fatiha
fatiha (üye)
İstanbul / Amatör

Fz50-fuji6500(video)

selamunaleykum.
Dpreview i ve diğer bazı siteleri okuduktan sonra sağolsunlar! h9 tan soğuttular beni. yeni baştan düşünmeye başladım hangi makinayı alsam diye? fz50 ve fuji6500 arasında kaldım. ve hangisinin daha iyi video çektiğini merak ediyorum. Fotoğraf kalitesinde fuji önde gibi.ama ben madem dslr yi videosu (ve parası) için tercih etmiyorsam aldığım slr-like kaliteli video çeksin. (canon s3 ten soğuttukları için onu da alasım gelmiyor artık, yoksa başlangıçta onu almak için çıkmıştım yola). Sonuç itibariyle fz50 ve 6500 ün video kaliteleri nasıl? yorumlarınız çok önemli, şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 3 Haziran 2007, 17:46 - İp: 85.***.**3.59
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

www.fotoseli.com da yaptığım incelemeler var. Fuji 6500Fd yi inceledim. Panasonic'den de Fx8 ve Fz30 u inceledim. Örnek videolarınıda sitemde bulabilirsin.

Konu video olduğu için fotoğraf kalitelerine değinmiyorum. Her iki cihaz da iyi video çekmesine rağmen, Panasonic bu konuda daha iyi. Özellikle gece çekimlerinde bu fark daha iyi ortaya çıkıyor.

Tarih: 6 Haziran 2007, 16:34 - İp: 212.***.**0.50
yolcay1975
yolcay1975 (üye)
Sakarya / Amatör

merhabalar.eğer yazılanlar seni tatmin etmediyse benim panasonik fz 50 yi tercih etmememin bir başka sebebi ise kullanışsız olması.bir kere ne olursa olsun kullanacağın makine kalem pil kullansın.mesela tam keyifli keyifli fotoğraf çekerken şarjı bitebilir ve senin keyfini bozabilir.fakat kalem pil kullanırsan en sıkıştığın anda en küçük bakkalda bile Alkalin pil bulabilirsin.ellerim titiriyor diye yazmışsın.illede IS lı bir makine istiyorsan 2 adet kalem pil kullanan sony h5 i öneririm.fakat isoda s6500 le yarışması mümkün değil.daha önce ben 4 ay kullandım
gece çekimlerinde çok fazla kumlanma yapıyor.hem gece hem gündüz güzel resimler versin,kalem pil kullansın,sarj sıkıntım olmasın,duruşu vve ele oturuşu profesyonel olsun,türkçe menü seçeneği olsun,yüz tanıma sistemi olsun,videoyu güzel çeksin,geniş açı olsun,hıalı çalışsın,2.5 inç ekran olsun,tüm manuel ayarlara izin versin,IS da olmayıversin diyorsan slr like olarak bence tek adres s6500 dür.karar senin.saygılar.

Tarih: 7 Haziran 2007, 09:43 - İp: 212.***.**5.87
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar bu fotoğraf net fotoğrafın pentax k10 incelemesinde olan örnek fotoğraflarından biri. Şans eseri aynı bitkiye ait makro çekimler yapmışım. ikinci olarak benim çekmiş olduğum fotoyu göreceksiniz. Dslr ye geçip geçmemek arasında olduğum şu dönemlerde bu fotoyu da gördükten sonra bilinmeyen bir tarihe erteledim. Anlayacağınız FZ50 ye devam
bu foto pentax K10 incelemesinde ki foto.

Image Hosted by ImageShack.us" class="img-fluid" />

#aybarsone' tarafından 07.06.2007 12:21:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Haziran 2007, 12:19 - İp: 84.***.**0.138
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

bu da benim gelişigüzel çektiklerimden biri.detaylar oldukça belirgin görüldüğü üzere. Belki fz50 yi pentax la mı karşılaştırıyorsun diyenler olacaktır. ama fz50 nin ne kadar memnuniyet verici olduğunu belirtmek için bu örneği verme gereği duydum.sevgiler.

Image Hosted by ImageShack.us" class="img-fluid" />

#aybarsone' tarafından 07.06.2007 12:28:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Haziran 2007, 12:26 - İp: 84.***.**0.138
fatiha
fatiha (üye)
İstanbul / Amatör

aybarsone cameralabsta fz50 nin inceleme videosunu izledim, lcd si pek parlak değil gibi, lcd si nasıl sizin görüşlerinizi alabilir miyim?
Erdenbay ve yalcın1975 çektiğiniz varsa fujinin full zoomlu fotoğraflarını gönderebilir misiniz?(IS'i daha iyi anlamak için)
xtolga fujinin ilgili videosunu izledim ama zoom kullanılmadığı için pek de bir bilgi vermedi.
fz50-6500?
6500-fz50?
fz50-6500?
yoksa sony h. mi?

Tarih: 7 Haziran 2007, 19:18 - İp: 81.***.**8.234
love_boy
love_boy (üye)
İstanbul / Amatör

fotorafmakinelerinin en iyiyaptığı iş fotoraf çekmek değilmi

Tarih: 7 Haziran 2007, 22:55 - İp: 88.***.**4.169
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

@fatiha
Alttaki fotoları, Fuji s6500fd yi ilk aldığım gün,otomatik modda full zomm 11x te elde ve ayakta çektim. Elimin titrememesi için,hiç gayret te sarfetmedim. IS ın olmaması,şu ana kadar bana bir eksiklik gibi gelmedi. Fotoğraflar,makinadan çıkmış natural halleriyledir.PC müdahalesi yok ve alttaki fotolar, Makina üzerindeki keskinlik ayarları,daha arttırılmamış şekliyledir.

@love_boy
Çok haklısın,fotoğraf makinalarının esas işi fotoğraf çekmek.
Fakat teknoloji o kadar ilerledi ki,emin olun S6500 fd gece ve gündüz video kamera kalitesinde (640x480 pixels @ 30 fps)
en iyi kalitede 2GB karta 30 dakika video çekiyor. Sonra karttan PC ye yükleyin,ordan da CD veya DVD nize kolayca yazıp saklayın.
Video örneklerinBURADAN Sample Movies bölümündeki video resimlerinin üstüne tıklayıp,indirerek izliyebilirsiniz

Evin balkonundan 11X zoom sonuna kadar ve elde çekim

Alttaki foto da 8x zoom ve ayakta elde çekim

11X Fuul zoom. Uzaktan çocukları hareket halindeyken çektim.

#erdenbay' tarafından 08.06.2007 15:38:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Haziran 2007, 15:21 - İp: 88.***.**2.160
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

macroyu çekene göre,ışığa ve önemlisi lense göre değişir

K10D buda macro crop değil,croplanmış karelerin detaylarını düşünebilirsiniz.Bu kelebeklerede 5-6cm çiçekler kadar yaklaşamassınız.

iyi seyirler

#onixon' tarafından 08.06.2007 15:37:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Haziran 2007, 15:36 - İp: 88.***.**8.10
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

İlk manuel çekim denemeleri,daha çok acemiyim...
s6500fd zoomlu akşam üstü manuel çekimi. PC müdahalesi yok.

Üstteki fotonun gece manuel ,elde çekimi

#erdenbay' tarafından 10.06.2007 15:53:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Haziran 2007, 15:46 - İp: 88.***.**1.45
love_boy
love_boy (üye)
İstanbul / Amatör

valla 6500 ün fiyatı daha uygun ve fotoraflarıda gayet kaliteli zaten profesyenel makine değil ama bu fotoraflara bu fiyat değer bence bende alıcam 6500 ama halen kararsızım 9600 mü diye fiyat uygun abi napalım param olsa objektif filanda takabilceğim makine alacam ama çok pahalıya geliyo

Tarih: 15 Haziran 2007, 23:07 - İp: 85.***.**0.105