pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Fz 30 Ölü Doğdu.

Arkadaşlar

http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz30-review/index.shtml

setisine göre fotoğraflarında acayip nose varmış.Hakkaten de var. Sanırım bu fotoğraf kalitesi daha doğrusu kalitesizliği nedeni ile çok eleştirilecek.
Ancak hem focus hemde zoom objektiften kullanılabiliyormuş.Bu çok iyi.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 00:07 - İp: yok
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

Evet o incelemeye ve çekilen örnek fotoğraflara bakmıştım. Gerçekten bir hayal kırıklığı gibi görünüyor.

Fuji'nin 9500 modeli 800 ISO da temiz sonuçlar veriyor.

Bence 9500 karşısında FZ30 biraz zayıf görünüyor.

FZ20 nin başarısını yakalamayacak gibi görünüyor...

Tarih: 30 Ağustos 2005, 00:15 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

9500 ün fotoları nerede.
Bu arada fz 30 un bu durumuna en çok dadanagast üzülecek herhalde. Öyle değilmi.
Bence bundan sonra bunu düzeltmek için fz30s çıkarmak zorunda kalacaklar.Belki pil ömrünüde artarırlar.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 01:54 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili pazarbey,
Bu tür inceleme sitelerinin yorumlarını cok ciddiye almamakl gerekir zira kim parayı verirse o markanın düdüğünü çalıyorlar....ayrıca ben fz 30 modelini inceledim ve hiç de o sitede belirtilen sıkıntılara rastlamadım...mal piyasaya çıkınca kendini belli eder

Tarih: 30 Ağustos 2005, 18:02 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

...
...
pazarbey niye uzuleyim ki.. cok fazla reklamini yapiyorum, biliyorum ama harika bir makine fz30.. dpreview'de yazilanlari okudun mu? sadece fotograflarina bakip karar vermemek gerekir.. kaldi ki fotograflar hic de fena degil.. zaten beta firmware yuklu bir makine degil de piyasadaki haliyle karar vermek gerekir..

Tarih: 30 Ağustos 2005, 21:45 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sil gözyaşlarını dadanagast;
biliyorsun ben s2 ile ilgili olarak izlmenimlerimi yazarken hem iyi hemde kötü taraflarını çok açık bir biçimde yazmıştım.Hatta bu yüzden başka bir seteden çağırdılar beni .Objektif olduğum için.Yalanma söyleseydim. Mesela h1 in foto kalitesi s2 den çok daha iyi.Bunu herkes biliyor.Yok hayır illaki s2 ninki mi iyi deseydim. Herzaman söylüyorum aklım hala h1 de.
daha öncede söylemiştiniz bu sitelere çokta güvenmemek gerekiyor galiba.Ama benim yönlenderdiğim site devamlı olarak panasonic en iyi diyordu.Belke anlaşamamışlardır.Kimbilir.
Tabi bir makina için foto kalitesi herşey demek değil.Bunuda göz ardı etmemek gerekiyor.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 21:53 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

bir dcresource yazdi diye firtina koparmaya gerek yok, fz20 gibiyse bile iyidir, ben de umutluyum o makinada.

Tarih: 31 Ağustos 2005, 12:10 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

juggler selam.. nerelerdeydin? valla ozlettin kendini.. neler yapiyorsun? nasilsin iyi misin?
..
fz30, fz20'den cok daha iyi; dpreview'de yazilanlari okudun mu bilemiyorum.. fz30 almayi mi dusunuyorsun yoksa sadece iyi olacagi yonunde bir yorum mu umutlu olman?

Tarih: 31 Ağustos 2005, 18:55 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

http://www.digit.no/wip4/test_v2.epl?id=59471&compare_to=&p=1 fz30 u test etmiş bir Norveç sitesi meraklısına

#kobra' tarafyndan 16.09.2005 03:30:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Eylül 2005, 17:26 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

dadanagast, is guc bir yandan fotograf gezileri bir yandan... Vakit mi kaliyor adama..

yok Fz30 almayacagim, alirsam S2 alirim.. Ote yandan benim gozum FZ5'te, cok muthis bir makina, boyutlari da kucuk. Simdilik sadece fikir olarak tabii... Oraya buraya giderken koca makinayi tasimayayim diye, backup mahiyetinde.

Tarih: 15 Eylül 2005, 10:17 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

gercekten de koca makineyi heryere tasimak zor oluyor.. ama ben senin yaptigin gibi yapmaya calisiyorum ve her gittigim yere 350D'mi almadan gitmiyorum..
dun aksam pub'a gittim; giderken yanima da almadim makineyi.. ve dunya kadar fotograf kacirdim.. ah soyle gomlegin cebine atabilecegim, iyi bir makinem olsaydi yanimda.. zaten hep oyle oluyor, ne zaman yanimda olmasa makinem en iyi fotograf sanslarini kaciriyorum.. sanirim ben de alacagim yakinda..

Tarih: 15 Eylül 2005, 14:23 - İp: yok