butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

Fz50 Yeni Sevgili Buldum. Lütfen Oku

dostlar s3 almayı düşünüyordum. ancak fz50 kalbimi çaldı. fiyatı yakın olan ancak daha iyi olduğuna inandığınız bir makine önerebilir misiniz. bir de sony alfa 100 için yılın makinesi diyorlar. fikri olan varmı acaba

Tarih: 24 Ekim 2006, 17:43 - İp: 88.***.**5.197
butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

bu arada her ne kadar geçmiş zaman olsada afiyet olsun.dostlıklar hayatımda hep önemli olmuştur.ben yeni üye oldum ancak gidişat gösteriyor ki burda iyi dostlar bulacağım.umarım birgün böyle masada kadeh kaldırırken a100 ile fotoğrafını çekerim.

Tarih: 24 Ekim 2006, 20:33 - İp: 88.***.**5.197
butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

haklısın quetela. ancak benim derdim ayırdığım bütçe ile burda alabileceğimden daha iyi bir makine almak. tek gayem ve arzum bu.

Tarih: 24 Ekim 2006, 20:35 - İp: 88.***.**5.197
butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

teşekkürler nemrut önerini dikkate alacağım dostum saol.

Tarih: 24 Ekim 2006, 20:40 - İp: 88.***.**5.197
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

inşallah
yalnız butimar öncelikle suna karar vermelisin dslr mi dslr-like mı çünkü dslr alınca masrafın ucu bucagı yok ama yapabileceklerininde.dedigim gibi önce bunu netlestirmelisin aklında

Tarih: 24 Ekim 2006, 20:41 - İp: 85.***.**9.24
butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

like ta karar verirsem ne önerirsin peki

Tarih: 24 Ekim 2006, 20:44 - İp: 88.***.**5.197
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

insallah butimar..
butimar, burada cok iyi bir ortamimiz var.. her zaman cekinmeden istedigin sorulari sorabilirsin, herkes elinden geldigince yardimci olur..
...
1050 ytl fiyat, peki turkiyede garantili ne kadar normalde?..
ve tabii ki dedigin gibi cok daha ucuza alinma sansi da var.. ama pek de zannetmem, cunku s3 is bayagi populer bir cihaz.. eger ki cok ucuza geliyorsa, bircok kisi almak isteyecektir..
a100 ne kadar ayrica?.. kit halinde olursa? turkiye fiyatlari?
..............
quetela, turkiyede, disaridan alinmis lenslerin garantisi geciyor mu peki?
benim bildigim bir tek, nikon uluslararasi garanti veriyordu lenslerde.. digerleri vermiyorlar..
ve eger ki dedigin gibiyse, keskinlikle katiliyorum sana..

Tarih: 24 Ekim 2006, 20:47 - İp: 86.***.**0.120
quetela
quetela (üye)
Antalya / Amatör

Nikon lenslerini bilmiyorum ama Canon ların garantisi Türkiyede geçerli değil ama aldığımız ürünler Canon Nikon gibi kaliteli ürünler aldığın üründe 1 hafta içinde sorun yoksa zaten 2-3 yıl içinde sorun çıkaracak ürünler değil.
2 yil sonunda zaten garantili alınan ürünle garantisiz arasında bir fark olmuyor.Ben Amerikadan Canon 70-300 is usm aldım hiç bir sorun yaşamadım aldığım yer sorun olursa hemen değiştirme garantisi veriyor zaten paranın tamamını ürün elime geçtikten sonra ödedim.
Kontrast ta sanırım d80 i benim aldığım kişiden aldı.Murat Camdeviren diye bir arkadaş.

Tarih: 24 Ekim 2006, 21:19 - İp: 88.***.**0.130
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

like sınıfının en iyisi r1 diye biliyorum duyuyorum okuyorum
kullanıcı yorumları cok iyi ama onun fiyatı nerdeyse a100 fiyatı...r1 topigine bakabilirsin 100lerce sayfayla rekor kırdı sanırım
birde fuji 9500 var oda cok iyi deniliyor ama yinede arastırman lazım ben like sınıfı düşünmedigimden zamanında pek fazla ilgilenmedim ama ilkerin ve diger arkadasların bilgileri yeterince tatmin edici olabilir senin için.

ayrıca ilkerde söylemiş burda ortam gercekdende süper ne sormak istersen kim ne kadar biliyorsa hemen yardımcı oluyor.ayrıca burası bazı konularda amatörlügü bence cokdan aşmış...birçok satıcıdan daha cok bilgileri ve deneyimleri var

bu arada fuji pro5ne oldu ne zaman alıon 350dyi degiştirme zamanı gelmedimi senin için

Tarih: 24 Ekim 2006, 21:33 - İp: 85.***.**9.24
butimar
butimar (üye)
Antalya / Amatör

monalizza aşığına. r1 bende beğenmiştim. taki ortik zoom 5x ile sınırlı olduğunu görünceye kadar. bunun dışında çok iyi

Tarih: 24 Ekim 2006, 21:57 - İp: 88.***.**5.197
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fuji s5 pro bir ciksin da sonra dusunecegim nemrut.. isin dogrusu, elimdeki seti satmadan hicbirsey alamam.. varsa almak isteyen, buyursun.. kolay mi canon'dan nikon'a gecmek.. (nikon sistemine yani.. yoksa makine fuji.. )
....
r1 icin kompact demek biraz hakaret gibi olur diger kompact'lara dogrusu.. ayrica r1'e de saygisizlik olur.. cunku verdigi fotograf kalitesi olarak dslr'lar gibi iyi..
s9500'i aman aman alma butimar.. ona gelinceye kadar, fz50 gibi kameralar var..

Tarih: 24 Ekim 2006, 22:54 - İp: 86.***.**0.120