ice_
ice_ (üye)
Eskişehir / Amatör

Hangi Canon?

merhaba ben canon eos7d düşünüyorum ama daha iyi bir fotoğraf makineside olabilir profesyonel değilim ama iyi birşey olsun istiyorum. önerilerinizi alabilirmiyim??

Tarih: 23 Aralık 2010, 21:01 - İp: 88.***.**1.235
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

5d markII

Tarih: 23 Aralık 2010, 21:23 - İp: 88.***.**3.171
ice_
ice_ (üye)
Eskişehir / Amatör

hangisinin özellikleri daha iyidir. genelde doğa çekiyorum ama arkadaş albmü hazrladığım için hep insanlarıda çekiyorum. baş edebilcğm bsey olsun daha yeni başladım (=

Tarih: 23 Aralık 2010, 21:26 - İp: 88.***.**1.235
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

başedebileceğim derken herhalde fiyatını kastetmiyorsunuz.

Tarih: 23 Aralık 2010, 21:29 - İp: 88.***.**3.171
ice_
ice_ (üye)
Eskişehir / Amatör

hayır fiyatı kastetmiyorum. benim kolay kullanabileceğim çok zorlanmycağım brsey dmek istedm.

Tarih: 23 Aralık 2010, 21:31 - İp: 88.***.**1.235
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

5d full frame'dir.yani sensörü 7d'den daha büyüktür.
7d ise daha yeni çıkmış bir makinadır.

işin altından kalkamayacağınız endişesi taşıyorsanız daha uygun fiyatlı DSLR tercih edebilirsiniz.mesela 550d gibi.

uygun ve güzel lensler kullanarak giriş seviyesi makinalar ile de güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

lense yatırım yapmanın gövdeye yatırım yapmaktan daha iyi olduğu söylenir.

Tarih: 23 Aralık 2010, 21:40 - İp: 88.***.**3.171
ice_
ice_ (üye)
Eskişehir / Amatör

almışken en iyisini alıyım diye düşünüyorum. uzmanlaştıktan sonra bidaha değiştirmek gibi bi kaygım olmasın. önerin için teşekkrler.

Tarih: 23 Aralık 2010, 21:44 - İp: 88.***.**1.235
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

merhaba,
sevgili kardeşim oncelikle soyleyeyim ki olabilecek en yanlıs yoldasın.
sana oyle gorunmedigi sozlerinden anlasılıyor ancak pahalısı ya da ust modeli en iyisidir diye birsey yok.
iyi birşey olsun istiyorum diyerek, milyarlarca parayı bir makineye yatıracaksın, ki yarı fiyatına olanlarda zaten okadar iyi.

7d ile 5d arasında

hangisinin özellikleri daha iyidir. genelde doğa çekiyorum ama arkadaş albmü hazrladığım için hep insanlarıda çekiyorum.

diyen birisine 5d onermeyi anlayamıyorum,üstelik bu kişi 16 yasındayken.

tavsiyem kit lensiyle bir 500d alman, hatta ciddiye alacagını bilsem sx 210 gibi bir makine onerecegim ama gozunu okadar yukarı dikmişsinki sana asıl faydalı olacak makine gözüne basit gelecektir.

500d gibi bir makine ile nekadar ustalasırsan ustalaş, ne kadar zaman gecersen gecsin, digerlerinden tek bir eksigini bile hissetmezsin.
zaten digerleriyle fiyat farkını olusturan seyler, studyocular, muhabirler, kuş fotografcıları, reklamcılar için gerekli olan ilavelerden baska birsey degil.
sen de bunların hiçbirisi olmadıgına gore ihtiyacın olmayan özelliklere para vermektense bir 500d alman en dogrusu olur.
harcayacak okadar param var ki cebimden tasıyor diyorsan ileride kaliteli lensler alırsın o parayada.

bu arada burada yorumların biraz gercege yakın,duruma uygun olması gerektigini dusunuyorum..16 yasında birini milyarlarca liralık harcamaya sokmayı anlamıyorum,anlayamıyorum.

Tarih: 23 Aralık 2010, 23:25 - İp: 217.***.**1.174
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

eksik bilgi ile makina alınmaz.

compact makina ile başlangıç yapılabilir

Tarih: 24 Aralık 2010, 00:17 - İp: 95.***.**1.160
ice_
ice_ (üye)
Eskişehir / Amatör

yurtdışından hediye edilicek bana hangisi diye sordular ben para vermiyorum ki o kadar parayı da veremem zaten. ikisinden birini seçmem gerek o yüzden size sordum.

Tarih: 24 Aralık 2010, 19:43 - İp: 88.***.**1.235
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yurtdısından gelsin onemli degil.
bir 500d al keyfine bak. inan digerlerinden hiçbir eksigi yok senin için.

Tarih: 24 Aralık 2010, 23:47 - İp: 217.***.**1.174
  • 1