.

Tarih: 29 Haziran 2009, 19:05 - İp: 81.***.**5.19
tilbeist
tilbeist (üye)
Kocaeli / Amatör

tabi haklısınız fakat şuan için sıfır almamı gerektirecek bişey yok profsynel değilim çünkü. işimi görcek bi ikinci el olsa da olur. ama sıfır almayı tabi ki isterim yani bende.. kim istemez.

Tarih: 29 Haziran 2009, 19:16 - İp: 88.***.**8.163