the_seyyah
the_seyyah (üye)
Denizli / Amatör

Fujifilm S1700 Önerileriniz.

merhaba arkadaşlar yeni bir makina almayı düşünüyorum
fujifilm S1700 fiyat ve içerik olarak beni almam için kafamı kurcalıyor
siz bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.
yeni alacağım makina 800 tl ye kadar olacak.
acaba sizin önerileriniz nelerdir.

Tarih: 6 Aralık 2010, 12:37 - İp: 81.***.**4.252
evolife
evolife (üye)
İstanbul / Amatör

Bende sizin gibi amatörüm ve slr-like makine ile başlamayı tercih ettim. Fakat büyük bir hata yaptım ''bence''. Bence diyorum çünkü DSLR giriş makinelerinden alsaydım keşke. Bütçem sınırlıydı bunu aldım ama şimdi diyorum keşke biraz daha para biriktirip DSLR alsaydım. 2 ay geçti makineden soğudum. İyi yanlarıda var tabi çok şey öğrenebilirsin bu makineden. Manuel ayarına hiç bakma tam müdahale edemiyorsun. Enstantane ve diyafram ayarını yapıyorsun ama pozlamayı ayarlayamıyorsun makine onu otomatik olarak yapıyor bu seferde istediğin gibi bir fotoğraf çekmekte bir hayli zorlanıyorsun. A modunda(diyafram) ise diyafram ayarını ve pozlamayı ayarlayabiliyorsun enstantane makineye kalıyor eğer loş ışıkta çekim yaparsan tripod kullanmak zorunda kalıyorsun makinenin enstantane ayarı yüzünden. S modunda enstantane ve pozlama p modunda ise kısmi olarak enstantane ve diyaframı ayarlayabiliyorsun. SR AUTO modu iyi sayılır konuyu tanımlamakta ama onun yerine SP modunu kullanırsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Yinede kötü bir makine değil ama fotoğraf merakınız gecici bir şey değilse makine bir süre sonra yetmemeye başlayaktır size. HD video konusuna gelirsek auto focus var fakat vasat diyebilirim. Ayrıca makinenin sesini ve zoom yaparken zoom sesinide kayıt ediyor bilginize..

İki fotoğraf göstereyim mesela size s1700 ile çektiğim.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Tarih: 6 Aralık 2010, 17:51 - İp: 78.***.**4.131
  • 1