mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

Fz 5 Mi? Eos 350d Mi?

bence panasonıc daha etkılı bı kamera
en azından lens masrafı yok

Tarih: 1 Mart 2006, 17:18 - İp: yok
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

olur osmanlı tamam adam 2 seferdır yazıyo ıplemıyorum da mılletıde etkılemeye calısıyor uretmıyor.sen ac bı konu takıp edıyorum senı ben...

Tarih: 2 Mart 2006, 14:11 - İp: 85.***.**1.30
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

ok. açıyorum

Tarih: 2 Mart 2006, 14:18 - İp: 88.***.**2.151
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

aç aç aman eksik olmayın...

Tarih: 10 Mart 2006, 17:04 - İp: 62.***.**1.55
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Arkadaşlar,
Bir süredir forumu izliyorum bu topiği açan zatın kimi arkadaşlerı fotograf dersi almaya davet ettiğini, kimilerini yalancılıkla suçladığını ve daha pek çok forumun gelenek ve saygı çerçevesindeki gidişatına yakışmayan yazılarını izliyorum. ("oolum, istemiyosan okuma, burası senin değil vs tarzında")
Evet bu forum hepimizin ama bu şekilde kaotik ve saygısız davranışlarla forum güç yitirir. Kendi adıma bu foruma eskisi kadak istekli girip okumadığımı ve yazmadığımı bildirmek istiyorum.
Arkadaşın sorduğu sorulardan fotografçıkla ilgili ne kadar bilgisi olduğu zaten ortada. Bu tür anlamsız sorular hatta yorumlar (bakınız ilk mesaj) ile forumu meşgul ve yazım tarzıyla da forum üyelerini de rahatsız ettiğini düşünüyorum.
Değerli forum yöneticilerini de bu konuda göreve davet ediyorum.
Tamer

Tarih: 14 Mart 2006, 11:54 - İp: 193.***.**2.10
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

aaa tamer abi öyle demee,forumda saçmalamak varken niye senin benim sözümü dinlesinler kii...!!!

Tarih: 14 Mart 2006, 12:08 - İp: 85.***.**0.51
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

beyler aglattınız beni yazmıycm daha

Tarih: 14 Mart 2006, 12:33 - İp: 81.***.**9.180
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

dr arkadastanda korktum sen benım ne yazdıgımı mı takıp edıyosun yoksa forumu mu takıp edıyosun sıte yonetıcısınden ne talep edıyosun hangı hakla ınsanları etkılemeyemi calısıyosun sızlerı anlamıyorum...
ama bıraz haddımı asmıs olabılırm...

ama sanane arkadasım sen hesap sorucaksın...

Tarih: 14 Mart 2006, 13:12 - İp: 81.***.**9.180
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar..

evet mimarca arkadasimiz, saka yollu bir konu acmis.. ama saka gibi gorunse de, bazi kullanicilar icin fz5, bir 350d'den cok daha dogru bir tercih olabilir.. buna kisinin kendisi karar verir..
ama surasi da bir gercek ki, nedense (?) bu tur yazilara sinirleniyoruz.. halbuki, boyle denince oyle olmuyor veya boyle denince oyle olmayacaktir bazilarimiz icin..

.....
neyse, soylemeye calistigim, karsilikli saygi.. birbirimize karsi daha fazla saygili olursak ve eger ki hosumuza gitmeyen bir yazi varsa, sinirle, bir yorumda bulunmazsak; kimse kirilmaz..

mimarca, sen de, insanlari sirf kizdirmak icin konular acmazsan, sanirim, kimse sinirlenmeyeceginden, problem yasanmayacaktir..

Tarih: 14 Mart 2006, 13:26 - İp: 62.***.**2.10
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

ilker tamam ama bu arkadaslar kendılerınde bu hakkı nasıl bulurlar...
tabı katılıyorum sana adam fz5 i daha ısıne yarayacagı ıcın sevebılır ...

mesela ben bır tatıl koyunde calısmaya gıtsem sony r1 almam daha hızlı bır dslr seerım yuksek ıhtımal canon 350d olur buda fıyat uygun kalıte guzel cunku...
ama ben mımar ım r1 ısımı gorur dusuncesındeyım...

saygılar ılkercım.

Tarih: 14 Mart 2006, 13:44 - İp: 81.***.**9.180
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

iste onemli olan, "bu arkadaslar kendılerınde bu hakkı nasıl bulurlar..." turunden konusmalara girmemek.. cunku bu tur atismalar oldugunda, cevap gelecektir ve tartisma uzayip gidecektir..
......
tabii ki kimsenin sana karsi kotu bir yorumda bulunmasina neden yok, hakki da olamaz; fakat, sen basta: "saka saka kızsınlar bıraz" dersen, demek ki, insanlarin bu konuda sinirleneceklerini bildigini ve ozellikle yapiyorsun dusuncesine girebilir bazi arkadaslarimiz..
birbirimizi sinirlendirmek icin degil, hos tutmak icin forumdayiz..
.................
en iyisi mi, hep birlikte bu yasananlari unutalim..

350d veya r1 veya fz5 veya h2d.. acikcasi ne veriyorsan onu aliyorsun makinede..
eger ki r1, 350d kadar iyi olmasaydi, fiyati o kadar yuksek olmazdi mesela.. veya fz5'in bircok artilari olmasaydi (yuksek zoom, ufak olmasi gibi) alan olmazdi.. hasselblad, benim icin gereksiz ama bir reklam fotografcisi icin vazgecilmez olabilir..

Tarih: 14 Mart 2006, 14:02 - İp: 62.***.**2.10