rb.atasoy
rb.atasoy (üye)
Ankara / Meraklı

Fz50

Arkadaşlar yalçılar ın broşüründe fz50 nin reklamı vardı.Zaten fz30 almayı düşünüyoduk.Aralarında fiyat farkı yok.Sizce en iyi seçimmidir slr like da.Yoksa fuji s9500 felan mı düşünmeliyim.Fz30 u elimle inceledim biraz çok kullanışlı görünüyor.Özellikle manuel zoom ve odak ayarı yapılması çok hoşuma gitti.Fz50de doğal olarak bunun daha gelişmişi.Fz30 mu alsam fz50 mi yoksa başka bi makina mı?

Tarih: 3 Eylül 2006, 12:32 - İp: 88.***.**6.182
rb.atasoy
rb.atasoy (üye)
Ankara / Meraklı

Pil konusunda çok haklısınız eğer fz alırsam mutlaka yedek pili vermelerini talep edeceğim.R1 de sanırım aa pil kullanıyoruz.Bana sorarsanız büyük bir artıdır bu.Galiba sizce de öyle.Bakalım biraz daha beklemeyi düşünüyorum.Babamı da ikna edebilirsem belki R1 e çıkabiliriz.
Saygılar

Tarih: 3 Eylül 2006, 13:20 - İp: 88.***.**6.182
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

ben fz 30 umu satmayı düşünürken şunu al diyemem.ama yeni başlıyacak bir kişi için öğreteceği çok şey var fz30 un.isoyu mutlaka ve mutlaka otomatik ayardan çıkarıp 80 isoya sabitlemek gerekli.
osmanlı biz adnan abiyle geliceğiz bugün.henüz saati konuşmadık ama erken olursa seni arayalımmı.numaran onda varmı?

Tarih: 3 Eylül 2006, 13:23 - İp: 88.***.**3.125
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

rb.atasoy;

Sana şu kadarını söyleyeyim.Ben daha önceden sadece kompakt makina kullanan birisiydim ve makinamı kullanmaya başlayalı 6 ay olmadı bile.

Ve ben bu makina üzerinde eğer birşeyler kapabildiysem kapmışımdır.Ve bana yetmemeye başladı.Aslında yetmiyor derken ben tam olarak hakkını vererek kullanıyor değilim.

Mesela bundan 3 ay kadar önce bana sorsalar,Sony R1'im olsa bir daha başka makinaya bakmazdım diyordum ama şimdi sorsan param olsa aynı paraya R1 alacağıma kalitesi biraz daha düşük olsun ama A100 olsun derim.Çünkü ileride bu lensden yada aralıktan(yakınlaştırma aralığından bahsediyorum) sıkılırsam,farklı ihtiyaçlarıma yönelik lensler bakabilirim kendime.

Yada lenslerim kalır,body'i değiştiririm diye aklımın bir köşesiden geçmiyor değil.Sen ise ileride tekrar değştireceğim dediğin için sana R1 önerdim.Fakat şunu söylemeliyim ki bu işe merak sardıysan yada saracaksan,sonuçta mutlaka DSLR'ye geçeceksin diyebilirim.

FZ30'da gerçekten iyi bir makinadır.Sadece diyeceğim iyinin sonu yok ve FZ30 gibi ileri amatör bir makina için fiyat çok yüksek.Hatta kompakt makinaların bile çok pahalıya satıldığını söylemeliyim.

Tarih: 3 Eylül 2006, 13:27 - İp: 85.***.**1.141
rb.atasoy
rb.atasoy (üye)
Ankara / Meraklı

Haklısınız galiba.Ancak R1 alacağıma direk slr a geçip a100 almak bence daha mantıklı.Bir de öyle düşüneyim.Yalçınların elimdeki broşüründe A100 gövde + 18-70mm f/3.5-5.6 lens (bu f değerlerinin anlamını daha bilmiyorum) 15 taksitle toplamda 2070ytl oluyor.İlerde mutlaka slr a geçeceğimi biliyorum ancak şu an erkenmi diye düşünüyorum.Yada ben fz7 ayarında bi makina alıp kendimi biraz geliştirip sonra slr a mı geçsem sizce?

Tarih: 3 Eylül 2006, 13:38 - İp: 88.***.**6.182
rb.atasoy
rb.atasoy (üye)
Ankara / Meraklı

Arkadaşlar.Kodak p880 de baya güzel bir makinaya benziyor.Fiyatı da çok uygun.Sizce onu mu almalıyım.S9500 den aşağı kalır bir makina değilmiş.O zaman fz30 dan da aşağı kalmaz.Aklımın bi köşesine de o makinayı aldım.

Tarih: 21 Eylül 2006, 20:23 - İp: 81.***.**0.112
barko
barko (üye)
İzmir / Amatör

arkadaslar fz50 yı sectım sonunda gunlerdır canon s3 ıs mı yoksa fz50 mı dıye dusunmekten kurtulup daha profesyonel olduguna ınandıgım fz 50 yı sectım cok kullanma sansım olmadı oncelıkle fz 30 da cok bahsedılen noıse olayından fz 50 de sımdılık sıkıntı duymadım

Tarih: 29 Eylül 2006, 13:44 - İp: 85.***.**9.237