cag
cag (üye)
İzmir / Amatör

Giriş Seviyesi Slr

Herkese merhaba,
uzun süredir canon A620 kompakt kullanıcısıyım. Artık slrye geçiş yapmak istiyorum. Hangi tipte fotolar çekiceksin diye soranlara net bi cevabım yok galba herşey. Bu amaçla geniş açı zoom ve makro özellikleri olan objektifler almak istiyorum. (tercihen 2 adet) gidip D300, 40D veya A700 alacak durmum onları taşıyacak yüreğimde yok henüz.. 400D hoşuma gidiyo özellikle ISO başarısından ötürü. Ama kit lensleri kalitesiz. Nikon 40x hakkında olumlu yazı forumda çok okumadım. Objektif desteğiyle ilgili sıkıntı var deniyo.. Nisanda ABD'ye gidicem. 450D çıkacak veya çıktı bulabilecekmiyim bilmiyorum. A200 veya K10D de başka seçenekler..Bi zamanlar E410 ve E510 olympus hoşuma gidiyodu ama objektif sıkıntısı çekecek gibi görünüyo. Çok ağır makinada istemiyorum açıkçası o yüzden bi zamanlar E410'a kafayı takmıştım (o zaman SLRyle işin ne kompakt kullan kardeşim diyenleri duyabiliyorum)Kısacası kafam karışık.. Forumda benzer biçok konu var ve hepsini okudum aslında ama siz olsaydınız hangi makinayı hangi lenslerle alırdınız.

Tarih: 29 Şubat 2008, 19:14 - İp: 155.***.**3.97
ikidiriki
ikidiriki (üye)
İstanbul / Amatör

Geçekten de olympus un canon 400 d ye karşı bir üstünlüğü yok mu? Birkaç gündür bu tür bir soruya cevap bulmaya çalışıyorum.

Tarih: 5 Mart 2008, 12:35 - İp: 88.***.**9.78