cag
cag (üye)
İzmir / Amatör

Giriş Seviyesi Slr

Herkese merhaba,
uzun süredir canon A620 kompakt kullanıcısıyım. Artık slrye geçiş yapmak istiyorum. Hangi tipte fotolar çekiceksin diye soranlara net bi cevabım yok galba herşey. Bu amaçla geniş açı zoom ve makro özellikleri olan objektifler almak istiyorum. (tercihen 2 adet) gidip D300, 40D veya A700 alacak durmum onları taşıyacak yüreğimde yok henüz.. 400D hoşuma gidiyo özellikle ISO başarısından ötürü. Ama kit lensleri kalitesiz. Nikon 40x hakkında olumlu yazı forumda çok okumadım. Objektif desteğiyle ilgili sıkıntı var deniyo.. Nisanda ABD'ye gidicem. 450D çıkacak veya çıktı bulabilecekmiyim bilmiyorum. A200 veya K10D de başka seçenekler..Bi zamanlar E410 ve E510 olympus hoşuma gidiyodu ama objektif sıkıntısı çekecek gibi görünüyo. Çok ağır makinada istemiyorum açıkçası o yüzden bi zamanlar E410'a kafayı takmıştım (o zaman SLRyle işin ne kompakt kullan kardeşim diyenleri duyabiliyorum)Kısacası kafam karışık.. Forumda benzer biçok konu var ve hepsini okudum aslında ama siz olsaydınız hangi makinayı hangi lenslerle alırdınız.

Tarih: 29 Şubat 2008, 19:14 - İp: 155.***.**3.97
fuatavni
fuatavni (üye)
Ankara / Amatör

450d ile kullanılan kit lens görüntü sabitleyicisene sahip ve eskisine göre optik kalitesinin çok daha iyi olduğu söyleniyor ama daha piyasada 450d ile ilgili doğru dürüst bir inceleme test yok ama yinede eminim iyi olacaktır k10d eski bir model artı jpeg kalitesinin kötü olduğu söylendi hep.
ben olsam 450d alırdım yani...
kolay gelsin

Tarih: 29 Şubat 2008, 22:18 - İp: 78.***.**8.207
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Yazınızdan anladığım kadarıyla 450D A200 ve K10D üzerinde daha çok durmuşsunuz. Bence de ekonomik olarak iyi seçimler bulmuşsunuz.
Lens ve 2. el lens bulunulurluğu açısından tercihlerinizden sırasıyla bence

1-Canon 450D (kit lensi kötü demişsiniz,dogru fakat Canon kit lensini yeni çıkardığı 18-55 IS olarak yeniledi ve çok ta iyi bir lens deniyor kullananlar tarafından. Ama dikkat edin 18-55IS (İmage Stabilizer) olanını alacaksınız. Ve ucuz bi lens bu USA da 175 Dolar
Zatan yeni çıkan 450D kit lens olarak 18-55 IS kullanıyor
2-A200 veya A300
3-K10D olarak doğru tercih yapmışsınız

Ben olsam ilk tercihim
Canon 450D(18-55IS) kitlensiyle veya daha iyi bir lens olarak 450D (body)+ Tamron 17-50 (lens-USA da 420 dolar) alır fotoğraf çekmenin tadını çıkarırdım

Sonrasında A200 veya A300 de düşünürdüm

#erdenbay' tarafından 29.02.2008 22:41:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Şubat 2008, 22:30 - İp: 88.***.**9.202
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

450 d ve 18-200 os

Tarih: 29 Şubat 2008, 22:58 - İp: 78.***.**8.203
halitcihan
halitcihan (üye)
İstanbul / Amatör

burada çarpışabilecek iki makina var teknoloji açısından,A200 ve 450 d,450 d çok yeni testler incelemeler sınırlı sayıda fakat A 200-A 100 ün üzerine koyarak geldi,ve oldukça başarılı bir makina,lens problemide eskisi kadar değil,hele ki,double kit alırsan 1,5-2 seneni rahatça geçirirsin,A200 ün body de küçük rötuşlarda yapıldı,el kaymasını önleyici malzeme vs.,lcd ekran 2.7 oldu,çekim hızıda artmış denior,bence,makina gibi makina dedirttiren dış görünüşüyle,teknoloijisiyle verdiği güvenle sony derim,ayrıca şu anda 1000 ytl,bence başlangıç için gayet uygun

Tarih: 1 Mart 2008, 22:10 - İp: 78.***.**7.1
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

450d ve a200u degerlendirmeye katıp k10d yı degerlendirme dısı tutmak yanlıs otesi bir tutum.
digerlerinin sonra cıkması k10d nin ustun bir makine oldugu gercegini degiştirmez.
kac lens almayı planlıyorsun?_
zaten iki lens alırım diyorsan k10d nın iki kit lensi yeterli..artı birde makro lens aldınmı tamam.
canon-sony yada pentax hatta nikon aldıgında yuzde doksan yan marka urunleri olan lensler alacaksın fiyattan dolayı
almayacagınız lensler için lens ceşitliligini dert etmenize gerek yok.
--------
450d beklenebilir.
bence oldukca iyi bir makine olacak ama pahalı satılacak.

Tarih: 1 Mart 2008, 22:19 - İp: 78.***.**5.64
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

giriş düzeyi dslr kavramı allak bullak oldu aslında. iyi değerlendirip taşları yerine oturtmak lazım.

Liveview özelliğine sahip olanlar, olmayanlar var. fiyatı 40d ye yakın olanlar var, kompaktlardan ucuza satılanlar var, suya dayanıklı olanlar var.

eskisi kadar kolay değil makine önermek .

Tarih: 1 Mart 2008, 23:05 - İp: 85.***.**4.195
halitcihan
halitcihan (üye)
İstanbul / Amatör

bütün iyi özellikleri potasında eritebilecek,hemde giriş düzeyi olacak,ucuz olacak,yok böle bişii olmamalıda,aslında bu işi güzel kılanda bu,rekabet,dünyanın en zengin adamı olmak gibi,onun için ferrarinin hiç bir anlamı yok,ulaşılamaz yada beklenmesi gereken bir durum yok,ne tadı kaldı,parayı basıp alır,gerçekten makina önermek zor sanat yardım ediim derken içine etmemek lazım,arzın şekline göre ebadlarına kapasitesine göre vermek lazım,ve en önemlisi,seçenekleri en aza indirmek lazım.K10d eski ve bence üst düzey giriş sınıfı makinadır,40d ayarında,A 200 orta sınıf yanılıyorsam düzeltiniz,süçülisan etmeyelim.

Tarih: 1 Mart 2008, 23:41 - İp: 78.***.**7.1
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

a100 ve k10d aynı sınıftadır,ozaman a200de k10d ile aynı sınıftadır..

dun ileri amator olan bir makine bugun giriş seviyesi makine olarak satılıyor.
oyle bir kategorizasyon cok kalmadı dogrudur.
bugun giriş seviyesi dedigimiz bir makine 5 yıl once ileri amator olarak degerlendiriliyordu.

Tarih: 1 Mart 2008, 23:51 - İp: 78.***.**5.64
cag
cag (üye)
İzmir / Amatör

Herkese cevapları için teşekkürler. Tamron ile 450 D birlikteliği sanki daha sıcak geldi bana.. Lens keskin ve kaliteli yalnız bu ikilide ne gövdede nede lenste IS yok.. Düşük ışıkta sorun olurmu bilemem, yani IS'i kafama takmalımıyım bilemiyorum.. Bu tür lenslerin makro özelliğide yok sanırım. Hernekadar 400D'nin kit lensinden 450 D'ninki daha ii gibi görünsede Tamronun daha keskin sonuçlar vereceğini düşünüyorum..

Tarih: 3 Mart 2008, 16:25 - İp: 155.***.**3.97
drfaruk
drfaruk (üye)
Eskişehir / Amatör

Selam
Kardeş bende 3 tane makine var. Olympus C-765, canon A-520 ve de Canon EOS 400D. Bana sorarsan Canon 400D nin bunlara neredeyse hiç üstünlüğü yok.
Özellikle de Olympus makinem neredeyse daha net çekiyor ve kullanımı çok daha kolay.
bana sorarsan Fujinin yeni çıkardığı S100FS ye bi bak bütün ihtiyaçlarını görecektir.

Tarih: 5 Mart 2008, 09:23 - İp: 88.***.**8.43