theunnamed
theunnamed (üye)
Ankara / Amatör

Fujifilm S1500 Video Kaydi Hakkinda..

S1500 u 2 farkli alisveris merkezinde display urunu olarak inceleme firsatim oldu. 2 makinada da video kaydini denedim ve videolari kaydederken donarak, takilarak kayit yaptigini farkettim. Takilmalar cok ince ama surekli yani arada bir takilma filan deil.. Kaydederken oyle mi gosterio diye suphelenmistim ama kaydi tekrar oynattigimdada takilmalari gorebgiliyorum.. Boyle bir sorunla karsilasan oldumu acaba yoksa benim baktigim 2 makinada bir ariza mi var yada makina ayarlariyla filan mi oynanmis??

Tarih: 23 Temmuz 2009, 08:04 - İp: 69.***.**4.18
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

öncelikle buradaki yazımı okumanı öneririm.burayı tıkla

Kapalı ortamlarda yani düşük ışık koşullarında yüksek kalitede ve büyük boyutta hareketli görüntü kaydedilmek istendiğinde hemen hemen bir çok makine bu tür duraklamalar yapar. Bunun başlıca iki nedeninden biri makinenin işlemcisinin yavaşlığı ve kullanılan hafıza kartının düşük hızda olması.

Tarih: 23 Temmuz 2009, 09:50 - İp: 88.***.**1.25
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba Theunnamed,

Kayıt esnasında donma yapıyorsa kullanılan kartı incelemeniz lazım. SD HC hafıza kartı kullanmanızı rica edeceğim. Hangi ürünü alırsanız alın hafıza kartı iyi olmasını dilerim.

Tarih: 23 Temmuz 2009, 14:36 - İp: 88.***.**7.26
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

kart hizindan

Tarih: 23 Temmuz 2009, 14:58 - İp: 217.***.**4.245
theunnamed
theunnamed (üye)
Ankara / Amatör

Yanitlar icin tesekkur ederim oncelikle, hemen bir kac aciklama yapayim kisaca ve dediklerinizi dikkate alacagimi belirteyim.. Buyuk bir alisveris merkezinde denedim makinalari, kapali ortamdi ama isik cok fazlaydi spot isiklar epey parlak gosteriyor ortami, bende bir anda fazla isiktan olabilirmi diye dusunmustum ama bilmedigim icin birsey diyemedim.. Makina ornek urun oldugu icin icinde hafiza karti varmi yokmu onuda bilmiyorum fakat tahminim hafiza karti yoktu icinde ve dahili hafizayi kullaniyordu, cunku elime aldigimda, "yeni fotograf cekmek icin hafizayi bosaltin" diyordu.. Bu makinayi almaya karar vermistim bu durumu gorunce biraz endiselendim ama durum bundan ibaretse bu makinayi aliyorum icim rahat bir sekilde..

Tarih: 24 Temmuz 2009, 13:38 - İp: 69.***.**4.20
theunnamed
theunnamed (üye)
Ankara / Amatör

Dun siparis ettim makinayi umarim iyi bir secim yaptim bakalim gelince deneyecegim 1-2 yorum yaparim..

Tarih: 29 Temmuz 2009, 09:24 - İp: 66.***.**9.62
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

benim bildiğim s tipi kartlarda kart hızını en az 6 olması lazım.bide makinenin işlemcisinin hızıda önemli

Tarih: 2 Ağustos 2009, 17:25 - İp: 65.***.**2.26
theunnamed
theunnamed (üye)
Ankara / Amatör

Dun geldi makinam hemen hafiza kartini takip denedim video yu ve bi sikintisinin olmadigini gordum mutluyum :D Simdi yavas yavas kullanmasini ogrenelim

Tarih: 2 Ağustos 2009, 20:58 - İp: 66.***.**9.49
muratnouma
muratnouma (üye)
Ankara / Meraklı

nasıl makina güzelmi hocam bende almak istiyorum ama akrasızım acıklma yaparsanız sevinririm

Tarih: 9 Ağustos 2009, 00:28 - İp: 94.***.**8.153
theunnamed
theunnamed (üye)
Ankara / Amatör

Cok fazla anlamiyorum makinalardan ama goruntuleri hosuma gitti ozellikle de panorama fotograflari seviyorum bu ozelligin olmasi da hos.. bence alinabilir bir makina aldigim icin de memnunum..

Tarih: 9 Ağustos 2009, 09:52 - İp: 69.***.**4.44
muratnouma
muratnouma (üye)
Ankara / Meraklı

tsk ederim ne kadar aldınız peki alınabilir diyorsunuz yani

Tarih: 9 Ağustos 2009, 12:03 - İp: 94.***.**6.193