mumin.okan
mumin.okan (üye)
İstanbul / Meraklı

Gövde mi Lens Mi?

merhabalar...
uzun bir süreden beri araştırıyorum.
fotoğrafçılık hakkında bilgim yok inşallah haftaya kursuna gideceğim.

kısıtlı bütçem var.
çok basit olmamakla birlikte ekonomik bir gövde alıp yatırımın geri kalanını lenslere mi yapsam.

örnek için bir adet k100d / super gövde alıp, daha çeşitli lens almak akıllıcamıdır?

yorumlarınız çok önemli...

Tarih: 27 Ağustos 2008, 12:19 - İp: 88.***.**3.39
mumin.okan
mumin.okan (üye)
İstanbul / Meraklı

çok mu zor bi soru???

Tarih: 27 Ağustos 2008, 16:09 - İp: 88.***.**3.39
larmor
larmor (üye)
İstanbul / Amatör

K100D super fiyatının üzerinde performansı olan bir cihaz ve bence yeni başlayan biri için şu an açık ara en avantajlı cihaz..

Bence sadece gövde alma konusunda tekrar düşün..Zaten body + 18-55 lens kiti 800.YTL garantili fiyatı.. Üzerinde gelen lens de yeni başlayan biri için çok uygun.. Hatta bu lens için şu ana kadar ki en iyi ve kaliteli kit lensi deniyor..

Ek olarak lens de alma.. Ek lens başta alınmaz.. Kullanırsın, öğrenirsin.. lensin bazı konularda ihtiyacını görmemeye başlar ve sen de ihtiyacına göre yeni lens alma yoluna gidersin..

Tarih: 27 Ağustos 2008, 19:26 - İp: 85.***.**6.40
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

kit lens konusunda nikon daha iyidir..

Tarih: 27 Ağustos 2008, 19:43 - İp: 78.***.**6.12
larmor
larmor (üye)
İstanbul / Amatör

@puskas;

"kit lens konusunda nikon daha iyidir.." demişsiniz..

Sanmıyorum... Nikon d80'in de kit lensini de gördüm ve kullandım Pentax K100D'ninkini de.. Zaten daha ele ilk alışta pentax lehine bir yapım kalitesi farkı dikkati çekiyor.. Internetteki tüm teknik veriler de benzer yönde pentax'ın kit lensinin daha iyi olduğunu gösteriyor..

Siz ne açıdan Nikon daha iyidir dediniz?..

Tarih: 28 Ağustos 2008, 00:18 - İp: 85.***.**6.40
transistor
transistor (üye)
Denizli / Amatör

sony a200 de gayet güzel bi makinedir. fiyatıda uygun gövdede titreşim önleme sistemide var. başlangıç için sony lensleri yeterli olacaktır sanırım. ama yinede sen bilirsin

Tarih: 28 Ağustos 2008, 12:23 - İp: 85.***.**9.244
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Bütçe ne kadar?

Tarih: 28 Ağustos 2008, 12:33 - İp: 88.***.**6.182
mumin.okan
mumin.okan (üye)
İstanbul / Meraklı

bütçe 1000 ytl civarı...

Tarih: 29 Ağustos 2008, 10:37 - İp: 88.***.**3.39
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Konuyu dikkatle takip ediyorum "mumin.okan" bende en uygun fiyata dslr ye geçmeyi düşünüyorum...

Tarih: 29 Ağustos 2008, 14:09 - İp: 78.***.**6.243
mumin.okan
mumin.okan (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaşlarım bi abimden filmli, analog, pentax z1 geldi. kullanmayı öğrenene kadar o makineyi kullanıcam. ama makine çok hoşuma gitti. hafta sonu biraz foto çekmeye çalıştım. hani foto çekiyorken o ses hasta etti beni.

ben bu işi büyük zevkle yaparım
ama dslr için önerilere ve araştırmaya devam ediyorum. makine bende kalıcı değil

Tarih: 1 Eylül 2008, 20:20 - İp: 88.***.**3.39
larmor
larmor (üye)
İstanbul / Amatör

mumin.okan :" makine çok hoşuma gitti"

Eee Pentax tabi.. Daha öncede söylemiştim, o kullandığın makinedeki objektfi alıp direkt bir Pentax dSLR makinanın üzerine takabilirsin..

Tarih: 1 Eylül 2008, 20:27 - İp: 88.***.**8.224
  • 1