cavit.aslan
cavit.aslan (üye)
Karaman / Amatör

Geleneksel Bir Soru Canon Vs Nikon

Profesyonel fotoğrafçılığa ilk adımda hangisi daha başarılı bir sonuç verir sizce her konuda önde olan marka hangisidir. Başlamak için ideal modelleri nelerdir sizin gibi deneyimli ve profesyonel arkadaşların destek ve yardımlarını bekliyorum saygılarımla...

Tarih: 19 Mayıs 2012, 15:23 - İp: 78.***.**4.106
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

Cavit kardeşim böyle bi kıyaslama hiç kimse yapamaz diye düşünüyorum.Çünkü sözkonusu kıyaslama nikon veya canon diye olamaz.İkisinden de birer model alırsın o zaman kıyaslarsın.Birinin ıso performansı daha ii dersin diğerinin fonksuyon tuşları daha fazla dersin.gövde malzemesi kalitesini kıyaslarsın özellik artı ve eksilerini kıyaslarsın.....

Ortadaki bi yanlışı daha düzeltmek istiyorum. profesyonel fotoğrafçılığa yeni adım atacam ibaresi: profesyonellik bu işi para için yapmak demektir. mesela stüdyo fotoğrafçıları, doğum fotoğrafçıları veya fotoğraf çekip baskı alıp sergi açıp bunları satanlar.
Profesyonel bilgiyle profesyonel fotoğrafçılık işini karıştırmayalım lütfen.Buradaki çoğu kişi amatör yani bu işi zevk için yapan kişiler.,

Gelelim makine seçimine. Öncelikle bütce önemli ne kadar para ayırdın?
Canonda 1500-2100 tl arasında önerilen 3 makine var 500D-550D-600D bunlar arasında ben 500D al derim çünkü en ucuzu ve kıyaslarsan görürsün özellikleri arasında nerdeyse hiç fark yok. fazla para verip 600D alma.
Nikonda D5100 -D90-D7000 derler.D7000 çok pahalı ve o kadar para verme derim.gelelim D5100 ve D90 aikisi arasında da D90 bi basamak üstte ama yeni teknoloji olduğu için D5100 ü önerirler D90 2008 segmentli bi makine. Fakat D5100 de de gövdede AF motoru yok onu da bil.Ne kadar ekran döner olsada.

Son olarak şunu diyeyim canon alırsan kit lens alma 18- 135mm IS lens ile al uzun süre lens ihtiyacın olmaz.Nikon alırsan da 18-105mm VR lens ile al.Makineye fazla para vereciğine paranı sakla ilerde başka türlü lense ihtiyacın olabilir.Çantanı güzel sağlam ve büyük aL DERİM.ilk başlarda ben küçük aldım şimdi lenslerim sığmıyo. SAYGILAR.

Tarih: 19 Mayıs 2012, 17:07 - İp: 78.***.**4.121
cavit.aslan
cavit.aslan (üye)
Karaman / Amatör

bilgilendirmenden dolayı çok teşekkürler arkadaşım birçok yanlışımı gösterdin bana dediğin tavsiyeleri değerlendireceğim çok teşekkür ederim tekrar saygılar

Tarih: 19 Mayıs 2012, 17:10 - İp: 78.***.**4.106
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Anneni mi daha cok seviyorsun babani mi

Tarih: 19 Mayıs 2012, 22:34 - İp: 84.***.**1.146
cavit.aslan
cavit.aslan (üye)
Karaman / Amatör

olaya son noktayı koydunuz gerçekten bu soruyla aklımdaki karmaşayı çözeceğim hiç aklıma gelmezdi teşekkürler

Tarih: 20 Mayıs 2012, 11:53 - İp: 78.***.**4.106
erencakir
erencakir (üye)
İstanbul / Meraklı

İkiside dünyaca ünlü markalar biri atağa geçti mi ? Diğeride hemen atakta iki markaylada iyi fotoğraflar çekilir ama model olarak yazsaydınız işte kıyaslama o anda yapılırdı size vereceğim sitede makinelerin detaylı incelemeleri bulunuyor buyrun http://www.letsgodigital.org/tr/index.html

Tarih: 20 Mayıs 2012, 12:19 - İp: 78.***.**4.58
  • 1