sequoya
sequoya (üye)
İstanbul / Meraklı

Hangi Makine?

selamlar...
yeni bir makine lacağım ama kararsızım.bazı makineleri seçtim yardımcı olursanız sevinirim.
*nikon coolpix 8800
*nikon coolpix 8400
*sony dsc h1
*canon powershot pro1
*panasonic dmcf25

genelde kabul gören ,aslında bu daha iyi olur diyeceğiniz bir makine varsa o da olur

***fiyat 1500 ytl ye kadar olabilir...

teşekkürler şimdiden

***sonuç konica minolta 5d ,d-slr dediler kanıma girdiler

#sequoya' tarafından 11.01.2006 12:11:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Aralık 2005, 23:44 - İp: yok
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili @ahmetozt; bende 18-70mm kit lensi var. Daha sonra Konica Minolta 75-300mm lens aldım. 75-300mm almadan önce bunun dışında bulabildiğim tek lens Sigma DL 70-300mm idi. Ama Sigma fokus'da çok yavaş, çok ciddi fark ediliyor, kesinlikle önermem. Hem üstelik Konica Minolta 70-300mm Sigma'dan daha ucuz, daha hızlı ve kesinlikle daha kaliteli. İstanbul Hayyam'da pasaj içinde üst katlara çıkarak dolaş, KM 75-300mm lensi 260-300YTL arasında rahatlıkla alabilirsin. Bu dükkanlar içinde 400YTL çeken bile oluyor, dolaş fiyatları ören ve sonra en ucuzu ile pazarlık yap. Ben bu şekilde 260YTL'ye KDV dahil nakit aldım. Ararsan lensi bulunuyor, ikinci eller çok daha ucuz, ben sıfır tercih ettim. Lens konusunda sıkıntı çekilmiyor, durum o kadar vahim değil, üstelik olmayan lensi 2-3 hafta içinde getirebiliyorlar. Yani yok yok, istersen herşeyi bulmak mümkün. Gördüğüm kadarı ile Minolta ürünleri diğer markalardan daha kaliteli ve daha ucuz. Çok yaygın olmamasının da bir avantajı. İlginç ama gerçek...

Tarih: 8 Ocak 2006, 01:34 - İp: 85.***.**1.139
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili @ahmetozt; CF bellek olayını atlamışım. Ben Lexar 80x hızlı I GB bellek kullanıyorum. Birde bende eski makinadan kalma 512MB Kingston 10x hızlı olanı var. Açıkçası aralarında single çekimlerde çok ciddi bir fark görmedim. Belki seri ardarda çekimlerde bu fark hissedilebilir. İhtiyacına göre birini alabilirsin. Hızlı bellek her zaman çok ciddi bir vantaj olarak karşına çıkmıyor. KM 5D'nin bellek yazma hızı diğer alternatiflerine göre yüksek ve farklı marka belleklerle uyum sorunu olmayan (bir incelemede okumuştum) bir makina.

Tarih: 8 Ocak 2006, 01:38 - İp: 85.***.**1.139
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili sequoya
makinaların yarısı hakkında bilgim yok ama kafamın takıldığı bişey var
sony h1 demişsin karşılığında canon pro1 gelmiş halbuki sony e denk canon s2 var onu neden düşünmedin

Tarih: 9 Ocak 2006, 23:32 - İp: 81.***.**1.220