fatih60
fatih60 (üye)
Tokat / Amatör

Fujifilm X-s1 Alırken İzlenilen Yol?

Merhaba arkadaşlar,

İlk fotoğraf makinesi alacağım ve araştırmalarıma göre bana göre şimdilik en iyisi Fujifilm x-s1 olarak gördüm.

Daha önceden bir arkadaşın Canon eos 1100D'sini kullanmıştım ve Fujifilmin bu modeli kat ve kat üstün.

Şimdi ben bunu alırken nelere dikkat etmeliyim, nereden almalıyım? Alırken yanında illa ki tripod, çanta vs. alacağım.

Bu modelin ne tür aksesuarları vardır? Harici Lens olmadığını biliyorum.

Tarih: 25 Nisan 2013, 11:51 - İp: 88.***.**6.130
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

2/3 sensorlü makineleri daha önce çıkardılar zaten. Sony F serisi
Olympus C8080 Minolta A200 serileri Canon Pro1 olması lazım.. Güzel de makinelerdi.. Ancak neden şimdi çıkarmıyorlar acaba hiç düşündünüz mü?

Tarih: 25 Nisan 2013, 12:40 - İp: 88.***.**1.141
oldies
oldies (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

hocam elimde satılık sx-1 var istersen resimlerini gönderirim düşünürsen

Tarih: 25 Nisan 2013, 21:02 - İp: 88.***.**2.181
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

İzleyeceğiniz ilk ve değişmez yol bu makinayı yetkili bayiinden distribütör garantili olarak almanız. Çantayı Tokat'ta bulamazsanız bile önemli değil.Herhangibir çanta uydurursunuz. Triport şimdilik gerekli değil. Acemiliği atın ilerde düşünürsünüz.

Tarih: 25 Nisan 2013, 21:22 - İp: 82.***.**2.21
fatih60
fatih60 (üye)
Tokat / Amatör

oldies; Makinenin durumunu detaylı bir şekilde belirtir misiniz?
-Garanti durumu
-Ne kadar kullanıldı (süre)
-Ortalama kaç fotoğraf çekildi
-Yanında bulunan aksesuar (hafıza kartı, yedek batarya vs.)

ercan43 hocam; Bu ürün hakkında forumda diğer yorumlarınızı okudum bu konuyu açmadan önce.. distribütör garantili bazı internet sitelerinde bulunmakta. Dediğiniz gibi çantasını zor bulurum Tokat'ta. Hatta yok diyebiliriz Hocam sizlere bişey soracağım. Bazı yerlerde outlet ürünler var, garantili vs.. Tanıtım olarak sergilenmiş ürünlermiş sanırım. Kılcal çizikler mevcut felan yazıyor. Bunlar ne kadar sağlıklı olur?

Tarih: 26 Nisan 2013, 16:22 - İp: 95.***.**4.153
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

outlet veya teşhirden uzak durmak lazım, en sakat ürünler onlardır, gelen eller giden eller her tarafı kurcalanır, hor kullanılmış ürünlerdir...
birkaç yüz fazla olsun sıfır olsun...

sıfırı 1500'e düşünce ben de almayı düşünüyorum x-s1 veya hs50 düşünebilirim, acelem yok, emekli olunca Ara Güler olmaya karar verdim...

Tarih: 26 Nisan 2013, 17:15 - İp: 176.***.**1.69
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

"Bazı yerlerde outlet ürünler var, garantili vs.. Tanıtım olarak sergilenmiş ürünlermiş sanırım. Kılcal çizikler mevcut felan yazıyor. Bunlar ne kadar sağlıklı olur?"
Cevap: görmeden bir şey söylemek zor. Görüp incelemek gerek. Sadece kılcal çizikler nedeniyle ucuz satılıyorsa önemli değil ama düşürülmüş, darp görmüş olabilir. Bakmak lazım.

Tarih: 26 Nisan 2013, 17:16 - İp: 82.***.**2.21
fatih60
fatih60 (üye)
Tokat / Amatör

Verilen bilgiler için çok teşekkür ederim

Tarih: 29 Nisan 2013, 09:48 - İp: 88.***.**6.130
  • 1