ozerozden
ozerozden (üye)
Çorum / Amatör

Fujifilm Pinefix Hs 28 Ve Nıkon 5100

Merhaba arkadaşlar. Ben fotoğraf konusunda son derece acemiyim.Eski digital makinem bozulucna güzel bir makine almaya karar verdim ve araştırmaya başladım 2 marka arasında kaldım. fujifilm pinefix HS 28 ve NIKON 5100. Sizce hangisini tercih etmeliyim.
Profesyonel değilim ama güzel ve kaliteli fotoğraflar çekmek istiyorum. Fazladan objektif vs alacağımı düşünmüyorum.
Bir de Fujifilmin sensörü ile nikonun sensörü arasındaki fark kaç bileniniz varmıdır. Fujifilminkini araştırdım ama bulamadım.
Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 13 Ağustos 2012, 16:32 - İp: 88.***.**2.32
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Ben aşağıdaki yazımda demişimki, "lens alacak paran varsa DSLR, yoksa Fuji veya panasonic." yukarıdan aşağıya görüş belirten beş arkadaş da benim yazdıklarıma söyleyecek bir karşı tezleri yok ama ısrarla dslr diye tutturmuşlar.
O zaman ozerozden arkadaş. Sen en iyisi D5100 ü al, yeni lens aldıkça faturaları bu arkadaşlara sırayla gönder.

Tarih: 16 Ağustos 2012, 10:27 - İp: 217.***.**6.178
senereren
senereren (üye)
Sinop / Meraklı

Ercan abi,güzel söylemişsin.Haklısın,muhalefet etmiyorum.Ben kendi adıma DSLR Like makinelere verilen yüksek meblağlara cidden acıyorum.Arkadaş ikilemde olduğunu belirtmiş.DSLR alması daha makul bir tercih fikrimce.Diyorsa ki sadece hatıra fotoğrafı çekeceğim o zaman lafım yok.Hatta Samsung'un kompaktlarından alsın.Arka cebinde taşır,şip şak fotoğrafını çeker.Gayette ucuza bulabilir.

#zenit122' tarafından 16.08.2012 23:43:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ağustos 2012, 19:07 - İp: 88.***.**6.173
ozerozden
ozerozden (üye)
Çorum / Amatör

Youmlarınız için teşekkürler. Hepsi de çok aydınlatıcı oldu. Sanırım 5100 almayı düşünüyorum. vieworld sen beni çok iyi anlamışsın gerçekten tam söylediğin tarzda fotoğraflar istiyordum ve sizin yorumlarınız doğrultusunda 5100 sanırım bana göre bir makine. Artık özelliklerini kullanmak içinde forumdan ve fotoğraf sitelerinden yardım almam gerekecek . Güzel fotoğraflar için buna değeceğini düşünüyorum.

Tarih: 17 Ağustos 2012, 13:16 - İp: 88.***.**8.232