ozy245
ozy245 (üye)
İstanbul / Amatör

Fz18,fz50,s5is,h9

Sayın fotoğraf üstadları bu dört makinadan (Lumix Fz18,Fz50,Canon S5is,Sony H9) hangisini tavsiye edersiniz ben sadece fz18i kullandım biraz,Onun diyafram ayarı ufak bir joyistikle yapılıyor cok kolay,genel olarakta bana fena gelmedi ama ben sadece bu makinayı kullandıgım için at gözlüğüyle bakmışım gibi geliyor bana,bu yuzden sizlerede danısmak istedim.istediğim ana özellik kolay kullanımlı,makroda zoomda görüntüsü iyi olan bir makınayı istiyorm cook hevesliyim ama yanlıs tercıh yapıp uzulmek istemiyorm.Kesinlikle sizin verdiğiniz bilgiler ışıgında almayı düşünüyorum makınayı cevaplayan ve okuyan herkese tesekkurler.

Tarih: 29 Şubat 2008, 15:54 - İp: 88.***.**7.234
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ozy ben bu dslr-like makineleri pek takip etmiyorum artık .
bak samsung gx10 800 liraya satılıyormuş, ya da pentax k100d 600 liraya bulunuyormuş ya da başka bir dslr . ben onları öneririm .
ama ben dslr istemem dersen fujinin yeni modellerini bekle.
oldukça iyi gözüküyor onlar.
sony h50 de düşünülebilir, sensör büyümüş epeyce.

s5 kötü makine değil, onun gibi makro çeken makine az bulunur. çünkü optiği iyi.video özellikleri de iyi.
ama halen 36mm, halen kötü vizör,halen kötü ergonomi.
sonuçta 28mm ile 36mm geniş açı arasında çok fark var.

Tarih: 10 Mart 2008, 11:55 - İp: 81.***.**7.49
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Pufalo haklı. fujinin yeni makinası bayağı iyi gibi. Ayrıca olympusun yeni 20x zoomlusuda iyi olabilir. Lakin olympuslar eski kalitesini bi türlü tutturamadı bu seride. Lakin 20x az bir zoom değil. hemde 26 mm.
canonun en kötü tarafı vizör ve lcd si idi. DEmek halen düzelmemiş.

Tarih: 10 Mart 2008, 12:23 - İp: 88.***.**5.98
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

pazarbey lcd neyse de, vizör hakikaten feci kötü. aynı s1 in vizörü nasılsa s5 te aynı. geçen gün inceledim s5 i. o vizörden bir şey çekmek hakikaten olanaksız.

Tarih: 10 Mart 2008, 12:29 - İp: 81.***.**7.49
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

ozy245, SLR lerin kokusunu içine çekmiş fotoğrafçıların yüzde90 ı size slr-like önermez,öneremez,çünkü içine sinmez.Siz hoşunuza gideni alın,yapacak başka birşey yok.

Tarih: 10 Mart 2008, 13:42 - İp: 144.***.**0.155
ozy245
ozy245 (üye)
İstanbul / Amatör

doru soyluyosunuz slr farklı bır olay ama ben daha yenı baslayacagım ıcın slr alarak bı hata yapacagımı dusunuyorum cunkı verdıgım para bosa gıder bence, hem bana hemde cıhaza yazık olur oyuzden bıraz daha mantıklı fıyata uygun ve daha cok heveslendırebılecek bır cıhaz almak ıstıyorum buffalo arkadasımın dedıgı cıhazlarıda ınceleyecegım bu arada tesekkurler buffalo.

Tarih: 10 Mart 2008, 18:22 - İp: 88.***.**9.48
ozy245
ozy245 (üye)
İstanbul / Amatör

doru soyluyosunuz slr farklı bır olay ama ben daha yenı baslayacagım ıcın slr alarak bı hata yapacagımı dusunuyorum cunkı verdıgım para bosa gıder bence, hem bana hemde cıhaza yazık olur oyuzden bıraz daha mantıklı fıyata uygun ve daha cok heveslendırebılecek bır cıhaz almak ıstıyorum buffalo arkadasımın dedıgı cıhazlarıda ınceleyecegım bu arada tesekkurler buffalo.

Tarih: 10 Mart 2008, 18:22 - İp: 88.***.**9.48
ozy245
ozy245 (üye)
İstanbul / Amatör

bugun sabahta bı arkadas onları alacagın paraya yurtdısından Nikon d60 +18-55mm f/3.5-5.6G VR AF-S DX Nikkor Lens bulursun dedı cıhaza baktım ama lens konusunda 0 bilgim oldugu icin soguk bakıyorum dedım arkadasa ama daha sonrada kafama takıldı. İlk seferde orenmek ıcın alacagım makınayla aynı paraya daha ıyı makına alıp daha ılerı gıtmek ıstedıgımde sadece lens almak dahamı mantıklıdır? D60 nasıl cihazdır bilen gören oldumu

Tarih: 11 Mart 2008, 23:50 - İp: 85.***.**7.148
jdf_burak
jdf_burak (üye)
Trabzon / Meraklı

fz18 al pisman olmazsın.ne kadar tarafsız olursa olsun herkes bır markaya yakınlık duyar.ben kodak z812ıs kullanıyorum bana sorarsan benımkı cok iyi ama baskası baska kullanır cok daha ıı der.bu adı gecen makınelerın hıcbırı elenecek kadar kotu degıl. ama cok arasıtırrsan herkes fz 18 de ortak bır karar kılmıstır.he bunun servıs olayıda var . makınene bırsey olsa eger canon degılse servıslerde surunursun .zaten canonun pahalı olması bu servıs destegınden gelır. fotografda oncudur.ama artık baskalarıda var pıyasada.schinder zeiss leica ricoh bunlar kotu iş yapmaz.sen yine icine sınenı al hocam saygılarımla....

Tarih: 12 Nisan 2008, 20:43 - İp: 85.***.**3.248