fatiha
fatiha (üye)
İstanbul / Amatör

Fz50-fuji6500(video)

selamunaleykum.
Dpreview i ve diğer bazı siteleri okuduktan sonra sağolsunlar! h9 tan soğuttular beni. yeni baştan düşünmeye başladım hangi makinayı alsam diye? fz50 ve fuji6500 arasında kaldım. ve hangisinin daha iyi video çektiğini merak ediyorum. Fotoğraf kalitesinde fuji önde gibi.ama ben madem dslr yi videosu (ve parası) için tercih etmiyorsam aldığım slr-like kaliteli video çeksin. (canon s3 ten soğuttukları için onu da alasım gelmiyor artık, yoksa başlangıçta onu almak için çıkmıştım yola). Sonuç itibariyle fz50 ve 6500 ün video kaliteleri nasıl? yorumlarınız çok önemli, şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 3 Haziran 2007, 17:46 - İp: 85.***.**3.59
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

aybarsone arkadaş haklısın bunu ben söylemekten ağzım ağırdı pentax renkleri iyi değil fz 50 kadar bile iyi değil fz lerde lecia lens kalitesidir önemli bir faktör

Tarih: 15 Haziran 2007, 23:17 - İp: 85.***.**5.164
burzum
burzum (üye)
Samsun / Amatör

aklın yolu birdir..Fuji S6500fd derim.Neden;
1-Macroyu 1cmden yapmak harika
2-geniş açı yakalamak mümkün
3-diyaframı b konumuna getirip harika gece manzaraları çekebilirsin
4-diyafram a'da 30''de kartpostal çekimi yaparsın
5-Face detection ile kişi(ki 10 kişi)çekimlerinde özlelikle arkada manzara varken yapacağın çekimler tadından yenmeyecek
6-Türkçe menü(ingilizce tam anlayamadıın veya sözlük yada teknik terminolji klavuzuyla bile yola cıksan tam katşılıını bulamayacagın sözcüklere,tam acık menü türkçe olarak sadece fujide var.büyük avantaj)
7-çekim ayarlarıyla istediin megapikselde fotolar yaratabileceğinin garantisini veririm
8-İso 3200..Muazzam..
9-Fuji slr ve dslrnin öncüsüdür.

#burzum' tarafından 15.06.2007 23:26:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Haziran 2007, 23:25 - İp: 88.***.**7.212