sequoya
sequoya (üye)
İstanbul / Meraklı

Hangi Makine?

selamlar...
yeni bir makine lacağım ama kararsızım.bazı makineleri seçtim yardımcı olursanız sevinirim.
*nikon coolpix 8800
*nikon coolpix 8400
*sony dsc h1
*canon powershot pro1
*panasonic dmcf25

genelde kabul gören ,aslında bu daha iyi olur diyeceğiniz bir makine varsa o da olur

***fiyat 1500 ytl ye kadar olabilir...

teşekkürler şimdiden

***sonuç konica minolta 5d ,d-slr dediler kanıma girdiler

#sequoya' tarafından 11.01.2006 12:11:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Aralık 2005, 23:44 - İp: yok
legionella
legionella (üye)
Malatya / Amatör

Sony DSC R1'i incele derim ben.Bir de Minolta A200..

Tarih: 3 Ocak 2006, 00:00 - İp: 85.***.**9.13
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

Sayın afirkalı
umarım, nikon 8800'ün veya canon pro1'in veliahtları sizin dslr-like kriterlerinizi karşılıycaktır. Ben de sizin gibi "all in one" yanlısıyım. Şimdilik sabırla bekliyorum bakalım zaman ne göstericek. Yalnız aradan uzun bir süre geçmesine rağmen bu iki üretici de veliaht modellerini tanıtmadılar hala. Sanki her ikisi de diğerini bekliyor gibi. Belki de rakibin ürününe bakıp 1-2 hayat kurtarıcı modifiye ekleyip de ürününü piyasaya sokmak istiyordur bu iki üretici de diye düşünüyorum ben.

Tarih: 3 Ocak 2006, 00:44 - İp: 85.***.**4.52
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

merhaba. minolta 5d yapacağınız en iyi tercih olur diye düşünüyorum. yanına bir tane 28-75 2.8 tamron ve 70-210 4 minolta alırsanız uzun süre başka lense de ihtiyaç duymazsınız.

eninde sonunda gideceğiniz yön slr. ben o yoldan geçmiş (ve vaktiyle inatçı davranmış) birisi olarak söylüyorum.

Tarih: 3 Ocak 2006, 01:34 - İp: 85.***.**1.72
ahmetozt
ahmetozt (üye)
İstanbul / Meraklı

sequoya makinen hayırlı olsun çok iyi bir tercih olmuş bende geliş gidiş km 5d yolunun yolcusu oldum bir aya bende km 5d kardeşliğine katılacam artık teknoyla birlikte banada bi yer açarsınız zaten bu gidişle 5d ciler tek başlarına iktidar olacaklar

Tarih: 3 Ocak 2006, 23:54 - İp: 193.***.**3.70
sequoya
sequoya (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkürler ahmetozt
burda yavaş yavaş çoğalıcaz galba
gerçi ben hiç aklımda olmadan geçtim dslr ye ve km 5d ye ama makineyi sevdim ilk önce bu önemli herhal

kulis yaparak çoğalabilr km 5d ciler ki tekno buna gönüllü (fotosunu fln bile gönderiyo saolsun )

sen de katıl fazla bekleme ......

Tarih: 4 Ocak 2006, 01:21 - İp: 85.***.**9.160
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Çok kötü kulis yaparım ona göre...
KM 5D'ciler çoğalsın bir, başbakanlığa aday olcağım

Tarih: 4 Ocak 2006, 05:19 - İp: 81.***.**3.54
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

türkiyede bi avuç da olsa minoltacı görmek güzel gerçekten

Tarih: 4 Ocak 2006, 13:39 - İp: 85.***.**1.233
ahmetozt
ahmetozt (üye)
İstanbul / Meraklı

ben şimdi sınavlar ve bitirme projesiyle cebelleşiyorum şeytan dio git al ama sonra sınavlarda fotoğtaf çekerim artık sınavların sonunu beklicem napalım siz başlayın çekmeye ben size yetişirim [>:D :D :D

Tarih: 5 Ocak 2006, 00:53 - İp: 193.***.**3.70
ahmetozt
ahmetozt (üye)
İstanbul / Meraklı

tekno sen buna tele filan bişi uydurmuşmuydun fazla lens seçeneği yok şu an ama kit lense ilave 70-300 yada 75-300 tam hatırlayamadım bunların hangisi var istanbulda birde bu bizim ufaklıkta sandisk cf extreme III serisi kullanmanın bi faydasını görürmüyüm yoksa ultra II den sonrası makineye fazla mı gelir bir de lexar diye bişi var ama hiç duymadığım için pek sıcak bakmadım neyse uzatmiyim
herkese iyi geceler yatim artık günün son sorusuda bu olsun
[>

Tarih: 5 Ocak 2006, 01:04 - İp: 193.***.**3.70
Maxo
Maxo (üye)
İstanbul / Amatör

Bence panasonic lumix'i bir incele...
Geçen gün TV'de Coşkun Aral'ın elide gördüm. Gayet profesyonel görünüyordu...

Tarih: 5 Ocak 2006, 01:05 - İp: 85.***.**2.114