ozy245
ozy245 (üye)
İstanbul / Amatör

Fz18,fz50,s5is,h9

Sayın fotoğraf üstadları bu dört makinadan (Lumix Fz18,Fz50,Canon S5is,Sony H9) hangisini tavsiye edersiniz ben sadece fz18i kullandım biraz,Onun diyafram ayarı ufak bir joyistikle yapılıyor cok kolay,genel olarakta bana fena gelmedi ama ben sadece bu makinayı kullandıgım için at gözlüğüyle bakmışım gibi geliyor bana,bu yuzden sizlerede danısmak istedim.istediğim ana özellik kolay kullanımlı,makroda zoomda görüntüsü iyi olan bir makınayı istiyorm cook hevesliyim ama yanlıs tercıh yapıp uzulmek istemiyorm.Kesinlikle sizin verdiğiniz bilgiler ışıgında almayı düşünüyorum makınayı cevaplayan ve okuyan herkese tesekkurler.

Tarih: 29 Şubat 2008, 15:54 - İp: 88.***.**7.234
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

s5 çok iyidir. düşük özellikli gibi görünsede hepisini döver.

Tarih: 29 Şubat 2008, 17:39 - İp: 78.***.**8.203
ozy245
ozy245 (üye)
İstanbul / Amatör

tesekkurler pazarbey yanıtın ıcın,Okuyan Okadar kısıden hıckımse bır yormda bulunmamıs umarım bakan arkadasların hepsı bolume yenı makına almak ıcın gelen arkadaslardır

Tarih: 1 Mart 2008, 23:03 - İp: 85.***.**3.180
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

SOny H9 u eleyin...
Elime alıp denediğim için bilorum...
Sony genellikle plastik ve canlı renkler ve görüntüler verir ama bu modelde doğaldan iyice uzaklaşılmış...
Bir alt modelini ise daha çok tavsiye ederim...(H5)
Sonynin bir başka sorunu da özel pil kullanması...
Kalem pil kullanan modeller büyük kolaylık sağlıyor..
Aynı şey hafıza kartı için de geçerli...
Memory stickler oldukça pahalı...
Oysa SD ve CF kartlar güngeçtikçe ucuzluyor ve hızları da artıyor...
Canon S5 i ben de yakın çevreme aldırıyorum...
geniş açıdan 432 mm çıkan zoom kapasitesi,mükemmel kalitedeki video kaydı,süper makro modunda inanılmaz iyi makro fotoğraflar çekmesi ve çok iyi çalıştığını gözlemlediğim image stabilizer i artıları....

Bu makinalar arasında tarımadığım FZ18 var ve hakkında çok iyi şeyler okudum..

İkisi arasında kalırdım... FZ18 ve S5 .. FZ18i Bir denemek sonra da karar vermek lazım...

Tarih: 1 Mart 2008, 23:26 - İp: 88.***.**9.194
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

hiç birini önermem.
o sınıftan sadece canon g9 u öneririm.

memorystickler konusunda ozzbaba ya katılmıyorum sd kartlarla kıyaslanmayacak kadar hızlılar. bu nedenle zaten sony makinelerin tamamı kesintisiz bir şekilde iyi sıkıştırılmış video kaydedebilir. fiyatları da pahalı değil, 2gb kartı 50 liraya alabilirsiniz.

Tarih: 1 Mart 2008, 23:36 - İp: 85.***.**4.195
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

merhaba ozy245,okuyan herkes belki daha once yuz kere bu soruları cevaplandırdıgı için artık bıkmıstır ve birazda senın daha once acılan konularda arastırma yapmanı istiedikleri için cevap yazmamıstır.
----------

kompaktlarda hızlı kartın tek faydası kesintisiz video.baska bir gereklilik yok bu konuda.
zaten 2 fps oluyor eniyisi.
oyuzden kartın markası cok onemli degil bence fotograf acısından.
memorysticler gayet hızlı kartlar.sandiskin kartını kullanıyorum,videoda hiç sorun yasamadım.

-----------

s5 guzel bir makine fiyatını bilmiyorum size uygunsa eger alınabilir.
aslında bu makinelerin hiçbiri birbirinden cok iyi yada cok kotu degil.oyuzden ergonomiyi birinci planda tutun derim ben

Tarih: 1 Mart 2008, 23:59 - İp: 78.***.**5.64
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Makro çekeceksen bence de kesinlikle Canon S5 IS..
S2 IS Kullandım Çok iyiydi. Hareketli ekran ve Süper Makro modu...

Diğer çekimler için ise Fz18 bence iyi bir seçim olurdu. Hem geniş açı 28 di galiba 18x olması lazım..

Fz50 yi şu an kullanıyorum.. Memnunum..

Fuji yeni bir makine çıkaracak. Onu da bekleyebilirsin bence..

Tarih: 2 Mart 2008, 00:09 - İp: 88.***.**2.137
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

FZ-50 tavsıye ederım FZ-18 de olabılır gunduz cekımler cok guzel lensi bır numara

Tarih: 2 Mart 2008, 16:17 - İp: 78.***.**4.22
ozy245
ozy245 (üye)
İstanbul / Amatör

gaijin arkadasım ınan pek cok yorum okudum pek cok makalede ınceledım ama ısın ıcınden cıkamamın sebebı fanatık marka tutkunlarının olması, kımısı fujıden vazgecmıyo kımısıde fujıye yaklasmıyo mesela.Bu yuzden marka takıntısı olmadan yardım alabılecegım yorumlar ıstedım mesela pazabeyiin fotolarına baktıgımda makrobey demek geldı ıcımden cok guzel makro karelerı var.Bende boyle kısılerın yorumlarını alarak verdım paraya uzulmıcek sekılde bır makına almak ıstıyorum.Yorumlarınızın katkısıylada Suanda s5 ve f18 arasındayım

Tarih: 2 Mart 2008, 21:43 - İp: 85.***.**3.174
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

s5 ile s3 arasında pek fark yok, o kadar para vermek yerine 550 ytlye canon sx100 alınabilir

Tarih: 2 Mart 2008, 22:00 - İp: 88.***.**4.227
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

s5 in ayrıca kullanım sırasında sunduğu artılarda ihmal edilmemeli. pil kullanımındada cimriliği artısı.

Tarih: 2 Mart 2008, 22:41 - İp: 78.***.**3.228