trilye
trilye (üye)
İstanbul / Amatör

Hangisini Seçmeliyim?

Arkadaşlar daha önce Canon A80 kullandım ve artık profesyonerl bir makineye geçmek istiyorum ama piyasadaki 4 model arasında kaldım.

Canon EOS 350D
Nikon D50
Konica Minolta Maxxum 5 Digital
Pentax IstDS

Daha önce Canon'u düşünüyordum ama hem body kalitesi hem de fiyatıyla Pentax dikkatimi çekmeyi başardı.Ama Pentax'a yönelirsem de teknik servis ve lens bulma konusundan şüpheliyim.Bu makineleri kullanan yada bilen arkadaşlar dördü arasında seçim yapmama yardımcı olurlarsa sevinirim.

Tarih: 10 Ocak 2006, 22:07 - İp: yok
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

d50 al işi bitir hepsi aynı........sadece nikon ce canonlarda sıkıntı yaşamassın....gerçekten......

canon ve nikon için uygun olan o kadar çok lens varki...

hatta diğer tüm malzemeler canon ve nikon için üretilmekte gibi....

al gitsin......memnun kalırsın....

saygılar...

Tarih: 10 Ocak 2006, 22:12 - İp: 85.***.**5.150
trilye
trilye (üye)
İstanbul / Amatör

cevap için teşekkürler.Nikon 50d şu anda en çok aklıma yatan model oldu.Ama merak ettiğim bir şey var.Nikon 50d ve 70d arasındaki farklar nedir?

Tarih: 10 Ocak 2006, 23:32 - İp: 195.***.**2.205
necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

nikon 50d ile Konica Minolta Maxxum 5 Digital
aynı sayılır ve uzun süredir bende bir çok platformda bu iki makina rekabetini görüyorum ve yakından takip ediyorum.buraşlarda gördüğüm ve kendiminde almaya karar verdiğim makina ise Konica Minolta Maxxum 5D her şeyden önce gövdesinde sarsıntı önleyicivar buda ne anlama geliyor ;sarsıntı önleyici özelliği olan lensler normal lenslere göre neredeyse iki kat daha pahalı ama bu makinayı aldığında alacağın herlens otomatik olarak sarsıntı önleyicili.bence bu çok önemli bir özellik ve bir anda hepsinden yukarı çıkıyor.

Tarih: 12 Ocak 2006, 11:45 - İp: 85.***.**4.38
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

necro cok hakli trilye.. sarsinti onleyici lenslerin fiyatlari hep uclarda.. ama konica dslr'larla o tur lensler almana gerek yok, cunku uzerine takacagin her lens otomatikman sarsinti onleyicili oluyor..
fiyatlarini dusunmezsek, bence canon 350d veya konica 5d.. ama d50 icin de kotudur demek cok buyuk haksizlik olur..
...artik o kadar kizistiki ortalik, her makine mantikli gelmeye basladi.. gercekten de hangisini alirsan al, mutsuz olmazsin..
benim son tercihim, pentax olurdu.. diger ucunden birini alip cik ortaya ve fotograf cekmeye basla bir an once..
....en iyi yontem, bir dukkana gidip makineleri birer birer denemen..
body kalitesi senin icin onemli bir faktorse, ki onemli bir faktordur de.. konica 5d'den veya nikon d50'den memnun kalacagina eminim..
gorusmek uzere.

Tarih: 12 Ocak 2006, 21:12 - İp: 62.***.**2.10
  • 1