a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

Fz30 Sevmeyenler Daha İyisi Hangisi

slm arkadaşlar uzun süredir bu siteyi takip ediyorum yazmasamda her gün takip eder mutlaka okurum.
her neyse bende fz30 var bir çok arkadaş fz30 zu beğenmiyor aynen bende fakat video olayı benim için çok önemli bu yüzden r1 alıcaktım ama ondada video kaydı yokmuş zaten aklımda 350d vardı artık video olayını video kameralara bırakıp onu alıcam tabi şayet aranızdan biri bana fz30 dan daha güzel resim çeken video kayıt yapabilen 12 xoptik zomlu 8 megapixel makine sunmazsa
size faz30 ile çektiğim bir kaç resmi sunmak istiyorum
sakın h5 demeyim çektiği resimleri gördüm fz30 zu tercih ederim

http://rapidshare.de/files/27534379/resim.rar.html
buda diğer resimler
http://rapidshare.de/files/27536535/resim1.rar.html

hemen paylaşa koyacaktım bir türlü olmadı heralde sorun var kusura bakmayın mecbur kaldım rapite
resimlere bir bakın ve bana söleyin 350d nin bu şekilde yakın çekilmiş surat resmini hiç görmedim nasıl çekiyor bilmiyorum hep ufaltılmış resimler sunuluyor fz30 zun resimlerinide ufaltsam öle güzel gözükür heralde eğer mümkünse 350d si olan bi arkadaş yakından çekilmiş 8megapixel photoshop imzası taşımayan bir kaç resim koyabilirmi ya gördüğüm resimler de hiç güzel değildi odaklama sorunu vardı

diğer sorum ise 350 d tv çıkışı varmı hangi modlarda tv çıkışı çalışıyor bende eskiden s1 ıs vardı her modda tv çıkışı çalışıyordu ama fz30 da sadece play modunda çalışıyor bu beni uyuz etti

#a_hamit' tarafından 30.07.2006 14:03:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Temmuz 2006, 14:02 - İp: 85.***.**4.211
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Simdi dusunuyorm da, eskiden Nikon f3, Canon f1, olympus om4, Pentax Lx vardi. Bu makineler sinifinin en iyileri idiler. Leica m6 bizim icin ulasilmazdi. Simdi muthis teknolojik aletler yapildi ama filmlerinde (algilayicilar) hep sorun oldugunu kullanan arkadaslar yazip ciziyor. Elbette bir aps film boyutuna 8 milyon noktacik algilayici yerlesirse ve bunlar renk- isik analizi yaparken isinacaklar, birbirlerini etkilyecekler, renkleri karistiracaklardir.Uretici firmalar ccd veya cmos algilayicilarin disinda baska tasarimlar ustunde calistigini ogreniyoruz. Faveon x3 cipi ve Nikon'un Lab cast dedigi yeni versiyonlar ustunde calismalarin surdugunu biliyoruz. Yakin zamanda butun sorunlarin ustesinden gelmis bir algilayici uretilecektir. Sorun makinelerde degil bu islemcilerde. Arkadaslarin hep yazdigi gibi 4mp bir slr 12 mp ayni slr den daha guzel fotograf cekmesinin nedeni algilayici ustundeki piksellerin buyukce olmalari ve birbirine mor sacilma etkisini daha az yapmalirndan oldugu soyleniyor. Filmlerin algilamalari (yeniler icin hatirlatiyorum) greenler ustune dusen isik yogunluguna goredir. kucuk greenli filmler dusuk isoludur ve her greene 4 foton isabet etmesi gerekir ki iste shutter hizini bu doyma ani belirler. Buyk greenli ise 800 iso gibi hizli olma sebebi grenlerin buyuk olup hizla gerekli isigi almalari nedeniyle hizlidirlar. Dijitaldeki kirliliklere bir sure daha katlanmamiz gerekecek inancindayim.

Tarih: 3 Ağustos 2006, 12:46 - İp: 82.***.**7.67
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

maddi durumu düzeltir düzeltmez 350d alıcam inşallah
yardımlarınız için çok saolun

350d de tv çıkışı varmı? varsa hangi modlarda çalışıyor bu soruma kimse cevap vermemiş eğer burda cevap alamazsam sırf bu soru yüzünden konu açıcam bu soruyu sormamın sebebi video ya bağlayıp video kaydını öyle yapıcam

Tarih: 3 Ağustos 2006, 23:10 - İp: 85.***.**1.119