mengenlix
mengenlix (üye)
Ankara / Amatör

Fz 28’i Düşürdüm

Bir köprünün üzerinde fotoğraf çekimi yaparken, makinanın boyun askılığı köprünün ucuna takıldı. Makine önce taş kaldırıma ardından çimlerin üzerine düştü. Çimlerden yuvarlanırken üzerine basarak makinanın suya düşmesini son anda engelledim. İşte o an "eyvah" dedim, "herşey bitti". Ellerim titreye titreye elime aldım makinayı. Fotoğraf çekme hayallerimin sonuna geldiğimi düşünürken makinayı incelemeye başladım. İnanılır gibi değildi, ufak tefek çizikler haricinde makinaya hiçbir şey olmadı. Hatta objektifin ucundaki UV filtresinde bile çizilme olmadı. Ucuz atlatmak diye buna denir sanınırm. İnşallah bu kazanın sancısını daha sonraki günlerde çekmem.

SLR-Like sınıfında bir çok artı özelliğiyle öne çıkan Panasonic Lumix FZ28 sağlamlığıyla da benden tam puan aldı.

Almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bol fotoğraflı günleriniz olsun...

Tarih: 12 Şubat 2009, 23:36 - İp: 88.***.**3.222
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

SLR-Like sınıfında bir çok artı özelliğiyle öne çıkan Panasonic Lumix FZ28 sağlamlığıyla da benden tam puan aldı.

Almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ediyorum

harika..

ve geçmiş olsun.
benim de a300ün askılığın ucu gevşemiş taa uca gelmiş. yürürken birden omzundan çıktı ve yere doğru yöneldi.
aman tanrım, reflekslerimin bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum.
önce kolumla hız kestim ama hala düşüyordu. dengemi kaybederken ayağımın üstüne aldım makineyi.. bir futbol topu gibi..
ama ayağımın üstünden de yere düşme eğilimindeydi. bir hareket daha ve yumuşak bir iniş yaptı

baktım çizik bile yok..

derin bir "ohhh" çektim.

kendmi o an ronaldinho gibi hissettim

makine düşerken yaşadıklarınızı iyi anlıyorum

Tarih: 13 Şubat 2009, 03:31 - İp: 88.***.**0.27
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

cızzzz

Tarih: 13 Şubat 2009, 04:04 - İp: 88.***.**6.22
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Mengenlix;
Konuyu açarken biraz üzülerek açmıştım ama okuyunca rahatladım. Büyük geçmiş olsun ayrıca bu deneyimi paylaştığın için teşekkürler. Demek FZ18 sağlam makinaymış.

Panctom;
Pele yokluktan portakalla top oynarmış. Ohoooo sen aşmışsın hoca, A300 le top oynuyorsun. Büyüksün valla
Şaka bir yana, aman geçmiş olsun diyeyim

Tarih: 13 Şubat 2009, 08:51 - İp: 78.***.**5.148
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Benim KonicaMinolta 5D de 2 ay kadar önce ilk düşüşünü yaşadı. Askısı biryer takıldı, elimden yere düştü, yaklaşık 60-70cm mesafeden halının üzerine çakıldı. Patncom gibi ayak hareketi de yapamadım, arkamda kaldıydı, yapmaya kalksaydım topuk hareketi olacaktı ancak, makina aynen öyle hiç hız kesmeden çakılıverdi.

Hala çalışıyor, hiçbirşey olmadı.

Siz siz olun bu askıya çok dikkat edin, bir numaralı düşme sebebi.

Tarih: 13 Şubat 2009, 09:52 - İp: 85.***.**3.6
mengenlix
mengenlix (üye)
Ankara / Amatör

panctom; düşen makinaya son olarak bi vole vursaydınız iyi topçuymuşsunuz derdim Bu konuda t_yaman'a malesef katılmıyorum Refleksiniz ve geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

t_yaman; ilginiz ve geçmiş olsun dileğiniz için çok teşekkür ederim. Sanırım yanlış yazdınız, düşürdüğüm makina fz18'in ağabeyi oluyor

antika; evet kesinlikle boyun askılıkları çok tehlikeli. Makinanın güvenliği için sağlanan aparat olmasına rağmen bi yerlere takıp düşürmek için sebep oluyor.

#mengenlix' tarafından 13.02.2009 19:47:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Şubat 2009, 19:45 - İp: 88.***.**5.254
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili mengenli,
eğer ankara daysan makine ile bizim servise gel burda bakalım.Makinenin üzerinde tuş kombinasyonlarına basarak 2 dakikada makinenin arıza bilgilerine ulaşabiliyoruz üstelik makineye tornavida bile değdirmeden....
Murat Özdemir www.panasonicyetkiliservisi.com

Tarih: 13 Şubat 2009, 22:19 - İp: 85.***.**7.13
mengenlix
mengenlix (üye)
Ankara / Amatör

Zaten gelmeyi düşünüyordum, vesile oldu.
Makinamı bi tanıdığa emanet verdim. Aldığımda ve Kızılay'a yolun düştüğünde uğrayacağım.

Tarih: 13 Şubat 2009, 23:43 - İp: 88.***.**5.254
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Konuyu açarken biraz üzülerek açmıştım ama okuyunca rahatladım. Büyük geçmiş olsun ayrıca bu deneyimi paylaştığın için teşekkürler. Demek FZ18 sağlam makinaymış.

Bende de öyle oldu

Ben de eski makinamı (fuji s5700) "ilk aldığım gün" (2 sene önce) düşürmüştüm hem de 60-70cmden balkondaki taşa!! ama bozulmadı iyi ki o gün kompakt alıcaktık (samsung 730) hadi biraz daha iyisi olsun diye onu almıştık yani bozulması felaket olurdu..

Tarih: 14 Şubat 2009, 01:18 - İp: 81.***.**9.111
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

mengenlix çok geçmiş olsun, neler hissettiğini anlayabiliyorum.. ben de fz 18 i aldığımın 4. günü elimde makine kumlu taşlı bir tepeden aşağı yuvarlanmıştım, makine açıktı ve objektifin önünde fltre yoktu.. makineyi korumak için tek elim havada yukarı kaldırabilecek kadar aklım erdi o anda ve bu nedenle kendimi koruyamadım, tepenin sonunda ise fz 18 kumlara yumuşak bir iniş yaptı neyse ki hiçbir şey olmadı..burda galiba en büyük şansım boyun askılığının boynumdan geçmemiş olmasıydı, aksi halde makineye olan olurdu.. o gün tesadüf eseri askılığı el bileğime dolamıştım ve o gün bugundür de boynuma asmaktansa elime dolamayı tercih ediyorum sadece bir önsezi ne derece doğrudur bilemem ama o kazadan bu sayede kurtardım makinemi..

Tarih: 14 Şubat 2009, 02:16 - İp: 88.***.**2.146
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

bir anıda ben yazayım ,
samsung A55W kapalıyken sandalyenin üstünden halıya düştü , hiç önemsemedim ,
birde çalıştırdım , objektif dişlisi içten kırımış , meğer bunlarda öyle bir dert varmış ,
servisi objektifi epey uzun maceradan sonra 105 ytl +KDV ye temin edebildiğini ,
ilave tamir ücreti alacağını söyledi ,
Tabiki makina çöpegitti yenisi alındı.

Tarih: 14 Şubat 2009, 03:45 - İp: 88.***.**5.19