yolgezer84
yolgezer84 (üye)
İstanbul / Amatör

Hangisi Alsam Tavsiyeleriniz Neler

arkadaşlar aşağıdaki makinalardan hangisini tavsiyae edrsiniz ben karar veremedim yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum

1-PANASONIC Lumix DMC FZ50 Dijital Fotoğraf Makinesi
2-PANASONİC DMC-FZ-7 Dijital Fotoğraf Makinesi
3-Fujifilm FinePix S9600 Dijital Fotoğraf Makinesi
4-SONY Cybershot DSC H9 DIJITAL FOTOĞRAF MAKİNASI
5-Sony Cybershot DSC H7 DIJITAL FOTOĞRAF MAKİNESİ
6-Kodak Easyshare P880 Dijital Fotoğraf Makinesi

Tarih: 4 Mayıs 2007, 02:13 - İp: 85.***.**0.22
harunnn
harunnn (üye)
Yurtdışı / Amatör

6 tane ihtimaliniz varsa büyük bir ihtimalle makine seçmeniz 1 ayı bulacaktır hatta bir ay sonra kendinizi bu listede olmayan başka bir ürün ile başbaşa bulabilirsiniz ))

benim tercihim bunların arasından h9 olurdu.

Tarih: 4 Mayıs 2007, 02:20 - İp: 195.***.**5.14
yolgezer84
yolgezer84 (üye)
İstanbul / Amatör

işte bendwe 1 ayı bulmasın daha sağlıklı karar veriyim diye ustalara sesleniyorum beni aydınlatın

Tarih: 4 Mayıs 2007, 02:24 - İp: 85.***.**0.22
harunnn
harunnn (üye)
Yurtdışı / Amatör

bence yorma kafanı git h9 al ,birisi çıkacak diyecekki madem o kadar veriyorsun 100 dolar daha koy h9'un üstüne Nikon D40 DSLR al ve dslr keyfini yaşa diyecekler...
Bence en iyisi forumdaki bu makineler hakkında çıkan yorumları oku ve test sitelerindeki resimlere ve yorumlara bak.Ondan sonra kendi kararını ver ve git al ))

Tarih: 4 Mayıs 2007, 03:02 - İp: 195.***.**5.14
barist
barist (üye)
İzmir / Amatör

---------------------FZ50---------------------------

yolgezer bende senin gibiydim. listem bir kabarıyor bir azalıyor ama bir türlü 1'e düşmüyordu.

cogu arkadaşın yorumuda o paraya git dslr al oluyordu ama ben hobi ve japon turist kıvamında bir foto meraklısı olduğum için DSLR cok akıl karı gelmedi çünkü onunla çekim yapmak hem emek hem zaman hemde para istiyor ki ben ve benim gibiler bu işten para kazanmadıkları için okadarda emek ve para harcamak istemiyordum.

Yani slr-like benim için biçilmiş kaftandı. Hem dslr havasında manuel ayar imkanı sunma hem bazı modellerde zoom bileziği sayesinde dslr havasında bir kullanım ve kompak sınıfa nazaran daha iyi ve esnek çalışma imkanı. Tabi birde LCD'den bakarak ta cekim yapabilme imkanı.

Tüm bunları bir araya getirdigimde R1 tartışmasız bir numaraydı ama malesef üretilmiyor ve bulunamıyorda
Bulunabilenler arasında da yukardaki kriterlere uyan içime sinen tek makina FZ50 oldu benim için veeeee sonunda listem 1'e düştü. Bugun yarın FZ50'mi alıyorum

H9'da mutlaka iyidir ama zoom işini düğmeden değilde bilezikten yapmak bana daha cazip geliyor.

Sonucta bir profosyonel değiliz ve k10d'ler a100'ler hep profesyonel sınıftaki makinalar ve bizler için çok çok fazlalar.

Ha daha da kompak olsun denirse TIPA'nın ödüllü makinesi nikon P5000 veya fuzi z5fd de düşünülebilir. Tipa seçtiyse iyisini şeçmiştir. Ama ben kendim için FZ50 seçtim

Tarih: 4 Mayıs 2007, 09:53 - İp: 212.***.**8.3
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

kodak p880 in oldukça iyi geniş açısı var, ama resim kalitesi iyi değil.
fz50 oldukça iyi.

aslında ne çekeceğine bağlı.
ben h9 alırdım, manzara çekiyorlar,makro çekiyorlar, kuş çekiyorlar, video çekiyorlar o makineyle. hepsinde de başarılı.iso konusunda da oldukça iyileştirmişler makineyi.
özellikle kuş fotoğraflarına bayıldım h9 un, ben bir dlsr-like makineden çıkma o derecede başarılı kuş fotoğrafı görmedim.

Tarih: 4 Mayıs 2007, 12:38 - İp: 81.***.**7.49
yolgezer84
yolgezer84 (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar p 815 nasıl açıklaya bilirmisiniz biraz fazla olacak ama bir türlü karar veremedim

Tarih: 12 Mayıs 2007, 01:09 - İp: 88.***.**9.17
  • 1