alobar
alobar (üye)
Antalya / Amatör

Fz20 Mi H1 Mi?

Merhaba arkadaşlar. Siteyi yeni keşfettim ve hemen üye oldum. İlk sorumu da sorayım. 15 yıldır analog SLR makine kullanıyorum ve dijital makine kullanmama inadıma çevre baskısı ve zorunluluktan dolayı son vermeye karar verdim. Makineleri inceledim ve bütçeme uygun olarak Panasonic FZ20 veya Sony DSC-H1 arasında kararsız kaldım. Zaten dijital makineler konusunda fazla bilgim yok (Hep Analoglarda ki gibi değerlendirme yapmaya çalışıyorum) o yüzden sizde yardım rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler

Tarih: 11 Ağustos 2005, 14:44 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yav bu sitedekiler öldürecek beni.Hepsi birer CEM YILMAZ mübarek.
Dadanagast trinitronmu kaldı. Hi black süper trinitron var artık.
1.5 telekonvertörü kullandım.Hala kullanıyorum.Dadanağgastın dediği gibi 1. 5 bile canon olmasınaa rağmen iyi bir netice vermiyor.Hele koşeler çok bulanık.Tatmin edici değil.Tavsiye etmiyorum kesinlikle.12x ile yetinsinler.
http://pazarbey.xoopiter.com/
adresine bakın ne demek istediğimi telekonvertörün görüntüyü ne kadar bozduğunu anlayacaksınız.Kuş fotoğraflarına ve yanlardaki bitkileri dikkatli bakın. ayrıca s2 ve h1 in karşılaştırmalı fotoğrafları fotoğraf makinaları köşeşinde bulunmaktadır.
Ben baktım pekçok markanın 3x e kadar konvertörü var.Ama ne kadar tatmin eder bilemem. 1.5 bu kadar bozuyorsa 3x çok daha fazla bozuyordur. Benim tahminime göre bozmaması için merceğin şimdikinin en az 2 katı büyüklükte olması lazım. mesela 58 mm yerine 116 mm .tabi bu seferde hantal olacak.
hüzünseli hatun kişi halt etmiş. ben s2 kullanıyorum ama h1 inde görüntü kalitesi s2 den aşağı kalmaz hatta ileridir.

Tarih: 7 Eylül 2005, 17:27 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

pekala sony H1 hdtv supersonic lcd.. (boyle bir model varmidir bilemeyecegim fakat hos oldu isim..)
..
"Benim tahminime göre bozmaması için merceğin şimdikinin en az 2 katı büyüklükte olması lazım. mesela 58 mm yerine 116 mm .tabi bu seferde hantal olacak. "

pazarbey ne alakasi var gurban..
bu arada 3x olanlari kimse tavsiye etmiyor zaten..
..senin de bildigin gibi converter olayi ucuza maletmeye calismak cok daha uzun focal degere sahip pahali lensi..
alinirsa en fazla 2x olan alinir.. ama compactlarda dedigin kadar deformasyona yol aciyorsa almamak belki de en iyisi..
..
bu arada arkadaslar bu hayyam pasajini cok merak ediyorum dogrusu.. hangi semtde bu hayyam pasaji? neye benziyor?

Tarih: 8 Eylül 2005, 14:30 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

sevgili dadanagast
telekonvertörde bozulma kenarlarda oluyor.Ortada değil. Bunu çözmek için büyük olması iyi olur dedim.Yani aslında 58 mm lensin kenarları bozuyor .belki dedim 100 kusur olursa merceğin kenarları bozmaz diye düşündüm
hemen ne kızıyon bozdun attın valla beni. ne bilem iyi olur dediydim.

Tarih: 9 Eylül 2005, 02:03 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

hay dilim catlayaydi da soylemeseydim pazarbey.. emin ol, seni kirmak veya bozmak icin soylemedim..

Tarih: 9 Eylül 2005, 11:06 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

danadanagastcım hayyam pasajı sirkecide tramvay yolu uzerinde gulhane aralğında yukarı çıkarken sağ tarafda.komple fotoğraf makınası satıcılarının olduğu ınanılmaz modeller bulabileceğin bir o kadar kurtlar çarşısıda diyebiliriz.Ama görülmeye değerrrrr

Tarih: 9 Eylül 2005, 14:10 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

#Huzun_seli' tarafyndan 09.09.2005 14:19:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Eylül 2005, 14:11 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

dogubanktan ciktiktan sonra, tramvay yolunun sag tarafinda bazi dukkanlar vardi diye hatirliyorum.. demek orasi aslinda hayyam pasaji oluyor.. (yanlis anlamadiysam..) ..yanlis hatirlamiyorsam yine, orada fiyatlar daha hesapli da oluyor..
sirkecide herkes kurt valla huzun_seli..

Tarih: 9 Eylül 2005, 15:41 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

yok sağ tarafdakıler yanı doğu bankdan çıktıkdan sonrakıler değil.oradakılere sakın girme zaten hepsi birbirinden... neyse hele bir yalçınlar vakıası vardırki sormayın gitsin.cağaloğlu yokuşuna çıkmadan sola doner tramvay sola dondüğünde o gulhanenın onundekı dar sokakda sağda kalıyo.

Tarih: 9 Eylül 2005, 16:36 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sanirim istanbulu unutmaya baslamisim bile.. dedigin yeri cikaramadim huzun_seli.. neyse.. zaten gidecegim de yok..
yalcinlar'in yerini hatirlar gibiyim.. sanki, iste dogubanktan ciktiktan sonra kosedeki dukkandi.. hatta diger kosede de benim masa tenisi malzemesi aldigim bir yer vardi.. ahh ah.. istanbul gibisi yok valla..

Tarih: 9 Eylül 2005, 18:48 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ARKADAŞLAR SALTİKS BİR SÜREDİR KAYIP.GÖRENLERİN VEYA BİLENLERİN SERBEST KÜRSÜ BÖLÜMÜNE YAZMASI RİCA OLUNUR.
ÖZELLİKLE DADANAGAST SEN!!!!

Tarih: 9 Eylül 2005, 19:24 - İp: yok