ozy245
ozy245 (üye)
İstanbul / Amatör

Fz18,fz50,s5is,h9

Sayın fotoğraf üstadları bu dört makinadan (Lumix Fz18,Fz50,Canon S5is,Sony H9) hangisini tavsiye edersiniz ben sadece fz18i kullandım biraz,Onun diyafram ayarı ufak bir joyistikle yapılıyor cok kolay,genel olarakta bana fena gelmedi ama ben sadece bu makinayı kullandıgım için at gözlüğüyle bakmışım gibi geliyor bana,bu yuzden sizlerede danısmak istedim.istediğim ana özellik kolay kullanımlı,makroda zoomda görüntüsü iyi olan bir makınayı istiyorm cook hevesliyim ama yanlıs tercıh yapıp uzulmek istemiyorm.Kesinlikle sizin verdiğiniz bilgiler ışıgında almayı düşünüyorum makınayı cevaplayan ve okuyan herkese tesekkurler.

Tarih: 29 Şubat 2008, 15:54 - İp: 88.***.**7.234
ozy245
ozy245 (üye)
İstanbul / Amatör

pazarbeyin dedıgını bugun sabah bır arkadas daha soyledı "hıcbısey olmasa pıl kullanımı ıcın s5 alırım"dedı kendısı pazarbey kullanım sırsındakı artılar neler acaba sıze zahmet olmazsa bıraz anlatrmısınız cidden tesekkurler ılgınız ıcınde.

Tarih: 3 Mart 2008, 22:56 - İp: 85.***.**7.71
ozy245
ozy245 (üye)
İstanbul / Amatör

dun fz18i biraz inceledim fakat istediğim bir iki şeyin yeterli olmadığını gördüm yada acemiliğimden ötürü kullanım hatası yaptım.Zoom kullanarak yapılan cekımlerde renklerde bozulmalar var,ısık ayarı secımlerı yapıldıktan sonra aynı yerın resımlerını cektım ve cok buyuk farklar var kosula gore ayarı secmek uzun kullanım tecrubesı gerektırır bence bu makınada.cekim hızı fena değil ikinci kare için bekleme süresi x100 bi kart olsa belki daha az olabılırdı ama.ilk açılış güzel uzun bekleme yok.menu ingilizce ama basit bir menüye sahip bence alısılırsa hızlı kullanım saglayabılecek cınsten.lcd ekranı sabıt donmesı cok avantaj saglayabılırdı.pilide cihazı uzun kullanamama ragmen bence hızlı sekılde tuketıyor.s5 kullanan yada tanıyan bı arkadasta bundan artılarını yazarsa cok faydalı olr benm ıcın.

Tarih: 7 Mart 2008, 21:59 - İp: 88.***.**5.156
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

video çekerken fotoda çekebilir
tek bi tuşla video çekimine geçer
oynak lcd
tek tuşa dokunmakla stendbaydan çekime geçer vs vs

Tarih: 8 Mart 2008, 00:00 - İp: 88.***.**3.48
oldman
oldman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Pazarbey allah aşkına, FZ18 çok çok iyi makro çekerken, leica lens in verdiği destekle ultra zoom u ile aydedenin krater lerinin bile makro sunu çekerken, pil ömrü ve diğer özellikleride gayet süper ken, sizin raynox da fz18 e deli gibi süper makro close up lensler adapte etmişken, fiyatıda bu kadar ucuz ken, s5 önermek niye...

Tarih: 8 Mart 2008, 11:30 - İp: 78.***.**3.4
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar s5 denen cihazdan uzak durun, canon makineye bir vizör koymuş, görseniz gülersiniz, böyle komik bir vizör 10 sene önce olsa belki beğenirdik.
makine elinize oturmuyor. lcd nin çözünürlüğü iyi değil.
pazarbey e inanmayın eskidi onun fikirleri. canon s1 denen makineyi hiç değiştirmeden satıyor 4 senedir.
rakipleri 28mm,31mm gibi geniş açı sunuyor,sensörü büyüttü hepsi , en sonunda h50 de daha büyük sensör kullanmaya başladı. üstelik iso konusunda da s serisi canonlar kadar başarısız makine bulamazsınız. s1 3 sene önce cazip makineydi, ama bu gün son derece sıradan bir makine.

Tarih: 8 Mart 2008, 12:15 - İp: 88.***.**0.166
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

5mp S2 ile Iso 200 e çıkmak bile imkansızdı.Aynı sensör 8mp S5 ile 200 e çıkmak intihar olur herhalde,olsa olsa görüntü işleme de düzenleme yapıp aradaki farkı bertaraf ediyorlardır.Ama gidip de aynı sensöre daha fazla piksel yüklemek manasız hakkaten.

Buffaloya katılıyorum.

Tarih: 8 Mart 2008, 15:07 - İp: 144.***.**0.130
ozy245
ozy245 (üye)
İstanbul / Amatör

e şimdi ne oldu yani s5 yalanmı oldu kafamı karıstırdı buffalo arkdas cekilen fotolara bakıyorm s5in guzel renkte fotoları makroları var ama

Tarih: 9 Mart 2008, 17:47 - İp: 85.***.**0.224
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

resim kalitesi konusunda bir şey demedim ama, sadece iso da iyi değildir.
28mm,31mm geniş açı sağlayan dslr-like makineler var. lcd ve vizörler de güzel. s5 eskidi artık.

Tarih: 9 Mart 2008, 18:11 - İp: 88.***.**0.166
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

canondan para alıyorum.

Tarih: 9 Mart 2008, 18:53 - İp: 88.***.**5.98
ozy245
ozy245 (üye)
İstanbul / Amatör

ben amatör oldugum için iso ayarını tuttura bileceğime inanmıyorm o yuzden iso degeri 200 üzeri kötü diyosanız bu makinayı alıp sadece gündüzmü kullanayım napayım ben peki buffalo dostum sen soylermısın bu soyledıgım makınalardan hangısı senin fikirlerine uygundur yada söylediğim makina fiyatlarında nikon,fuji vs markada olabilir.

Tarih: 10 Mart 2008, 09:30 - İp: 88.***.**7.234