mengenlix
mengenlix (üye)
Ankara / Amatör

Fz 28'i Düşürdüm

Bir köprünün üzerinde fotoğraf çekimi yaparken, makinanın boyun askılığı köprünün ucuna takıldı. Makine önce taş kaldırıma ardından çimlerin üzerine düştü. Çimlerden yuvarlanırken üzerine basarak makinanın suya düşmesini son anda engelledim. İşte o an "eyvah" dedim, "herşey bitti". Ellerim titreye titreye elime aldım makinayı. Fotoğraf çekme hayallerimin sonuna geldiğimi düşünürken makinayı incelemeye başladım. İnanılır gibi değildi, ufak tefek çizikler haricinde makinaya hiçbir şey olmadı. Hatta objektifin ucundaki UV filtresinde bile çizilme olmadı. Ucuz atlatmak diye buna denir sanınırm. İnşallah bu kazanın sancısını daha sonraki günlerde çekmem.

SLR-Like sınıfında bir çok artı özelliğiyle öne çıkan Panasonic Lumix FZ28 sağlamlığıyla da benden tam puan aldı.

Almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bol fotoğraflı günleriniz olsun...

Tarih: 12 Şubat 2009, 23:36 - İp: 88.***.**3.222
lostcity
lostcity (üye)
İzmir / Amatör

çok geçmiş olsun arkadaşım makinamın düştügünü düşünüyorumda kabus gibi. üstelik ben askılık kullanmıyorum.

Tarih: 14 Şubat 2009, 14:40 - İp: 81.***.**8.140
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bende F701 sony makinamı fena düşürmüştüm fayans zemine. çaaat diye ağzı burnu yamulmuştu. objektifi açıldı resmen servis halletmişti ama hoş bir anı değildi
şimdi A700 e gözüm gibi bakıyom
hani boynumdakyen düşsem kendimi değil onu korurum
geçmiş olsun allah tekrarını yaşatmasın hiçbirimize

Tarih: 14 Şubat 2009, 16:47 - İp: 85.***.**8.144
oldman
oldman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bilmiyorum aranızda pelikan hardcase kullanan varmı. Kapagını kapamayı unuttugum cantamı arabanın arka koltugundan acele ıle alıp eve gıtmek ısterken body lerım ve lenslerım yere dokuldu.Ben ayak haraketıyle bır govdeyi yakalarken 1000 usd lık lensım kafa ustu betona cakılıp bırkac takla atıp yuvarlanmaya basladı. icım acıdı tansıyonum dustu, bende bayılıp yere yıgılacaktım. Kısa bır sure once lensımı ve makınamı satmak ıstıyordum. ufak tefek cızıkler harıc lensımde hıc bır arıza olmadı. Onları sevmedıgımi dusunup ıntahar ettıklerını dusundum ve satmaktan vazgectım.

Tarih: 15 Şubat 2009, 07:29 - İp: 89.***.**9.65
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

mağara sony ile panasonik birmi. Son kaç gramdı biliyonmu sen. Tabi çat diye kırılcek. Panasonik kuş gibi. İçinde metalda varsı sanırım sonny nin.
Bİrde düşme noktası falanda önemli. MEsela adam 3. kattan kafa üstü düşer kırılmaz kafa.Ama yürürken düşer çat diye kırılıverir.
Geçmiş olsunmagandiks.

Tarih: 15 Şubat 2009, 09:14 - İp: 85.***.**8.42
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

dostum büyük geçmiş olsun.uzun zamandır yazışmıyoduk.iyisindir umarım.makinana bişi olmadığına sevindim.yanlız fz28 fz18 in abisi değil kardeşi haberin olsun. bu arada son zamanlardaki fotolarını merak ediyom.senin fotoğrafçılık amatörde olsa ruhunda var.harbi merak ediyom.paylaşabilirsen sevinirim.

Tarih: 16 Şubat 2009, 21:21 - İp: 85.***.**6.213
mengenlix
mengenlix (üye)
Ankara / Amatör

ozge71; geçmiş olsun dileğiniz için teşekkür ederim. Fz28'in boyun askılığı kısa olduğu için bende aynen elime dolamıştım. Eğer boynumda olsaydı zaten düşürmezdim. Boyun askılığını elinize dolamayı hiç tavsiye etmiyorum.

lostcity, makara, pazarbey; iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

dadas2525; Ömer kardeşim iyiyim sağolasın, güzel sözlerin için teşekkür ederim. Umarım sende iyisindir. Fz28 için büyük kardeş diyelim istersen netfotograf'ta mengenlix, fotokritik ve pozitifstil'de ForeverCeo nickinin portföyünde fotoğraflarımı görebilirsin. Fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. Aramızdaki büyük ustaların desteğiyle, onların izinde, çok daha iyi fotoğraflar çekmeyi umuyorum.

Tarih: 16 Şubat 2009, 23:54 - İp: 88.***.**9.211
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

sağol dostum bende çok şükür iyiyim.fz18 ve fz28 neticede kardeşler . ilk fırsatta fortoğraflarına bakacağım.ankarada olsaydım birlikte çekimde yapardık.neyse güneşin bol olsun.

Tarih: 17 Şubat 2009, 09:24 - İp: 85.***.**2.118