hkr
hkr (üye)
Sakarya / Amatör

Fuji S6500 // Canon S3// Sony H5

arkadaşlar bu makinaların hangisini alayım yardımcı olursanız sevinirim birde elimde sony f 717 var değiştirmeye değermi. deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum fuji s6500// canon s3// sony h5

Tarih: 22 Şubat 2007, 12:39 - İp: 81.***.**6.59
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

h5,s3 daha iyi demedik. zaten h2 kullanıyorum. bu makineleri
biliyorum.
r1 al demiyorum, neden dikkatli okumuyorsun, ya da anlamaya çalışmıyorsun?dslr al ya da dslr istemiyorsan r1 al , yoksa dslr-like makineni değişirip yeni bir dslr-like makine almana değmez diyorum. dediğim bu sadece.

6500fd şu anda 900ytl civarında üstüne 200 lira koyarsa sıfır dslr alabilir.

ama herkesin keyfi bilir.benimki sadece öneri. neyse kafa patlatmaya gerek yok.

Tarih: 22 Şubat 2007, 20:52 - İp: 81.***.**1.208
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Buffalo doğru söylüyorsun kardeş biz fotoğraflar üstünde yorum yapsak daha iyi olur. seninde dikkatini çektimi hiç bir fotoğrafa şöyle çekmen ketekirdi kadaraj olmamış kimse eleştirmiyor. herkes çok güzel olmuş vsss. bundan sonra bende şu makinemi bu makinemi diye yorum yapmayacağım

Tarih: 22 Şubat 2007, 21:14 - İp: 88.***.**3.183
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

haklısın aslında.

Tarih: 22 Şubat 2007, 21:18 - İp: 81.***.**1.208
ozenti
ozenti (üye)
Denizli / Amatör

selam arkadaşlar
ne zamndır bi makina alma peşindeyim
aşagı yukarı aynı fiyata 3 mak,na arasında kaldım
1-sony f717 makina azkullanılmış fakat yanındaki aksesuarları çok fazlamakro lens telezoom lens çanta hafıza kartları filan vb. yani başka hiç masraf yapmadan profosyonel fotoğrafçılığa başlayabilirim.750-800 ytl
2- fuji s9500 veya s6500 sıfır fakat garantisiz 650-750 ytl arası
3-panasonic fz20 sıfır garantisiz 600 civarı
siz olsanız hangisini alırdınız.

Tarih: 4 Mart 2007, 14:09 - İp: 85.***.**9.83
ug-06
ug-06 (üye)
Ankara / Amatör

fazla pozlama nedir nasıl anlıyorsunuz nasıl giderilir bunlar hakkında cavap yazarsanız sevinirim. bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. ....

Tarih: 16 Ağustos 2007, 17:16 - İp: 85.***.**1.245
casan
casan (üye)
Elazığ / Amatör

merhabalar.bir arkadaşımın önerisiyle objektif kapağını kapattıktan sonra çekim modundayken fuji s6500 makinamın lcd ekranına baktığımda sabit 7-8 adet beyaz nokta gördüm.bunlardan 1 tanesi kırmızıydı.arkadaşım zararsız ölü pikseller dedi.durumu fuji türkiyeye bildirdim,haklı olarak görmemiz lazım dediler.fuji bayii bir ağabeyime gösterdim vede birkaç fotoğraf çektik.baktıkki fotoğraflara etki etmiyor.bana sen bunu hiç kucalatma ,böylece kullan,zaten servisten de bu normal bir durum diyeceklerdir dedi.fakat bu husus beni hakikaten tedirgin etti.makinayı kullanan veya benzer durumla karşılaşan arkadaşlardan yardım bekliyorum.en azından öneri,kendileri ne yapmışlar.ben herşeye rağmen acaba garantili olduğu için servise göndersemmi kararsız kaldım.cevap ve tavsiyelerinizi bekliyorum,herkese saygılarımla

Tarih: 16 Ağustos 2007, 19:19 - İp: 88.***.**8.232
facetoface
facetoface (üye)
Tokat / Amatör

Bence de Fuji s6500fd.Bazı arkadaşlar titreşim önlemeye takmış durumda ama ben de Canon S2 IS kullanıcısı olarak pek bir artısını göremedim.Çünkü teoriye değil pratiğe bakmak lazım.Bırakın f8 diyafram 1/5 enstantaneyi; f2.8 açıklık ve 1/8 enstantanede bile IS açık olduğu halde fotoğraflar yinede flu çıkıyor.Yani belli enstantanelerden sonra tripod artık şart olmaya başlıyor.Onun için Fuji s6500fd'de titreşim önleme olmamasının hiç ama hiçbir önemi yok.Bana göre titreşim önleme; nefesinizi kontrol etme ve elinizi titretmeme beceriniz çok çok iyi ise bir anlamı var.

Tarih: 31 Ağustos 2007, 19:03 - İp: 88.***.**3.230
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

casan,

eğer bu noktalar fotoğrafa yanısımıyorsa, bunlar lcd ekranda olan ölü piksellerdir.

eğer seni çok rahatsız etmiyorsa servise göndermene gerek yok.zira yanılmıyorsam 7 tanenin altı bu ölü pikseller arıza sayılmıyor ve herenagi bir işlem yapılmıyor.

Tarih: 3 Eylül 2007, 12:30 - İp: 85.***.**7.162
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

efecan son yazdıkların son derece saçma olmuş, kusura bakma ama böyle.
o zaman makineyi iso 100 e al öyle kullan, makinede VR yok diye böyle anlamsız şeyler söylemeyin, mesela pazarbey e pm at sor, onda hem 9600 hem de s2 var, VR ne derece önemliymiş anlatsın size.
10x zoomlu bir makinede VR olmaması ciddi bir eksiklitir, halen enden itiraz ediyorsunuz anlayamıyorum.
formül basit;
odak uzaklığını 2 ile çarparsın, 300mm*2 gibi, =600
1/600 sn nin altına inersen elde çektiğin taktirde fotoğrafta kalite azalmaya başlar, buun bilek gücüyle ilgisi yok, deklanşöre basarken ki hareket bile , hatta objektifin kendi içindeki mekanizması bile etkiler.
1/100 ün altına inince telede flulaşma belirgin olur.
VR sistemler bu sorunu büyük ölçüde bertaraf eder.

üstelik 6500 ün objektifi rakiplerine göre kötü diyafram değerlerine sahip. dolayısıyla telede kullanımı oldukça sınırlanmış oluyor.

ha, tüm bunlara rağmen 6500fd oldukça cazip bir makinedir, fiyatına göre oldukça başarılı. ama eksiklerini de inkar etmenin anlamı yok. s2,h5 filan da iso konusunda çok başarısız.

beyaz noktalara gelince, fujinin sensörü ısıya diğer CCD ler kadar dirençli değil, uzun pozlamalarda piksellerin önemli kısmı görevini yapmıyor, o nedenle gürültü yüksek ve bbeyaz noktalar oluşuyor. makinede nr olsaydı bu sorun bertaraf edilirdi, ne yazıkki fuji bu makineye nr bile koymamış.

Tarih: 3 Eylül 2007, 13:07 - İp: 81.***.**7.49
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Efencan haklı bufalo ne gerek var titreşim engellemeye.

Tarih: 3 Eylül 2007, 13:09 - İp: 88.***.**0.176