uno
uno (üye)
İstanbul / Meraklı

Hangi Dslr Fotograf Mak. Alınmalı

Merhaba,
Ben birşey danışmak istiyorum,orta halli Dslr Fot.Mak.baktığımda hepsinin özellikleri bir birine çok benziyor.Hangi marka tercih edilmelidir?daha çok neye dikkate almalıyım?
Not: Pentax K10D düşünüyorum ama karasızım.

#uno' tarafından 21.07.2007 23:04:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Temmuz 2007, 22:40 - İp: 88.***.**1.144
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Bence önce ''ben ne için foto makinesi alıyorum, ne çekeceğim'' sorularını yanıtlamalısın. Kuş mu, yaban hayat mı, insdan mı? vs....

Bu soruya yanıt bulduktan sonra şimdi ya da ilerde alacağın objektifleri tasarlamaya çalış . Ona göre bir sistem seç. Ama ilk dslr alırken bunları düşünmek zor elbette.

K10d eksiği gediği azolan bir makine.

Tarih: 22 Temmuz 2007, 12:49 - İp: 88.***.**0.133
acemiaslan
acemiaslan (üye)
İstanbul / Meraklı

üstadın dediği gibi ne çekeceğine karar vermek ve bu işe ne kadar para harcayabileceğini bilmek.Bu iki noktayı netleştirdikten sonra tercih yapmak çok daha kolay olur.

Tarih: 22 Temmuz 2007, 13:30 - İp: 88.***.**6.44
uno
uno (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben daha çok doğa ve hayvan fotografları çekmeyi seven bir kişiyim,ama daha sonra servis sorunu ve aksesuar sorunu yaşamak istemem.Bu iş için ayıra bileceğim tutar 2000 ytl civarında.

Tarih: 22 Temmuz 2007, 14:02 - İp: 85.***.**3.138
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

Bu arada k10d'de otomatik modlar yok. yani ilk dslr deneyiminizse alışmada biraz sıkıntı çekebilirsiniz. tabi bir de şöyle birşey var. otomatik modları kullanacaksanız da dslr almanıza gerek yok.

Tarih: 22 Temmuz 2007, 14:13 - İp: 88.***.**1.56
uno
uno (üye)
İstanbul / Meraklı

Aslında ben fotağraf makinesinde otmatik modları kullanmak istemiyorum.Daha çok fotağraf makinesine hakim olmak istiyorum.Fakat Dslr fotğraf makineleri çok çeşitli, birbirine yakın özellikte olan fotoğraf makineleri.Marka farklarından dolayı çok fiyat farkediyor.Bütçeme göre,kendime iyi bir fotağraf makinesi almak istiyorum.

Tarih: 22 Temmuz 2007, 15:02 - İp: 85.***.**3.138
  • 1