slavezero
slavezero (üye)
İstanbul / Meraklı

Hangi Makineyi Almalıyım

Fotoğrafçılığa epeyden hevesim vardı, ama doğru düzgün makinem yoktu hem basit digitallerim oldu ama artık SLR makinelere geçmenin vakti geldi, açıkcası 2-3 model dışında inceleme çekim yapma görme fırsatım olmadı, yeterince bilgimde yok (hangi ayar ne işe yarar ne kadar olmalı, nasıl çekmeli, bakım onarım vb.) kısacası yeni başlamak istiyorum ama hangi makineyi alacağıma karar veremedim ve sizlerinde değerli fikirlerini almak istiyorum, dediğim gibi Canon Eos 400d dışında hiç bir makineyi inceleme fırsatım olmadı zaten onuda 1 saat görebildim ve elime aldım. acaba bana hangi modeli tavsiye edersiniz, Makine daha çok manzara, makro, spor, vb yerlerde kullanacağım, portre çekimi daha arka planda kalıcak benim için, sürekli Motosikletle anadoluyu ve görülmemiş yerlere gittiğim için buraları ölümsüzleştirmek istiyorum, ort 1.400 ytl bütçe ayırdım bu iş için, hangi marka-modeli nerden almalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum yeni başlamak isteyen biri olarak.

Şimdiden Teşekkürler, Görüşmek Üzere

Tarih: 25 Kasım 2007, 17:55 - İp: 88.***.**6.151
zarazara
zarazara (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

klasfotonun sitesinden baktım 400d yi 1350 ytl ye veriyor (Erkayalar Garantili) fiyat iyi gibi görünüyor, 30d gerçekten üstün bir makine ama fiyatı 2500 ytl civarı olduğu için bütçemi bir hayli aşıyor, Sanırım ne alacağıma hemen hemen karar verdim sizlerinde fikirleriyle. Canon Eos400d de karar kıldım, ama kafamda; kit lenslemi yoksa ayrı bir lenslemi almalı, nerden almalı, garantilimi spotmu almalı gibi sorular var. (çoğunlukla manzara-gün batımı-makro çekimi yapacağım) buna uygun lensler önerebilirmisiniz

hayyam ve doğubanktan fiyat alın,verdiğiniz fiyatlar çokda uygun değil...

#zarazara58' tarafından 28.11.2007 13:28:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Kasım 2007, 13:26 - İp: 213.***.**7.234
slavezero
slavezero (üye)
İstanbul / Meraklı

abi hafta sonu hayyama ve doğubanka gideceğim, detaylı bir araştırma yapıcam, burayada bilgi olarak koyarım zaten. bakalım artık.

ama hala lens işinde kararsızım,

Tarih: 28 Kasım 2007, 14:03 - İp: 212.***.**1.130
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

sLaVeZeRo, hala lens konusunda kararsızsan kit lens le başla, ne kadar kaliteli bir lense ihtiyacın var ve en çok kullanacağın aralık hangisi, daha iyi tespit edersin.

İllada iyi bir lensle başlıyayım diyorsan tavsiyem tamron 17-50 dir.

Tarih: 28 Kasım 2007, 15:44 - İp: 212.***.**0.50
slavezero
slavezero (üye)
İstanbul / Meraklı

Çalıştığım teknoloji şirketi Erkayalarla direkt olarak çalıştığından fiyat alma imkanımda oldu, Erkayalar Eos400+kit 1300ytl 4 taksit (kdv dahil) fiyatı nasıl sizce, garantili tabiki. biraz pahalı geldi bana ama garantili nede olsa.

Tarih: 30 Kasım 2007, 09:39 - İp: 212.***.**1.130
eco
eco (üye)
İstanbul / Meraklı

yalçınlarda 1200 liraya kadar inmişti geçen haftalarda

illa 400d alacaksan git yalçınlara canlı para pazarlık ederek alabilirsin
onun haricinde 1400 liraya gidip nikon d80 18-135 lens alıp paşalar gibide kullanabilirsin d80 çok daha başarılı bir makine
400 d ile sınıfları farklı. 400d nin nikon versiyonu d40x bana kalırsa ikisinide tavsiye etmem.

canon 40d
nikon d80
pentax k10d
olympus e510 hemen hemen aynı sınıftaki makineler. bunların objektif çeşitleri ve alacağın performans oldukça fazla o yüzden bunlara odaklan. 400d oyuncak gibi bir makineden birçok slr like ile ondan alacağın performansı alabilirsin.

Tarih: 30 Kasım 2007, 18:11 - İp: 81.***.**9.39
slavezero
slavezero (üye)
İstanbul / Meraklı

aslında günlerdir araştırdım burada ve başka sitelerde özellikle netfotoğraf ailesine sonsuz teşekkürler. 400d için kafama takılan ve bilmediğim tüm soruları cevapladınız ki tam almaya karar erdim, bugün çok iyi tanıdığım ve sevdiğim bir abim k10d al dua et dedi. epey muhabbet ettik, + ve - söyledi ve kafamada yattı, şimdi k10d ya bakıyoprum. foruma baktım 1000 lerce sayfalar var k10d ile ilgili, bazılarına baktım.

şimdi kısaca ve öz olarak canon 400d mi yoksa k10d mi + ve - pşaral hangisini alayım, biliyorum bu soruyu çok kişi sordu ve konu açtı ama inanın bana aşırı konu ve ve bu çok iyi ama burada özet şeklinde de yazarsanız mutlu olurum. ilk makinem olucak, 400d mi yoksa ödüllü k10d mi

Tarih: 5 Aralık 2007, 21:21 - İp: 85.***.**2.35
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

tabiki K10D
nedenmi (bana göre)

*GÖVDEDE SARSINTI SİSTEMİ(SR)
*22 BİT LİK RENK ALGILAYICISI (SINIFINDA TEK)
*COK DAHA BASARILI BİR KİT LENS
*BUNLARA BAGLI OLARAK IYI FOTOGRAF KALITESI
*TOZ ÖNLEME SİSTEMİ(ÖZEL BİR KAPLAMA VE SARSINTI)
*SUYA VE TOZA DAYANIKLI VE OTURAKLI GUZEL BİR BODY
*POZITIF KULLANICI YORUMLARI

gibi bir cok neden sıralayabilirim. alıpta pişman olmayacağanız tek makinadır K10D .

Tarih: 5 Aralık 2007, 21:30 - İp: 85.***.**9.255
slavezero
slavezero (üye)
İstanbul / Meraklı

peki bilmediğim için soruyorum acaba, servis parça lens vb. imkanları nasıl acaba. ne bilim önceden anlamazken bi canın bide nikon bilirdim ama işin içine girdikçe yeni aletler çıktı, k10d birçok ödülede sahip. zaten bir çok kullanıcısıda var forumda. sanırım kafam 400d den k10d ye kayıyor, yav nasıl iş anlamıyom valla offf delircem bi türlü alamadım

evet neden k10d, ya da 400d mi

Tarih: 5 Aralık 2007, 21:47 - İp: 85.***.**2.35
slavezero
slavezero (üye)
İstanbul / Meraklı

evet arkadaşlar artık son dönemeçteyim. 400d mi yoksa k10d mi, sizin de değerli yorumlarınızı bekliyorum. bilgisi olan ve kullanan arkadaşlar bekliyorum. ayrıca bu 2 makineden hangisini alırsam alayım ilk önce kiy lensle başlayacağım, yani direk lens almicam. ilerde ihtiyacıma göre alırım diye düşünüyorum. k10d mi 400d mii

Tarih: 6 Aralık 2007, 21:07 - İp: 85.***.**7.7