zulfeyet
zulfeyet (üye)
Ankara / Meraklı

Hangisi Daha İyi?

Sony DSLR-A100/ Nikon D70S/ Canon EOS 400D/ OLYMPUS E-500 arasında çok karasızım.Hangisini satın almalıyım?Özellik olarak hangisi daha iyi?Başka makina önerilerine de açığım.Yardımcı olursanız çok sevinirim...

#zulfeyet' tarafından 11.11.2006 20:35:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Kasım 2006, 20:30 - İp: 85.***.**7.30
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

cazip arkadasım,

kafasını karıstırıyorsunuz demedim sanırım yanlıs anlattım. kafasını karıstırmayalım dedim. ama onemli degil. bencede yeni olan her zaman gelismistir onu tercih etmek lazım. ama slr olayı cok farklı. her makinenin kendine gore bir artısı var.. bence senin makine de cok guzel bir makine hayırlı olsun. mesela burda forumlarda ne diyorlardı? " lensleri pahalı" sende aynı noktaya parmak basmıssın..ama mesela 3-4 ay evvel sirkecide cift lensli olumpus icin 1600 ytl fiyat vermislerdi. alamadım simdi yalcinlarda 2150 ytl arkadas gözünü karartmısken bence alsın ... sunuda unutmamak lazım ki yeni makineler daha ustun ama fiyatlarıda biraz dolgun oluyo ...slr veya slr like almak kisinin tercihi... birisinde lens degismiyo ama guzel bir lens oluyo, digerinde lens degisiyo ama cok para vermek gerekiyo.vs. guzel fotograflar cekmek istiyorsa bence herhangi bir slr veya o sizin dediginiz fz 50 veya 30 u alabilir diye dusunuyorum...

Tarih: 13 Kasım 2006, 09:54 - İp: 81.***.**5.133
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

SLR düşüne birisi için SLR like al demek pek doğru olmaz diye düşünüyorum. Giriş seviyesi DSLR lerden tercih yapmak en iyisi bence. Hangi DSLR deyince, canon 400D, Nikon D80, Olympus E400, Pentax K100D, Sony A100 gibi makineler gekliyor akla. Bunlardan hangisi dersen biraz da tercih meselesi. Hepsi iyi sonuç veren iyi kalitede cihazlar.

Benim gönlüm hep D800 den yana, ama bu hep kişisel bir tercih. Yoksa D80 ni yakından bile görmedim. Ama ilerleyen zamanda bir D80 incelemesi yapmayı düşünüyorum.

Bu arada Sony A100 incelememi bugün bitirdim, www.fotoseli.com adresimden okuyabilirsin. umarım faydası olur

Tarih: 13 Kasım 2006, 16:36 - İp: 212.***.**0.50